Премини към съдържание

Добавка за горивото


Dr_Stein

Препоръчано мнение

Притежавам Каризма GDI 97 г. Напоследък при ускоряване на втора предавка се "замисля" за кратко време. Горивния филтър е сменен преди по-малко от две години. Не е излязла никаква сигнализация на таблото.

Мисля да използвам добавка за почистване на дюзите от нагар. Очаквам препоръки за марка и евентуално за очакван ефикт. Предварително Благодаря.

Или може би е забит катализатора!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Притежавам Каризма GDI 97 г. Напоследък при ускоряване на втора предавка се "замисля" за кратко време. Горивния филтър е сменен преди по-малко от две години. Не е излязла никаква сигнализация на таблото.

Мисля да използвам добавка за почистване на дюзите от нагар. Очаквам препоръки за марка и евентуално за очакван ефикт. Предварително Благодаря.

Или може би е забит катализатора!

 

Привет Колега! За марка на добавка бих ти препоръчал Castrol. Аз лично я използвам и съм много доволен от нея, но не съм с GDI мотор, ако това има значение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Използвал съм това но не за GDI Двигател останах с добри впечатления и на доста приемлива ценаhttp://www.merkury-bg.biz/PIC/Gold%20Eagle/21204.jpg

Gold-Eagle ПРЕПАРАТ ЗА ПОЧИСТВАНЕ НА ИНЖЕКЦИОННИ СИСТЕМИ - 21204

Добавка за бензин Fuel Injector Cleaner Цена

Gold Eagle

За контакти

 

Ако избереш тази добавка, дай отзив и при теб ли си се отрази толкова добре, колкото и при мен :icon_thumbup:

Само дозирай както трябва бензин/добавка.

А действието и ме отказа да продам колата, която ми съсипваше нервната система Опел вектра 2.0 (труден старт, замисляне,загуба на мощност и др.) :first:

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Ако си минал двайсетина хиляди километра с този горивен филтър,то със сигурност е за смяна защото това чее на по-малко от 2 години е много относителна работа,а иначе за добавка мога да ти препоръчаm силно Bardall,те са наистина оригинални ( нямат копия ментета на пазара) и ги има в бензиностанциите лукойл на много добра цена,явно са си договорили с дистрибутора хубава отстъпка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за съветите. При всички случаи ще опиша резултата от добавката която ще използвам.

Каква ще бъде, несъм решил още. Относно изминалите километри, със сигурност са повече от 25000 км.

Малко се притеснявам за дюзите, тъй като съм с Gdi.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще стане ако се сложи повече от добавката , не точната доза? Примерно ако сложим цялата добавка на 20л, а добавката е за 60л .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще стане ако се сложи повече от добавката , не точната доза? Примерно ако сложим цялата добавка на 20л, а добавката е за 60л .

По горе става дума за омега беше карана само на газ и .....и 100% дюзите бяха си е@@@@ м@@@@@ :icon_shh:

Не ми се сипваше 40л. затова и да действа по добре :icon_thumbup: на 20л. и литна :plane:

Почна да се форсира много лесно и да влиза в червено затова написах да се дозира както трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един опит с добавка за дизел, взета от лукойл - хеликс или нещо подобно беше ... свали половин литър на 100км от разхода и колата вървеше може би една идея по-добре, но струва 8 кинта, а икономията беше 9 лв .. :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом е ГДИ автомобила и се замисля при ускорение...Аз лично бих потърсил проблема в запалителната система, свещи, лули, бубини и т.н.

Относно добавките за горивото.... категорично съм против на този двигател, кой каквото ще да разправя до сега положителен ефект при ГДИ-то не съм видял (пък аз съм виждал доста). Обратното на положителния съм го виждал много пъти.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Милене, имах малка надежда, че ще вземеш отношение по моя проблем, за което мното ти благодаря. Миналото лято 2010г. колата беше при теб в Пловдив за смяна семеринга на колянов вал /от страната на съединителя/, при което беше сменен съединител, свещи-каквито трябва да бъдат и горивен филтър.

Всичко беше изпълнено перфектно. Колата се кара от синът ми, студент в София. Като се върне в Бургас и неговите забележки се потвърдят може би ще дойда отново в Пловдив.

И един съвет към колегите, не оставяйте "любимата" при някой квартален майстор, Милен е в Пловдив. Ще си спестите мого нерви, пари и главоболия!

Никой не взе отношение за катализатора. Хвърлял съм абсолютно ненужно катализатор на Вектра 2.0i. След това колата беше изключително шумна.

Има ли критерии или симптоми за забиване на катализатора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и моята се чудеше, ама след намесата на Милен стана самолет ! Вече минах 2 000 км след ремонта и резултата е 1,5-2,00 литра по-нисък разход, за ускорение и мощност въобще няма място за сравнение !

Съветвам те да си я закараш при него, всичко друго си е мъка и разочарование !

Имаме голям късмет, че съществува човек като Милен, който ще ти свърши работата, качествено, а и със знанията и опита си и пари ще ти спести !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...