Премини към съдържание

Нов фен на Mitsubishi (l200)


Препоръчано мнение

Здревейте на всички фенове на марката Мицубиши, следя форума от доста време и трябва да призная че доста ми допада начина на общуване по между ви, постигнали сте една приятна атмосфера на разбирателство и взаимопомощ. :good: Смятам да се присъединя към вас засега само като потребител , пък в последствие може и като член на клуба. В началото като "новобранец" ще задавам повечко въпроси отколкото да съм полезен с нещо, но се надявам да не стана прекалено досаден :D

Конкретният повод да се регистрирам беше малък инцидент с моето L200, който отстраних благодарение на Poli в доста по приемлив срок отколкото ми се предлагаше при тъй наречения "официален представител".

Благодарности Poli!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здревейте на всички фенове на марката Мицубиши, следя форума от доста време и трябва да призная че доста ми допада начина на общуване по между ви, постигнали сте една приятна атмосфера на разбирателство и взаимопомощ. :good: Смятам да се присъединя към вас засега само като потребител , пък в последствие може и като член на клуба. В началото като "новобранец" ще задавам повечко въпроси отколкото да съм полезен с нещо, но се надявам да не стана прекалено досаден :D

Конкретният повод да се регистрирам беше малък инцидент с моето L200, който отстраних благодарение на Poli в доста по приемлив срок отколкото ми се предлагаше при тъй наречения "официален представител".

Благодарности Poli!

....Най-после още един пикап! Че няма само аз да карам масите и столовете за срещите на открито :essen:

А Поли е доста полезен за всички във форума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, напълно споделям написаното от ZULU. Аз също имам L200, модел 2005. За съжаление преди три седмици в гората над Нови Хан се обърнах с него на една страна и сега е в БалканСтар. Чакат се врати и калници, като официалният им отговор е, че ще стане след 3 месеца.

Колега ZULU а с твоето какво се случи ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а с твоето какво се случи ?

Банална история - счупиха ми страничното стъкло и ми изтръгнаха музиката някакви наркомани. Досещате се че в БалканСтар нямаше стъкло, но аз като последен наивник за пореден път отидох да си тровя нервите. Няма да навлизам в подробности какво се случи миналите два пъти когато си имах работа с тях, понеже не искам да изливам повече негативизъм. Те си правят такава антиреклама постянно че никакви рекламни кампании не могат да я заличат, затова аз не желая повече да се занимавам с тях.

 

Както и да е проблема е отстранен и вече съм по улиците :D ,вярно без музика, но и това ще се промени.

Имам един въпрос към колегите които разбират от такъв тип автомобили, тази година излязох от гаранция и ме интересува знаете ли някаква пропоръчителна схема (имам предвид на изминати километри) по която се сменят маслата в различните диференциали и скоростната кутия? Съответно и други консомативи които трябва да се сменят. Разбирам че зависи от начина на шофиране, къде и как е каран автомобила, но засега събирам най обща информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лошо няма да разкажеш опита си - това ще е полезно и на други - колкото е по-безпристрастно - толкова повече :good:

 

тази година излязох от гаранция и ме интересува знаете ли някаква пропоръчителна схема (имам предвид на изминати километри) по която се сменят маслата в различните диференциали и скоростната кутия? Съответно и други консомативи които трябва да се сменят. Разбирам че зависи от начина на шофиране, къде и как е каран автомобила, но засега събирам най обща информация.

 

Чак на третото четене разбрах че не си излязъл от затвора под гаранция :icon_doh:

 

Ето тук съм събрал такава информация - обща за Митсубиши - кое на колко километра се преглежда, сменя...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с гаранцията се получи много комично :hysterical: Изобщо не обърнах внимание че може да бъде разбрано по този начин. Иначе мерси за информацията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казвам - Добре дошъл на един L200 във форума и се надявам дас е видим на някоя среща! :)

 

Ние правим срещите обикновенно на равни места и улици с асвалт, но може и на някой пресечен терен да се съберем, за да изпробваме дали колите могат да пазят от вятър огъня, който ще напалим... :essen:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен! Както виждате аз съм нов, но се регистрирах поради причината, че бащата си закупи L200. Е, не точно закупи, защото още го чакаме да пристигне в България (хората от Балкан Стар маалко ни слъгаха, очаквахме да го вземем тия дни, но явно и те не са виновни) към началото на Декември. Така че, като пристигне "зеленото чудовище" в Балкан Стар, значи е дошъл и нашия ред да се порадваме на нещо страхотно. В началото бях против това, баща ми да вземе пикап или джип, но в крайна сметка го взима за него нали(пък и нали сега това е модата). Като прочетох техническите му характеристики(не че много разбирам де) и екстрите предлагани за такива пари веднага си промених мнението. Пък и като го видях в Балкан Стар направо ми потекоха лигите... Засега това от мен, аз продължавам да чета и да се образовам из форума, пък вие продължавайте все така с добрите постове. Като го вземем ще си кажа впечатленията, макар да нямам база за сравнение(в момента се возим в едно дърто Нисанче Блубърд 1986).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Пък и като го видях в Балкан Стар направо ми потекоха лигите...
:mitsu-smiley: :D А като се повозиш ще ти падне и шапката :D . Избрали сте страхотна машинка. Добре дошъл при нас :icon_thumbup: . :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Викам си да не правя нова тема и да се похваля, че най-после и ние си взехме нашето L200. Снимки има, но са малко, защото бях много въудошавен и забравих да нащракам. Цвета и маслено зелен, вози невероятно. Искам и да питам, дали може да се кара на предно предаване, че нещо се обърках и неразбрах.

 

Едит: Тук можете да видите малко снимки направени с телефона ми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.... Искам и да питам, дали може да се кара на предно предаване, че нещо се обърках и неразбрах...

 

 

... :icon_blush: Ми аз досега камион с предно не съм виждал, ама знае ли човек...

Определено не е джип, макар, че много го доближава за разлика от моето, което си е чист камион. Но не е и паркетник с предно...

Би следвало вашето да е със супер-селект кутия, която е като на повечето Паджера, и поне може да го караш постоянно 4х4 и на сухо. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

първо 4естито, да го карате с кеф и безаварийно, което е нещо нормално за mitsubishi, когато не си в режим 4x4 водещи са задните колела, тоест със задно предаване , карай смело и се кефи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите и пожеланията. Едно малко оплакване ще си кажа, по-скоро недоволство. Още първата вечер ни свалиха регистрационния номери и ни надраскаха боята... Не е имало платен паркинг и бащата го е оставил пред блока... Добре че поне каското покрива такива неща. И дано му изсъхнат рацете на тоя дето го е направил това! :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите и пожеланията. Едно малко оплакване ще си кажа, по-скоро недоволство. Още първата вечер ни свалиха регистрационния номери и ни надраскаха боята... Не е имало платен паркинг и бащата го е оставил пред блока... Добре че поне каското покрива такива неща. И дано му изсъхнат рацете на тоя дето го е направил това! :icon_censored:

 

Загубена работа! :icon_censored: И аз като си докарах моята Carisma още първата нощ ми надраскаха боята за "добре дошъл". :icon_censored:

По-неприятното е с регистрационния номер...ако не намерите табелата, процедурата е нова регистрация и нови номера... :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите и пожеланията. Едно малко оплакване ще си кажа, по-скоро недоволство. Още първата вечер ни свалиха регистрационния номери и ни надраскаха боята... Не е имало платен паркинг и бащата го е оставил пред блока... Добре че поне каското покрива такива неща. И дано му изсъхнат рацете на тоя дето го е направил това! :icon_censored:

Явно завиждат за хубавата кола. Какво да се прави, все пак сме в България (на Балканите) :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте приятели!!!

Нещичко за мен:

Аз съм голям фен на Mitsubishi.

Бих искал да имам едно EVO X , но не мога , защото съм на 12 години :icon_crying:

Mitsubishi са най-добрите коли в света за мен , но някой хора това не го знаят.Например как така като изляза навън все виждам Голф . Че аз когато пътувам някой път гледам по сервизире на Фолцвагините само опашки , а по ЯПОНСКИТЕ сервизи гледам , че няма толкова много които се блускат , ноооо това е БЪЛГАРИНЪТ!!!

:rulez: :rulez: :rulez: :rulez: :rulez: :rulez:

Пожелавам ви всичко най-добро!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Ех, какво да се прави, преживяхме го, сменихме номера. Вече имах и удоволствието да го покарам някъде общо 20км и направо съм на седмото небе!!! Даже ще ви разкажа една много яка случка от 25.12, когато отидохме с бащата и чичо ми да докараме старата баба (Нисан Блубърд 1986) от София, защото по обясними причини я оставихме заради джипа. Бащата кара Нисана, а чичо ми и аз се радваме на новото ни возило, което той лично караше за пръв път. Спира бащата да зареди Нисанчето с малко газ на Нови Искър, а ние с чичо ми го чакаме. Със слизането на баща ми от колата работника, дето зарежда газ му казва: "Ей, виж ги тия двамата келеши к'ва кола карат бе!!! Чакай, чакай след малко ще ти заредя само да ги видя тия келешчета. Откаде са взели толкова пари за такава кола?"..... Хахаха, при което на баща ми му станало жал да каже, че тия "келеши" са брат му и сина му и джипа е негов.... Просто като си представя евентуалната физиономия на човека ме избива на смях :D :D :rolleyes: Иначе колата досега се държи перфектно, на 5000км е вече даже я пробахме, така да се каже, малко "офроуд", страхотно изживяване! Ето една малко по-хубава снимка на джипа след грижовно мое миене:

http://i.data.bg/07/01/15/191743_t.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ех, какво да се прави, преживяхме го, сменихме номера. Вече имах и удоволствието да го покарам някъде общо 20км и направо съм на седмото небе!!! Даже ще ви разкажа една много яка случка от 25.12, когато отидохме с бащата и чичо ми да докараме старата баба (Нисан Блубърд 1986) от София, защото по обясними причини я оставихме заради джипа. Бащата кара Нисана, а чичо ми и аз се радваме на новото ни возило, което той лично караше за пръв път. Спира бащата да зареди Нисанчето с малко газ на Нови Искър, а ние с чичо ми го чакаме. Със слизането на баща ми от колата работника, дето зарежда газ му казва: "Ей, виж ги тия двамата келеши к'ва кола карат бе!!! Чакай, чакай след малко ще ти заредя само да ги видя тия келешчета. Откаде са взели толкова пари за такава кола?"..... Хахаха, при което на баща ми му станало жал да каже, че тия "келеши" са брат му и сина му и джипа е негов.... Просто като си представя евентуалната физиономия на човека ме избива на смях :D :D :rolleyes: Иначе колата досега се държи перфектно, на 5000км е вече даже я пробахме, така да се каже, малко "офроуд", страхотно изживяване! Ето една малко по-хубава снимка на джипа след грижовно мое миене:

http://i.data.bg/07/01/15/191743_t.jpg

:icon_hmm: Като гледам, снимката ми "мирише" да е от дефилето някъде...Всеки ден съм по този маршрут по 2 пъти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Точно от там е, близо до Елисейна. Има много красиви гледки, докато човек пътува през дефилето. Колкото и пъти да минавам от там все им се радвам :) . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, Зверино е в дефилето, на няколко километра от Елисейна. Баща ми често минава през дефилето, тъй като почти всеки ден е на София, но нещо в последно време избягва да минава и го дава през Ботевград.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

Здравейте колеги! Пише ви още един новособственик на Мицубиши Л200! Първата регистрация на колата е от 2006, но модела май е от 2005 и не е 4х4! Това разбира се не ме прави по-малко щастлив от притежанието на японската машина. Не съм ловец и не карам офроуд така че не изпитвам чувство на малоценност :) Тъй като станах скоро собственик още не съм се запознал със спецификациите на колата. Моля Ви да ми помогнете с отговор на следния въпрос: Подаряват ми осем нови стоманени джанти "мицубиши" 14-ски и не знам дали са съвместими с нашия :) модел, който в момента е с гуми 215/70/16 и големи джанти. Струва ми се , че предишния собственик е искал да изглежда по-внушителен :) Та конкретния ми въпрос е - мога ли да сложа 14-ските джанти и какви гуми като размер и спецификации съответно. Ще ви бъда много признателен ако намерите време да ми отговорите и респективно препоръчате нещо по въпроса. :drinks П.П. А забравих да уточня че е дабъл каб

Редактирано от ivaylo_jp
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Пише ви още един новособственик на Мицубиши Л200! Първата регистрация на колата е от 2006, но модела май е от 2005 и не е 4х4! Това разбира се не ме прави по-малко щастлив от притежанието на японската машина. Не съм ловец и не карам офроуд така че не изпитвам чувство на малоценност :) Тъй като станах скоро собственик още не съм се запознал със спецификациите на колата. Моля Ви да ми помогнете с отговор на следния въпрос: Подаряват ми осем нови стоманени джанти "мицубиши" 14-ски и не знам дали са съвместими с нашия :) модел, който в момента е с гуми 215/70/16 и големи джанти. Струва ми се , че предишния собственик е искал да изглежда по-внушителен :) Та конкретния ми въпрос е - мога ли да сложа 14-ските джанти и какви гуми като размер и спецификации съответно. Ще ви бъда много признателен ако намерите време да ми отговорите и респективно препоръчате нещо по въпроса. :drinks П.П. А забравих да уточня че е дабъл каб

14-ки джанти силно се съмнявам да стане,най малкото което е, че ще опират в спир. апарати, а дори и да стане ,ще изглежда смешно и опасно,тъй като този джип е проектиран да бъда мин.с 16 цола джанта,7.5J.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много- ще се съобразя с препоръката. Просто се чудех дали да взема джантите - ама като не стават ще ги подаря на свой ред на някой друг с мицубищи :drinks: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...