Премини към съдържание

Въпрос...


milflover

Препоръчано мнение

Добро утро, колеги

Имам един въпрос. Вчера едно дърво за малко да падне върху мен и Колт-а ми, докато пътувах за работа. Та въпросното дърво падна точно пред мен,заради силния ватър, като съответно клоните удариха предния капак и предното стъкло. Пораженията ми са пукнато предно стъкло и пробит радиатор.Въпроса ми е има ли пречка да взема стъклото от някой колт на части, дали няма да има пречка да бъде сложено на моя(не мисля, че ще има, ама да питам). А за радиатора, нов ли да търся, понеже ми казват най-евтиния вариант е 208 лева-италиански, или да търсята отново втора ръка такъв. Имате ли някакви опасения за радиаторите секънд хенд?

Предварително благодаря за отговорите :mitsu-smiley:

 

Извинявам се за повторенията на темите, нещо нета ми се бъгва.Моля да бъдат изтрити излишните.Благодаря

Редактирано от milflover
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За радиатор - имам един излишен от 1.6, но не съм обръщал внимание дали е същия. Ако става и ако не намериш нищо по-наблизо - обади се.

За стъклото ... прецени добре, дали ново стъкло с все поставянето, няма да ти легне на същата цена, като старо с махането и слагането. Иначе имам и стъкло, но си стои на купето, ако можеш да дойдеш до СЗ и да си го свалиш - подарявам ти го.

Редактирано от tef4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля споделете евентуални минуси на радиатори втора ръка и заслужава ли си да търся такъв. И евентуално от 1.6 или 1.8, или 1.3 колт 5 дали ще пасне на моята кола? Благодаря предварително :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам при колт IV как е, но при V-та генерация радиаторите при различните мотори са едни и същи. Риска при втора употреба е да случиш на пукнат или затлачен радиатор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам при колт IV как е, но при V-та генерация радиаторите при различните мотори са едни и същи. Риска при втора употреба е да случиш на пукнат или затлачен радиатор.

 

Съдейки по годината, би трябвало да е 5та генерация на колегата Колта? Или аз бъркам нещо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Радиаторите от 1,3 и 1,6 са различни при 4 генерация.При 1.6 е по голям,незнам дали няма да ти преохлажда мотора ако сложиш такьв,искам да кажа да дьржи по ниска работна температура,все пак си с 1,3 мотор.А за това че ще вземеш 2ра рька радиатор,не е проблем,стига той да е читав.Провери го за течове пьрво!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Градски, пали гумите и отивай в Стара Загора. Дори да е различен радиатора - вземи и планките за захващането и разгледай добре перките дали се хващат по един и същ начин. Това, дето ще охлажда двигателя повече - не е вярно! Само ще загрява с една идея по-бавно, оттам нататък термостата ще компенсира - не бери грижа. Само виж захващането. Все пак купетата са еди и същи и разликата може да дойде само от планките и вентилатора.

Личното ми мнение е да си вземеш стъкло втора употреба, ако ще да е и на 20 години - е оригинално, а не някой китайски/гаражен ментак. Това е част, която не може да се износи или загуби своите свойства, огледай го за пукнатини и действай! Мани ти Кобра и пр. Че на другия сливенски вятър и подметнат клон или контейнер - може и да ти се пръсне в очите "новото".....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря Ви, че се отзовахте. Вече съм пазарил един радиатор, пък за стъкло ще я смятам, че бюджета не е безкраен. Живи и здрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако купуваш стъкло втора употреба, го огледай да не е очукано от камъчета. Моето например е доста очукано и на слънце е дразнещо, става като калейдоскоп :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Градски, пали гумите и отивай в Стара Загора. Дори да е различен радиатора - вземи и планките за захващането и разгледай добре перките дали се хващат по един и същ начин. Това, дето ще охлажда двигателя повече - не е вярно! Само ще загрява с една идея по-бавно, оттам нататък термостата ще компенсира - не бери грижа. Само виж захващането. Все пак купетата са еди и същи и разликата може да дойде само от планките и вентилатора.

Личното ми мнение е да си вземеш стъкло втора употреба, ако ще да е и на 20 години - е оригинално, а не някой китайски/гаражен ментак. Това е част, която не може да се износи или загуби своите свойства, огледай го за пукнатини и действай! Мани ти Кобра и пр. Че на другия сливенски вятър и подметнат клон или контейнер - може и да ти се пръсне в очите "новото".....

 

Амиии не е като да не се изхабява предното стъкло. Даже в Швейцария има регулация да се сменя на определено време (бая време, но има). С времето стъклото се надрасква и се намалява видимостта през него. Най-вече си личи при насрещна светлина. Аз като сменях на стария Колт предно стъкло, с новото имах чувството че прогледнах. Наистина има голям ефект и не бих си взел стъкло втора употреба. Проблема на евтините китайски стъкла е, че по-лесно се драскат, но за парите си са супер (около 150 лв. беше за колта по спомен).

Освен това, предните стъкла задължително са ламинирани, та като се чупят да не се пръскат както останалите, които са само закалени. Мисля че не можеш да си купиш предно стъкло, което да е просто закалено и да става на сол при счупване.

 

За радиатора съм съгласен - по-голям не е проблем, стига да работи термостата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

93 лева за радиатор с доставка, 12 лева за антифриз, 12 лева за изправна капчка на радиатора...Да се качиш отново в японското малолитражно чудо - безценно! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

93 лева за радиатор с доставка, 12 лева за антифриз, 12 лева за изправна капчка на радиатора...Да се качиш отново в японското малолитражно чудо - безценно! :mitsu-smiley:

Мога само да ти завиждам за последното :)

Нашия Убавец го разхвърлях преди седмица за профилактика "за 2 часа", после изскочиха други задачки и така и не ми е останало време да го довърша. Сега се мъча със служебния параход (немски ...) и нямам търпение да ми остане малко свободно време да довърша. че и аз да мога да кажа "Да се качиш отново ..." ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...