Премини към съдържание

Имам нужда от малко обяснение


Препоръчано мнение

Здравейте на всички. Значи скоро смятам да си взимам кола и съм се спрял на mitsubishi eclipse с дигащите фарове, 93та година мисля, че беше. Сещате се за кое говоря. Значи човека от който евентуално ще го взема ми казва, че гори 6-6,5 на 100 километра (което малко... даже доста ме изуми). Покарах го известно време из града, на стъпка, газ спирачка, само газ, горивото падна наистина страшно малко(говорим за бензин). Дали е възможно това, не съм запознат много много :? Интересува ме още данъка колко пари е за тези 150 коня 2.0 мотор, и поддръжката каква е? Със 700 лева заплата дали ше мога да се оправям или ще си я давам цялата заплата за колата? Ще се радвам да получа подробни обяснения :)

 

п.с. принципно колата ми трябва за изпълнения :Д освен и за ходене на работа и бръмчане на ляво надясно..

 

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Значи скоро смятам да си взимам кола и съм се спрял на mitsubishi eclipse с дигащите фарове, 93та година мисля, че беше. Сещате се за кое говоря. Значи човека от който евентуално ще го взема ми казва, че гори 6-6,5 на 100 километра (което малко... даже доста ме изуми).

Сигурно нещо не си го разбрал правилно, точно толкова гори, ама на 50 км. не на 100 ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хахахах , така си е . Аз с моя двигател дето е същия но 8 клапана , не ми дава толков .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Eclipse-a е спортно купе,с привидно злобна муцуна.Разхода извънградско е 7-8 на 100 градско с бабешко каране 11-12 на 100.Части не се намират лесно.Нови само ментета 80% нискокачествени ментета.Ако си я гледаш като хората е много здрав автомобил,но не е и дурако устойчив.Всяко занемаряване води до скъпи ремонти и сложни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто да му давам стъпка, защото като го карах страшно много ми хареса. Просто припаднах. Вътре е малко, сядаш на земята. Това ми харесва, няма да го пържа до краен предел... говоря за ръчки/мръчки. Просто стъпка на някое друго светофарче :) Ако му сложа газ колко ще гори? Искам още да попитам и данъка колко му е на тези 150 коня?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи колата от 1800 ми я бутнаха на 1000. Спешно му трябвали пари на човека. Карах я на сервиз при сигурен човек, каза, че е добре... само един ангренаж, носачи щото се клати едната гума леко и водната помпа за смяна. На 300 000 километра е. Смятам да я карам 2-3 години и после квото стане. Ако и сложа газ, как ше е с разхода? Градско и извънградско?

 

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Данъка му е малко под 200лв.

Сигурно говориш за миналата година :) защото оня ден за 133 коня платих малко над 200 (202 лв.) ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То за всеки град е различно. Гледах в нета в някъв данък мпс калкулатор, че за пловдив е 183 лева.

 

п.п. на гас колко ше гори знаете ли ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То за всеки град е различно. Гледах в нета в някъв данък мпс калкулатор, че за пловдив е 183 лева.

 

п.п. на гас колко ше гори знаете ли ?

 

Колкото му сипеш, все ще я изгори, няма да я върне....

Сега сериозно: на ГАЗ колата винаги ще ти гори 1 до 3 литра повече отколкото на бензин...но много и зависи обикновена ли ще сложиш или ГИ.

Моят беше с обикновена газова - изхвърлих я и сложих ГИ, сам си преценявай... :)

С обикновената газова, ще замине част от мощността и динамиката.

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно говориш за миналата година :) защото оня ден за 133 коня платих малко над 200 (202 лв.) ..

 

Да но не забравяй, че си плащал за по нова кола от този Еклипс, която е под 14 години.

Данъка на Еклипса е приблизително 200 лв, но навсякъде е различно, а разхода по 7,5 литра едва ли може да се свали.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задължително ше сложа газов инжекцион, а не обикновенна. Значи да го сложим 11-12 градско с ГИ ?

 

Горе-долу толкова.... в Габрово под 12, трудно го свалям.....но тук си е крив терен....

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Данъка не зависи само от конете и кубиците,зависи също от града (в СФ близо 200 лв.),както и годината и нз си още кво :),щото опел кадет GSI(150 кс.,2.0,16 клапана,същите параметри като на еклипса) 89-та година,данъка 25 лв...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Данъка не зависи само от конете и кубиците,зависи също от града (в СФ близо 200 лв.),както и годината и нз си още кво :),щото опел кадет GSI(150 кс.,2.0,16 клапана,същите параметри като на еклипса) 89-та година,данъка 25 лв...

 

Ползвали някакви таблици с коефиценти..... кубици / коне / година ......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

здравейте отново колеги. значи намерих си много читав еклипс, този за който бях писал го отписах. сряда си го взимам :)

 

искам само ако може някой да ми разясни с какво масло да я карам?

 

и за частите... примерно един ангренаж е към 140 лева.. отделно още колко ще дам за ремонт примерно?

 

и ако сложа газов инжекцион, мощността няма да падне, нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте отново колеги. значи намерих си много читав еклипс, този за който бях писал го отписах. сряда си го взимам :)

 

искам само ако може някой да ми разясни с какво масло да я карам?

 

и за частите... примерно един ангренаж е към 140 лева.. отделно още колко ще дам за ремонт примерно?

 

и ако сложа газов инжекцион, мощността няма да падне, нали?

 

Моят го карам с 10W40. Цената на частите е относителна, в зависимост от производител, доставчик и т. н.

За труд, парите са още по-относителни, зависи на какъв майстор ще попаднеш. :)

След двайсетина хиляди ще сменям ангренажен ремък и гумички на клапаните, та поразпитах така за оферти.... цените варираха от 100 до 180 за труд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

общо взето нормални цени, по моя преценка. а за газовия инжекцион ако сложа, пада ли мощност, рев ? че тоя бензин ме плаши с тая цена 2,70 и еклипса както хапва към 12 на 100 :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е до това как ще ти настроят газовата... при мен разлика почти няма, толкова е малка, че трябва да си карал колата доста време и да си и свикнал, за да забележиш промяната ГАЗ / Бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги, здобих се с mitsubishi eclipse 1993 gsi 2.0 150 к.с. :) много съм щастлив. само кдето левия фар не свети, дали крушката е изгоряла, или целия фар е за смяна? ако е целия фар - цената горе долу каква е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги, здобих се с mitsubishi eclipse 1993 gsi 2.0 150 к.с. :) много съм щастлив. само кдето левия фар не свети, дали крушката е изгоряла, или целия фар е за смяна? ако е целия фар - цената горе долу каква е?

 

Как да изгори целия фар...???

Разглабяш и мериш.....дано да е крушката е на прекъснат кабел.... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...