Премини към съдържание

Спукан радиатор на климатика


Препоръчано мнение

Колеги, замина ми радиаторът на климатроника. Едни маркучета черни има пред него, виждат се като се махне маската, изглежда от вибрацията от тях върху радиатора постепенно е станал пробивът. Въпросът ми е да търся ли варианти за запояване/заваряване(разбрах че със аргон не става) или да се нашмулвам с нов?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

на служебните коли при 90% от случаите става със заваряване, но си намери добър майстор, че иначе правят шуплеста заварка и оттам изпуска по малко. Сложи си и оцветител във фреона, да видиш дали изпуска от заварката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

при толкова коли на части, все един радиатор ще се намери втора ръка и сигурно на подобна цена като заварката ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе, тоя радиатор, да оставим ламелите на страна, ама в ъгъла нещо мазничък изглежда на снимките, да не да е пускал и той, а колега .. :icon_hmm:

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Веднага му пускам един бюджетен за 35лв. http://stasos.snimka...677928.27327204

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Тази кора за вратата само една ли е ? Трябват ми 2 предни съшият цвят ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, замина ми радиаторът на климатроника. Едни маркучета черни има пред него, виждат се като се махне маската, изглежда от вибрацията от тях върху радиатора постепенно е станал пробивът. Въпросът ми е да търся ли варианти за запояване/заваряване(разбрах че със аргон не става) или да се нашмулвам с нов?

Не е видно от къде си колега,ако ти се разкарва до Сливница,ще ти го залепя.С аргон не става наистина,но има припои за алуминий.Освен това направо ще го напълнят,за цена не мога да кажа,че сервиза не е мой.Ако проявиш интерес,ще питам за по точно колко ще струва.По пинцип разценката е 25лв на час,демонтаж,ремонт,монтаж плюс пълнене...

Редактирано от n67
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе, тоя радиатор, да оставим ламелите на страна, ама в ъгъла нещо мазничък изглежда на снимките, да не да е пускал и той, а колега .. :icon_hmm:

 

Не съм имал проблеми,просто след демонтажа се е разтекла зелената гад :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е видно от къде си колега,ако ти се разкарва до Сливница,ще ти го залепя. С аргон не става наистина, но има припои за алуминий.

 

Имам един за ремонт - този сервиз работят ли с куриери - да им го пратя? До колкото разбрах, ако се завари с аргон ще се спука повече до заварката след време? Казват нов, независимо, че май проблема е отстрани на дебелата тръба.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам един за ремонт - този сервиз работят ли с куриери - да им го пратя? До колкото разбрах, ако се завари с аргон ще се спука повече до заварката след време? Казват нов, независимо, че май проблема е отстрани на дебелата тръба.

Ако е отстрани на радиатора, там е по дебел като матриал и може с аргон,незнам кой ти е казал,че ще се спука до заварката,аз такъв случай нямам.Виж самите тръбички са много тънкостенни и само припой,на Кастолине Еутектик... :icon_thumbup:.Работят с куриери.

Редактирано от n67
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е видно от къде си колега,ако ти се разкарва до Сливница,ще ти го залепя.С аргон не става наистина,но има припои за алуминий.Освен това направо ще го напълнят,за цена не мога да кажа,че сервиза не е мой.Ако проявиш интерес,ще питам за по точно колко ще струва.По пинцип разценката е 25лв на час,демонтаж,ремонт,монтаж плюс пълнене...

Да се коригирам,щото така както съм го написал,значи зареждането на климатика си е отделно,по разценка за мпс.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е видно от къде си колега,ако ти се разкарва до Сливница,ще ти го залепя.С аргон не става наистина,но има припои за алуминий.Освен това направо ще го напълнят,за цена не мога да кажа,че сервиза не е мой.Ако проявиш интерес,ще питам за по точно колко ще струва.По пинцип разценката е 25лв на час,демонтаж,ремонт,монтаж плюс пълнене...

 

От Пловдив съм, докато дойда и ще изхарча пара за бенц колкото за пълненето на фреон :)

А с тези алуминиеви припои стабилно ли става и има ли значение колко е голям отворът за запояване?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли си мисля, че има разлика межди спойка и заварка? Спойката си е един вид залепване, докато заварката е друга бира.

Колега, ако решиш да сменяш радиатора, аз мога да ти предложа читав за 60 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли си мисля, че има разлика межди спойка и заварка? Спойката си е един вид залепване, докато заварката е друга бира.

Колега, ако решиш да сменяш радиатора, аз мога да ти предложа читав за 60 лв.

Колега, звучи перфектно, от Мицубиши ли е и какво значи "читав"?

Пиша си на лични с един колега, който също ми предлага в "отлично състояние".

Най-общо въпросът е как преценяте състоянието? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, звучи перфектно, от Мицубиши ли е и какво значи "читав"?

Пиша си на лични с един колега, който също ми предлага в "отлично състояние".

Най-общо въпросът е как преценяте състоянието? :)

 

Най-вероятно състоянието се определя от това, дали е имал проблеми преди да бъде свален и ако е имало удар дали има засегнати или криви части по радиатора(без да е пробит - разбира се)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, звучи перфектно, от Мицубиши ли е и какво значи "читав"?

Пиша си на лични с един колега, който също ми предлага в "отлично състояние".

Най-общо въпросът е как преценяте състоянието? :)

 

Читав означава изправен и с възможност за връщане обратно ако случайно не го харесаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, звучи перфектно, от Мицубиши ли е и какво значи "читав"?

 

Читав значи да го свалиш от кола с работещ климатик и всички серпентини да са си на место, а не като на снимката на колегата по горе ..

При мен има един такъв, наскоро свален от Легнум с работещ климатик и е в цветущо здраве, само че за него трябва да се разбереш с колегата SLX (Росен) за цена, а доставката до Пловдив ще ти е безплатна ..;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли си мисля, че има разлика межди спойка и заварка? Спойката си е един вид залепване, докато заварката е друга бира.

Колега, ако решиш да сменяш радиатора, аз мога да ти предложа читав за 60 лв.

Това е добър въпрос, проблемът е, че ламелките на повечето радиатори, а и интеркулери наистина са тънки доста и припояването често е по-безопасен способ, защото с аргона може да се повреди безвъзвратно радиатора. Точно сега умувам за моя интеркулер как да процедираме и сигурно точно припой ще пробвам, после ще го надуя профилактично и ако държи добре, ако не - не пречи да се дооправя с аргон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой чувал ли е тази марка BNR? Този моя на едно място са почнали да му се отлепят ламелите между тръбичките и скоро ще може да стане като на колегата снимката - най-добре ще е нов. http://www.ngrbg.com/node/34701

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си го от сайта на вносителя (не е този от линка), уж правят отстъпки и ще дойде на същата цена, но с гаранционна карта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си го от сайта на вносителя (не е този от линка), уж правят отстъпки и ще дойде на същата цена, но с гаранционна карта.

постнах в грешна тема, за тук беше коментарът ми. днес ползвах услугите на колегата от Сливница. Безупречна работа за кулера, който поминува под 1,2 бара налягане:-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Специални благодарности на SLX(Росен) за радиатора, и на mario64, който ми го донесе. Нещата са перфектни, сега климатроникът си работи както преди, върнах се в рая;). Днес го замериха пак в сервиза, и казаха, че всичко е 6.

Ей, много ценен е този форум.

Благодаря ви още един път.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Специални благодарности на SLX(Росен) за радиатора, и на mario64, който ми го донесе. Нещата са перфектни, сега климатроникът си работи както преди, върнах се в рая;). Днес го замериха пак в сервиза, и казаха, че всичко е 6.

Ей, много ценен е този форум.

Благодаря ви още един път.

Стария не го изхвърляй,щом е само протрит може да ле залепи,после някой друг зорлия ще пише благодарности за теб :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Ей, много ценен е този форум.

Благодаря ви още един път.

За нищо ..:drinks:

Сега вече си разбрал, че сме се събрали тук да си помагаме, а не да се лъжем ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...