Премини към съдържание

привет и от мен сдобих се от 5 дена с Mitsubishi Space Star


Препоръчано мнение

От няколко дена се ровя из форума.Чудесен е.И понеже, и аз вече съм един нов притежател на Mitsubishi Space Star 1.9дизел 102 коня 203 година,да попитам няколко въпроса/извинявам се ако не съм намерил някой от отговорите на въпросите ми тук и питам напразно/

Искам да направя обслужване на двигателя ,в смисъл да сменя ремаците , ролката и въздушните филтри на двигател и купе.За маслото съм се спрял на ELF /имам познати които са на дизел и го ползват безпроблемно/.

Видях че има доста варненци ,които се надявам да ми помогнат от къде да си купя консумативите .Искам да купя нещо добро ,а не да се натреса на някой ремъци ментета и после да си скубя косите.

Благодяря предварително на тези които ми помогнат със съвет и отново поздрави на всички от форума.

ПП.Забравих да попитам къде бихте ми препоръчали да направя една диагностика на ходовата част.

Редактирано от lyubo1964
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега, за новата придобивка! Да те слуша и да ти служи вярно и дълго! Сигурен съм че колегите със Star-четата ще ти помогнат, както и варненските фенове. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега :icon_clap: .Не разбрах само кой точно автомобил си купил че от 203 година до сега е минало доста време :icon_thumbup: . Аз лично си купувам тези неща както и маслото от Miroslav. Той работи в Ратола Пловдив , но мисля че имат представителство и във Варна. Напиши му лично съобщение тук и той ще ти отговори. Пожелавам ти : да е здрава количката, да върви много и да гори малко / от личен опит знам че ще е така :good: /.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодара за пожеланията. А колкото за годината 2003 е, знаете как е чоек кат си купи мицубиши вълнува се :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито,колега,да си я караш със здраве и много безаварийни километри :icon_thumbup: !Аз за моятя купих консумативи от един магазин на ген.Колев точно преди да се включиш на цар Освободител.Собственика е един арменец,но му забравих името(беше преди повече от година :icon_blush: ) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честита количка :mitsu-smiley:

За части има доста магазини ,но Автопионер предлагат доста добри цени в сравнение с някои други места..

Купувал съм ремъци , накладки и някои консумативи и имам добри впечатления.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да добавя съвет към колегата. Когато купуваш маслото за скоростната кутия, изисквай, повтарям изисквай и се увери, че в каталога е потвърдено маслото което ти предлагат да фигурира. Не е какво да е и не става всяко! Малко фирми производители на масла имат такова специфично. Ако ти извъртят доводи от рода на става, нямали сме проблеми и не покажат черно на бяло, не им се вързвай на хорото, защото ти ще се бръкнеш здраво за ремонт.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да добавя съвет към колегата. Когато купуваш маслото за скоростната кутия, изисквай, повтарям изисквай и се увери, че в каталога е потвърдено маслото което ти предлагат да фигурира. Не е какво да е и не става всяко! Малко фирми производители на масла имат такова специфично. Ако ти извъртят доводи от рода на става, нямали сме проблеми и не покажат черно на бяло, не им се вързвай на хорото, защото ти ще се бръкнеш здраво за ремонт.

Поздрави

ELF TRANSELF NFJ 75W-80

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега за новата придобивка пожелавам ти много безаварийни километри и със здраве да си я караш. :drive: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги, и аз от скоро съм собственик на Space Star `99г, 1.3 бензин с обикновена газова уредба. Привърженик съм на японските автомобили. Като возия колата много ми хареса, много екстри, смених си дори лампите на таблото и стана още по-кефеща! Но забелязах няколко проблема:

1. Прекъсва в ниските обороти. И на бензин и на газ. Смених свещите, само в началото имаше подобрение, после всичко по старо му.

2. Не работи автоматичният смукач ( стъпковото моторче) сутрин особено когтао е студено често гасне( оборотите са много ниски), когато загрее се оправя и се стабилизират оборотите.

3. Амортисьорчетата на задният капа не държат. Цената им как варира?

4. Има една малка помпичка, мисля че е за съединителя на сравнително достъпно място( в дясно от двигателя), която изпуска в маншончето малко спирачно масло. И ме дразни. Ремонтира ли се или се сменя направо с нова(цена)?

5. Предстои ми смяна обслужване на ангренажният ремък. Колко ориентировъчно струва смяната на ремъка с ролките?

Бих искал да стегна колата защото много ми харесва, няма и никъде ръжда и возията е хубава, абе супер е като за мен. :))))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моята скоро и сменях ремъци и ролки и ми излезе със смяната 128лв. (без водна помпа)

1 Ремък Gates 37лв.от ТЕХ-КО (с отстъпка)

2 Ролка Ina от Евро 07 без планката само роклата на рено 19 е същата 51лв. има и по евтини

3 Труд 40лв.

Ако бях сменил и водната помпа тя е към 60лв по спомен. Ремъка на генератора го бях сменял миналата година и него не го пипах.

Редактирано от mitaka_1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега. Аз също имам Space Star 1.3, 1999 ГОДИНА. Доколкото знам са 2 вида ролки. Още веднъж честито и безаварийно :icon_thumbup:

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Аз също съм от Варна и си набавям частите от "Лучано" имат магазин срещу Макдрайв в локалното като влезеш. Иначе сервиза в който съм я водил за щастие е само 1 и това е на БОШ и се пада зад затвора преди ДАИ в дясно. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...