Премини към съдържание

Проблем със скорости или съединител


Radko

Препоръчано мнение

Пробвай първо с долната. Като я извадиш погледни дали ти е износен цилиндъра. Ако да нова или втора ръка. Ако не вземай ремонтен комплект ама гледай да е около 50 лв щото аз се набутах с един за 20лв и се оказа че е пунта мара.Ако не ти помогне това минаваш на горна. Като не губиш течност не означава ,че са ти здрави гумичките или цилиндъра. Обикновено първо мрът долните или по-скоро се налага като дойдат при нас ремонтираме тях , защото горните преди това са правени.

Поздрави :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Пробвай първо с долната. Като я извадиш погледни дали ти е износен цилиндъра. Ако да нова или втора ръка. Ако не вземай ремонтен комплект ама гледай да е около 50 лв щото аз се набутах с един за 20лв и се оказа че е пунта мара.Ако не ти помогне това минаваш на горна. Като не губиш течност не означава ,че са ти здрави гумичките или цилиндъра. Обикновено първо мрът долните или по-скоро се налага като дойдат при нас ремонтираме тях , защото горните преди това са правени.

Поздрави :icon_bye:

И на мен това ми направи впечатление....горната помпа изглежда сменяна....много по нова е от долната която има и рьжда по нея.Ама тукашният ми майстор каза че щом не капе течност.....значи не е долната помпа,затова не знам коя е.

Това ли са ремонтните комплекти за помпите:

горна:

 

http://namaleniavtochasti.com/eclipse-i-d2-1991-1995/2041-mb012161-mitsubishi-.html

 

долна:

 

http://www.autopower.bg/ремонтен-комплект-долна-помпа-на-съединител-ert-mitsubishi-galant-6-estate-ea-2.5-v6-24v-ea5w-300356-g10758c115-i24385781.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа не ми харесва цената, не ми харесва и броя на частите. По принцип това са част от ремонтните комплекти. В долната имах и бутало и още чаркове. В говната имах пак бутало, пружина и още гумени части. Малко ме притесняват тия дето си ги намерил. Но си на прав път! Ще гледам да намеря снимки или да направя ама няма да мога сега , може да успея утре. Пробвай при АЛЕКС2511 виж в темата за продавам части. Може да има читава долна помпа за някакви пари. А ремонт винаги може да се направи ,но е хубаво да се види какво е състоянието на самата помпа.

 

Я виж това е в същия сайт долна помпа. По-добре я вземи така. Чиста работа.

http://namaleniavtochasti.com/carisma-da-1995-1999/1065-f85008-mitsubishi.html

Редактирано от МИХТИ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поради големи проблеми след смяна на съединител, се започна с горна и долна помпа при нас.

Ремонтен комплект не съветвам да си купувате, по-добре си купете една нова помпа отколкото да се занимавате с ремонтните комплекти.

Много от тях са непълни и липсват части, които иначе ви трябват. Като се набутате да купите 2комплекта, почти сте догонили цената на самата помпа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОЕМ ремонтните комплекти са си съвсем пълни .. но не са по 5лв/брой.

 

За долната помпа наистина по-добре нова от арабите за 40-50лв, от колкото комплект за 35 (толкова беше по спомен ОЕМ-а преди 4 години???). Понеже вероятността да е корозирала и отвън и отвътре на тази кал там е много голяма, а като има язви в цилиндъра отвътре, успех с обезвъздушаването :icon_rock: .

 

За горната - ОЕМ комплект (или проверен пълен).

Цяла помпа горе да се сменя... малко неизгодно ми се струва ..

 

П.С> Масло може да не капе видимо, ама виж в маншона гумения на долната помпа има ли няма ли (аз залагам че ще ливне направо)..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Горната помпа мисля беше около 200 лева нова,иначе и аз да съм я сменил до сега .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според зависи ..:) Има горни помпи и от 100 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говорех за ремонтен комплект на долна помпа, че човек трябва да помисли дали си заслужава.

Моята препоръка е да се вземе направо нова.

За горната, цената и е стабилна ако се купува нова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...