Премини към съдържание

Мултимедия за Lancer


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,харесах си една мултимедийка за новия лансър може да се види на този линк http://www.hid.bg/Do...tsubishi-Lancer

От фирмата ми казаха,че и инсталирали GPS навигация на български език,която имала 100 % покритие и ме увериха че била много читава,системата имала ТВ тунер и потдържала всички формати за които съм можел да се сетя:)))Та въпроса ми е някой от вас има ли персонални наблюдения върху въпросната мултимедия,заслужава ли си покупката на подобна "играчка" и какви са и евентуалните недостатъци на тази джаджа.Ще ми бъде интересно да обсъдим тази тема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като съм лаик в тази област,нямам никаква представа за името на фирмата на навигацията.Момчето с което разговарях ми каза че и инсталирали някакав софтуеар или нещо от рода и ти я продават с навигация на български език,това успях да запомня.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда да е тая ЦЪК

 

Марка няма :icon_thumbup:

 

Между другото излиза 338 лири , което включва юнита+камера за задна+доставка до България.

Към днешна дата това са ~790 лева.

 

Иначе най-вероятно слагат iGO (може би и кракната версия... не е ясно), което може да направиш и ти тук....

 

Иначе аз съм се замислял за ТОВА + Двоен дин с Андроид.

С андроидчето имаш голяма свобода вече :-))

Глей к'ва глезотия например -> ТУК! :icon_n_king:

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,харесах си една мултимедийка за новия лансър може да се види на този линк http://www.hid.bg/Do...tsubishi-Lancer

От фирмата ми казаха,че и инсталирали GPS навигация на български език,която имала 100 % покритие и ме увериха че била много читава,системата имала ТВ тунер и потдържала всички формати за които съм можел да се сетя:)))Та въпроса ми е някой от вас има ли персонални наблюдения върху въпросната мултимедия,заслужава ли си покупката на подобна "играчка" и какви са и евентуалните недостатъци на тази джаджа.Ще ми бъде интересно да обсъдим тази тема.

Колегата ти е написал, аз си взех от Англия за 320лири, навигацията, работи със всякакъв софтуер, аз използвам IGO и съм доволен, има една фирма, която доставя стоки , багаж от Англия, за 2,20лв. на килограм, казва се Gabco, регистрираш се при тях, те ти дават ID номер и използващ англ. адрес, т.е. доставката ти от англ. продавач ще е около 15-20лира до този англ. адрес, и после Gabco ще ти я изпрати до БГ, около 9 лв., всичко ще ти излезе около340-345лири!

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази мултимедия не е ли 4х45W?!? И се чудя какво ще стане с RockfordFosgate системата (тя е с 9 говорителя), дали няма да се развали много звука?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си че ако колата е оборудвана с Rockford, монтирането на някоя от по-горните мултимедийки, ще го обезмисли и това определено ще доведе до влошаване на качеството на звука. Някъде бях срещал мултимедийна с-ма, която просто добавя интерфейс и навигация, но ползва наличната озвучителна с-ма на колата. Ето това трябва да се гони като изискване към подобна добавка. Това разбира се си е мое мнение, понеже за мен си остава важно качеството на звука най-вече. А и още нещо - внимавайте с разделителната способност на дисплеите - преди време един приятел си поръча дабъл дин, който на картинка беше "ок", но на яве се оказа много зле.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази мултимедия не е ли 4х45W?!? И се чудя какво ще стане с RockfordFosgate системата (тя е с 9 говорителя), дали няма да се развали много звука?!

Колега, кажи ми къде са 9те високоговорителя на системата? Както и да ги броя все немога ги изкарам повече от 4+SUB!

Те кат лъжат се насират.

И ако може да ми обясниш как от 4 канала на системата, ще станат 8 канала за всички колони, ако наистина са толкова. Суббаса е с отделен усилвател под седалката на водача, останалите са от устройството на таблото.

Мислиш ли, че ако имаше толкова колони, нямаше да направят и корекциите така че да може да се регулират на повече от 2 кръга?

Според мене са си точно 4 колони + суббаса в багажника. Просто колоните в купето са двулентови, като на предните високочестотното говорителче е изкарано отделно от основния високоговорител.

А и не вярвам мощноста да е повече от 4х50-60, но най-вероятно е направен с MOSFET транзистори усилвателя, за по добра динамика и работа на по-високи градуси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, кажи ми къде са 9те високоговорителя на системата? Както и да ги броя все немога ги изкарам повече от 4+SUB!

Те кат лъжат се насират.

И ако може да ми обясниш как от 4 канала на системата, ще станат 8 канала за всички колони, ако наистина са толкова. Суббаса е с отделен усилвател под седалката на водача, останалите са от устройството на таблото.

Мислиш ли, че ако имаше толкова колони, нямаше да направят и корекциите така че да може да се регулират на повече от 2 кръга?

Според мене са си точно 4 колони + суббаса в багажника. Просто колоните в купето са двулентови, като на предните високочестотното говорителче е изкарано отделно от основния високоговорител.

А и не вярвам мощноста да е повече от 4х50-60, но най-вероятно е направен с MOSFET транзистори усилвателя, за по добра динамика и работа на по-високи градуси.

Абсолютно си прав колега....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, кажи ми къде са 9те високоговорителя на системата? Както и да ги броя все немога ги изкарам повече от 4+SUB!

Те кат лъжат се насират.

И ако може да ми обясниш как от 4 канала на системата, ще станат 8 канала за всички колони, ако наистина са толкова. Суббаса е с отделен усилвател под седалката на водача, останалите са от устройството на таблото.

Мислиш ли, че ако имаше толкова колони, нямаше да направят и корекциите така че да може да се регулират на повече от 2 кръга?

Според мене са си точно 4 колони + суббаса в багажника. Просто колоните в купето са двулентови, като на предните високочестотното говорителче е изкарано отделно от основния високоговорител.

А и не вярвам мощноста да е повече от 4х50-60, но най-вероятно е направен с MOSFET транзистори усилвателя, за по добра динамика и работа на по-високи градуси.

В предната врата имаш колона долу ("при краката") и горе ("при прозореца") - (2 врати по 2 колони = 4 колони) + по 1 колона в задните врати (още 2 колони) + 1 бас в багажника = 7 колкони! (това е което аз виждам на пръв поглед). Имам и някакъв спомен, че някой ми е казал или съм видял в книжката (все пак ще проверя че не съм сигурен) в задните врати имало по 2 колони (нещо от сорта колна в колона), и ако е така това прави още 4 колони и стават точно 9 колони ;). А как са вързани колоните - незнам, незнам и защо няма много настойки за звука (може би за да е по лесно за енд юзърите).

 

Някой да е забелязъл, че плеярът има опция "SVC" (май е speed volume control) която може да се включва и изключва, само че при мен няма разлика дали е включена или не е. Идеята е че когато е включена с увеличаването на скоростта ( и шума в купето) звука също се услива и обратното с намаляването на скоростта звука на музиката намалява. Някой да го е тествал?! (становището на БСС е че това работи като караш по-дълго време с висока скорост и нереагирало на всяко натискане на педала на гаста с цел да не се мени силата на музиката постоянно. Моя опит е оставям музиката на 8 по скалата, тръгвам от място достигам до към 110км/ч и в продължение на 3-4-5мин. се движа с тази скорост, но промяна в звука няма :?)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм схема къде точно са разположени и 9-те говорителя,но не мога да я открия сега и да я постна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм схема къде точно са разположени и 9-те говорителя,но не мога да я открия сега и да я постна.

 

?

 

http://prikachi.com/images/682/4519682P.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чист маркетинг – 9 говорителя, но на практика 4 канала и 4 говорителя(просто са раздели високите от средите, което се прави от 20-30 годни) + 1 слабичък бас + лоша звукова изолация на цялата тази работа. Като имайте в предвид, че със седаните нещата са даже по-добре от колкото при мен с тези тракащи кори, пластмаси и железа отзад заради баса и липсата на "каса". Да, не се шегувам, но още първия ден когато си купих колата, изгубих 2 часа да гледам кое и как дрънчи та да го оправям… и пак не става като хората!

Та го разбирам човека защо ще пипа по тази "уникална" аудио система :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чист маркетинг – 9 говорителя, но на практика 4 канала и 4 говорителя(просто са раздели високите от средите, което се прави от 20-30 годни) + 1 слабичък бас + лоша звукова изолация на цялата тази работа. Като имайте в предвид, че със седаните нещата са даже по-добре от колкото при мен с тези тракащи кори, пластмаси и железа отзад заради баса и липсата на "каса". Да, не се шегувам, но още първия ден когато си купих колата, изгубих 2 часа да гледам кое и как дрънчи та да го оправям… и пак не става като хората!

Та го разбирам човека защо ще пипа по тази "уникална" аудио система :icon_angel:

 

Ти видя ли го по какво залита... доста по "уникално" ми се струва http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно му трябва за удобство и няма особени претенции към звука … това е масово така че не се учудвам

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

?

 

http://prikachi.com/images/682/4519682P.jpg

Това е истината. Само дето предните Tweeters са си към така наречените Midbass говорители, което автоматично ги прави една колона, а и няма как иначе да е, защото във вратата, за музиката влиза само 1бр кабел 2х0.75. В задните врати са същата схема говорители, но tweeters са си в midbass вградени, дори хората са си го написали Full Range - 2 way, демек двулентова колона с възпроизвеждане на всички честоти. Един Subwoofer в багажника и тва е музиката. 4 колони в купето и един бас в багажника. Точно 5 броя колони има тая кола. Двата туитера отпред не се броят за отделни високоговорители, защото са с едни филтри и освен цс цс цс, ш ш ш, з з з, немогат да издават друго като звук.

Това как ги представят нещата, хората които искат да ти продадат колата е без никакво значение.

Единствено в Pajero 2008 на един мой познат, което е най-високото ниво на оборудване, съм видял да има DVD 5.1 система, като искам да отбележа, че колата не е копувана от България!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това трябва да е разположението на колоните:

Това е, само дето на задните врати колоните, трябва да ги нарисуват че са една в друга. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Имам няакалко въпроса. Притежавам 2009 Lancer EX GT и искам да му сложа навигация. Интересува ме, коя е по-добрата опция: OEM Mitsubishi Navi или да си сложа "aftermarket" All-In-One? Аз съм с Rockfort Fosgate системата. Доколкото разбрах, ако не инсталирам оригиналната мултимедия, ще се наложи да сменя и усилвателя поне, а може би и колоните поради някакво си там несъответствие... Това наистина ли е така? Също така, някой да има представа какви са плюсовете и минусите ако мина на вариант 1, тоест си купя оригиналната мултимедия?

 

Благодаря Ви!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Имам няакалко въпроса. Притежавам 2009 Lancer EX GT и искам да му сложа навигация. Интересува ме, коя е по-добрата опция: OEM Mitsubishi Navi или да си сложа "aftermarket" All-In-One? Аз съм с Rockfort Fosgate системата. Доколкото разбрах, ако не инсталирам оригиналната мултимедия, ще се наложи да сменя и усилвателя поне, а може би и колоните поради някакво си там несъответствие... Това наистина ли е така? Също така, някой да има представа какви са плюсовете и минусите ако мина на вариант 1, тоест си купя оригиналната мултимедия?

 

Благодаря Ви!

 

Сериозен минус на вариант 1 е цената.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сериозен минус на вариант 1 е цената.....

 

Намерих един сайт в Щатите, където цената на оригиналната мултимедия е 1000$. Отделно, разбира се, трябва да си купя маската и Bluetooth системата + копчетата... Това което най-много ме притеснява обаче е, че нямам допълнителният кабел за навигацията. Из US форумите има снимки как се инсталира, но за там моделите оригинално са пре-окабелени, независимо дали имат нави или не и този кабел ясно се вижда...

 

Да знаеш нещо по въпроса? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих един сайт в Щатите, където цената на оригиналната мултимедия е 1000$. Отделно, разбира се, трябва да си купя маската и Bluetooth системата + копчетата... Това което най-много ме притеснява обаче е, че нямам допълнителният кабел за навигацията. Из US форумите има снимки как се инсталира, но за там моделите оригинално са пре-окабелени, независимо дали имат нави или не и този кабел ясно се вижда...

 

Да знаеш нещо по въпроса? :)

 

Ами според мен, си я намерил евтино :-), маската е по 30-тина долара, предполагам китайски, "синият зъб" ми се върти нещо от рода на 250-300 $.... кабелче се ще продават при някой оторизиран дилър. :-)

 

Според мен OEM навигацията е безмислена за България конкретно... твърде много пари е, а не предлага свястно покритие.. виж за Дубай може и да е по-добре положението :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен OEM навигацията е безмислена за България конкретно... твърде много пари е, а не предлага свястно покритие.. виж за Дубай може и да е по-добре положението :-)

 

Не съм я виждал какво представлява, но би трябвало да не е трудно да си качиш каквато поискаш нави програма и съответно карти. За IGO има карти бол, дори за БГ са сравнително добри вече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами според мен, си я намерил евтино :-), маската е по 30-тина долара, предполагам китайски, "синият зъб" ми се върти нещо от рода на 250-300 $.... кабелче се ще продават при някой оторизиран дилър. :-)

 

Според мен OEM навигацията е безмислена за България конкретно... твърде много пари е, а не предлага свястно покритие.. виж за Дубай може и да е по-добре положението :-)

 

 

:) За Дубай карти за ОЕМ няма, защото тук с нави не се продават... :) , дори и ЕВО МР, Паджеро и т.н. са без... Аз искам, по-принцип, да ползвам и другите екстри която предлага ОЕМ мултимедията - показва там разни си неща по колата... Ако имаш наблюдения върху нея, моля сподели :)

 

Ако сложа ОЕМ нави, ще си взема и ОЕМ маската, която е бая по-скъпичка от версиите на Scoshe и Metra...:icon_crying: , но си е оригинална...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм я виждал какво представлява, но би трябвало да не е трудно да си качиш каквато поискаш нави програма и съответно карти. За IGO има карти бол, дори за БГ са сравнително добри вече.

 

 

Какво е IGO? :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...