Премини към съдържание

Много често ми гори десния габарит


Препоръчано мнение

Колеги имам странния проблем,след като сложих диодни габарити и ми се наложи да срежа кабелите на десния и да ги разменя (запоя),забелязвам,че този габарит изгаря много по-бързо.С левия го няма този проблем.Слагам скъпи и евтини - същата работа. Чудя се дали не се е увеличило съпротивлението и заради това да изгаря толкова бързо,средно за 1-2 месеца.Карам постоянно на фарове. Дайте съвети какво да пробвам и какви габарити, които светят бяло, да си купя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам странния проблем,след като сложих диодни габарити и ми се наложи да срежа кабелите на десния и да ги разменя (запоя),забелязвам,че този габарит изгаря много по-бързо.С левия го няма този проблем.Слагам скъпи и евтини - същата работа. Чудя се дали не се е увеличило съпротивлението и заради това да изгаря толкова бързо,средно за 1-2 месеца.Карам постоянно на фарове. Дайте съвети какво да пробвам и какви габарити, които светят бяло, да си купя.

Защо си рязал и разменял кабели?Аз имах подобен проблем, но само с евтините китайски габарити.Обяснявах си го със сморани резистори.Купих си SMD (китайски)по-качествени и от тогава не съм имал проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако в момента си с диодни вероятно не им понася от температурата във фара и за това изгарят бързо. Има на осрам и др. такива за габарити, които светят почти бяло и не са диодни. Може да пробваш да ги направиш с регулатор(и), вместо с резистори.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако в момента си с диодни вероятно не им понася от температурата във фара и за това изгарят бързо. Има на осрам и др. такива за габарити, които светят почти бяло и не са диодни. Може да пробваш да ги направиш с регулатор(и), вместо с резистори.

 

От ксенона няма толкова голяма температура, вътре във фара, нали така. На дълги не карам-няма нужда просто. А кабелите ги срязах,защото нямаше как да разглобя фасунката без да я разваля. Какви габарити ползвате,ако може и линкове ще е още по-добре.

Владимиров,купувам готови диоди и не ми се занимава да побългарявам,а и както знаеш, отвора е малък и не може да влезе диод с голям диаметър.

Редактирано от stevensgr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти говори за побългаряване? Слагаш им един 7812 (не знам колко коректно ще бачка) или един LM317 като ограничител на ток. И ако искаш може да им скъсиш резисторите. Ако ксенона е 55W грее бая яко и ако осветява директно габарита е готов за отрицателно време. Последните които си взех след време почнаха да си променят цвета, но не изгаряха, а имаше и едни диоди, които мигаха. Най-добре си сложи маркови крушки с нажежаема жичка и син филтър и ще забравиш за проблема. Ако искаш виж в datasheet-овете на диодите които си ползвал до сега каква работна температура са им дали и ще си отговориш на въпроса защо се повреждат сравнително бързо. Аз моите ги махнах още когато беше акция "светлина", после махнах и ксенона и не знам дали си заслужава да те спрат от движение заради възможността за безопасно пътуване вечерта...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и аз като теб реших да сложа такива габарити. Също ми се наложа да режа кабелите, за да ги обърна по разбираеми причини. Сложих габарити и светеха много красиво.

Бях с такива(които доста трудно успях да монтирам)

http://img.dxcdn.com/productimages/sku_44564_1.jpg

(бяха с другия цокъл, но не намерих снимка с него)

 

Единия изгоря за 2 дни, другия изгоря за 3-4 дни. След като изгоря първия веднага го замених с такъв:

http://www.led-osvetlenie.com/image/cache/data/avto/IMGP3619-500x500.jpg

Вече 2 седмици свети без проблем, но колко ще изкара още не зная. В тестов период е :) Аз съм без ксенон и очевидно температурата му понася за сега. Проблема ми беше, че с този цокъл трудно се намират такива и тази която тествам беше от тези които само се бутат в гнездото(както на предната снимка) и я залепих за стария цокъл от изгорялата крушка(това имах под ръка). Идеята ми е че крушките от този вид май са по издръжливи.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам странния проблем,след като сложих диодни габарити и ми се наложи да срежа кабелите на десния и да ги разменя (запоя),забелязвам,че този габарит изгаря много по-бързо.С левия го няма този проблем.Слагам скъпи и евтини - същата работа. Чудя се дали не се е увеличило съпротивлението и заради това да изгаря толкова бързо,средно за 1-2 месеца.Карам постоянно на фарове. Дайте съвети какво да пробвам и какви габарити, които светят бяло, да си купя.

Аз изобщо не съм фен на "подобренията" - всичко по Галанта ми е сток и нямам никакви ядове, не ми горят крушки, не вози твърдо и не опира отдолу на "легналите полицаи".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо вярно. По принцип от първия тип, ама твоите явно са били яката менте. Това с 5050 скоро ще почне да мига и ще угасне и почти не свети ако е само с един такъв диод... Аз бих разглобил диода или го бих дал на някой да направи това, вместо да режа. Само че си взимам от тези с другия цокъл, загъвам единия извод отстрани а другия през средата и си стои без проблем. Има едни диоди уж на Philips http://luxima.bg/PHILIPS-SVETODIODI-T10-4000k.html , ама проблема е че на кутията пише interior така че и те не е ясно колко ще изкарат. Това свети добре издържа повече и само си сменя цвета, като прегрее - http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%9B%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B0+12V+LED+T10+W25 , само че отпред е с 5050 и те угасват първи или почват да светят в лилаво. Проблема при тези диоди е че и най-смелите китайци дават работна температура максимум 95 градуса, а и трябва захранващото напрежение да е в норма, а с резистор до колко става това и как са го изчислявали - дали за 12V, 13,2, 14.4 никой не знае. Моето мнение е да се слагат крушки с жичка за габарит.

 

http://img96.imageshack.us/img96/2638/philipsbvt4wa.jpghttp://img191.imageshack.us/img191/8213/51xmzma04olsl500aa3001.jpghttp://img705.imageshack.us/img705/6824/oa3893cbbli2c01.jpg

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо вярно. По принцип от първия тип, ама твоите явно са били яката менте. Това с 5050 скоро ще почне да мига и ще угасне и почти не свети ако е само с един такъв диод...

 

Да Владимиров, аз точно за това го сложих понеже почти не свети :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз изобщо не съм фен на "подобренията" - всичко по Галанта ми е сток и нямам никакви ядове, не ми горят крушки, не вози твърдо и не опира отдолу на "легналите полицаи".

 

Слави,грозно изглежда бял ксенон и жълти габарити,не за друго ги слагам. Владимиров,тия последните крушки на Осрам, знаеш ли къде ги има в Казанлък,че да ги пробвам или са по поръчка от нета?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слави,грозно изглежда бял ксенон и жълти габарити,не за друго ги слагам. Владимиров,тия последните крушки на Осрам, знаеш ли къде ги има в Казанлък,че да ги пробвам или са по поръчка от нета?

Ами ксенона и той е доработка, аз затова си карам колата така, както си е излязла от завода за да нямам ядове. Може би защото всички модни аксесоари са все от страната на многото жълти човечета и качеството в повечето случаи е доста съмнително. Изобщо не искам да се вкарвам във филми, защото започне ли се веднъж, после трудно се спра, а аз лично не искам да подобрявам кола, която си ми харесва.

Желая ти успех в намирането на подходящите бели крушки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ксенона и той е доработка, аз затова си карам колата така, както си е излязла от завода за да нямам ядове. Може би защото всички модни аксесоари са все от страната на многото жълти човечета и качеството в повечето случаи е доста съмнително. Изобщо не искам да се вкарвам във филми, защото започне ли се веднъж, после трудно се спра, а аз лично не искам да подобрявам кола, която си ми харесва.

Желая ти успех в намирането на подходящите бели крушки.

Щом не е китайско занчи е фалшиво! ;)

 

Аз имах такива като габарити http://img.diytrade.com/cdimg/1428998/20424890/0/1302490137/T10_Wedge_Shape_SMD_LED_Car_Lamp.jpg,но смених фаровете със Angel eyes с рингове и тези доиди сега осветяват задната регистрация.Вече 6 месеца почти си светят без проблем.Закупих си ги от магазин за автоаксесоари за около левче бройката.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега,проблема не ти е в колата и аз имах същия проблем като теб да кажем на 2-3 дни ми гори единия габарит и аз също имах тема тук :) проблема го реших като си поръчах от нета за по 9лв. габарити с по 9 диода с 6 месеца гаранция и си казах ако и с гаранцията изгорят значи наистина проблема е в колата ,обаче вече година и половина не са мръднали и светят доста силно габаритите в сравнение с тези които взимаме от 2лв комплект :D по принцип са ето такива,но ми се струва че май не са от този сайт понеже им няма гаранцията....

http://www.autopro.bg/%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B0-%D1%82%D0%B8%D0%BF-t4w-9-smd-%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%B4%D0%B0

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да Владимиров, аз точно за това го сложих понеже почти не свети :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh:

 

Ами според мен единичен диод 5050 не свети. Ползвал съм такива, но с 13 диода - там бива ама след време пак се повреждат.

тия последните крушки на Осрам, знаеш ли къде ги има в Казанлък,че да ги пробвам или са по поръчка от нета?

Виж на ауто плюс, ама вероятно ще са на поръчка, че са скъпи. Няма как да ги пробваш, понеже са запечатани, това важи за всички. Според някои осрамските крушки жълтеели спрямо ксенона (не е известно с каква цветова температура) и са по-доволни от боша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...