Премини към съдържание

Часовник


mitsubishifen

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.

Имам следния проблем с часовника на колата.Четох в една тема,че трябва да се презапоят няколко пина,но незнам кой са точно.

Ето и снимки,някой,ако може да покаже,ще съм много благодарен.

 

http://mirko90.snimk...hasovnik.643931

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и аз както всички имах проблем с часовника и първо попаднах на тема в която пишеше че с кривене на пинчетата дето влизат в буксата се оправя и ги изкривих, оправи се за няколко дена и така няколко пъти... реших че е време да пробвам и втория начин със презапояването, но първо реших да дам последен шанс на буксата и "разлях" тинол с поялника върху крачетата за да ги удебеля, удебелих и дупките в корпуса на часовника че не можеха да минат :D и проблема пак не се реши.

После презапоих четирите спойки които са на ... не знам как се казва това май е куплонг, абе това дето пинчетата са закачени на него. От тогава но проблемо, работи идеално. На снимката дето се отваря от линка ти се пада горе вляво. Надявам се да си ме разбрал че напоследък нещо не ми се получава с обясненията...

Тук се пада долу вляво http://media.snimka.bg/9851/025957948.jpg?r=0

Редактирано от Davidboy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Накратко - обикновено проблемът е в микропукнатинки в спойките на захранващите пинове, но няма да е лошо да презапоиш всичко, което ти изглежда съмнително (малко количество припой по площадката, тъмна, нелъскава спойка и т.н.) Така и така разглабяш всичко - по-добре да елиминираш всеки възможен проблем...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моя часовник прави проблеми и ще трябва и аз да извършвам гореописаната процедура :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да му се плашите, разглобява се елементарно, само трябва да се действа внимателно и на топло за да не се строши някое ухо от кутииката. После само пипвате с поялник с тънка човка всяка от спойките, така че да се разтекат и пак да се втвърдят. Това е достатъчно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пластмасата изпитва ужас от мен.

Пука и се чупи редовно като ме види :icon_blush:

Редактирано от svilkata_ve
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

И при мен прекъсва часовникът. Разбрах за припойките, но се притеснявам да не го почупя докато го вадя. Как точно е захванат, може ли да ми покаже със снимка някой, да видя как точно да го извадя !?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен прекъсва часовникът. Разбрах за припойките, но се притеснявам да не го почупя докато го вадя. Как точно е захванат, може ли да ми покаже със снимка някой, да видя как точно да го извадя !?

 

Хващаш часовника във предната му част,като си впиваш пръстите на двете ръце и силно дърпаш нагоре.Това е достатъчно,отзад ти е буксата която трябва да освободиш за да си работиш по-часовника...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...