Премини към съдържание

Подобрения по колата


Препоръчано мнение

Здравайте колеги,

 

Днес (тъй като е петък) ми идват разни полезни инициативни идеи. Та, исках да попитам и започна тема да дълбок размисъл относно подобренията на Колтчето ми с минимални средства но максимално полезна функционалност. Идеята е следната:

 

1. Да се създаде лист(1.2.3.4 и т.н.) от неща за подобрения

2. Бюджет(минимален) - тези неща да са от 50 до 100 лв

3. Направи си сам - подобренията да мога да си ги направя аз (нямам особенни технически умения от сорта на разглобяване на главата и шлифоване на буталата, но все пак мога да развивам с отверка и знам къде е въздушния филтър ;-))

4. Подобренията да започнат от най-полезните - да изключим неща от сорта "що не сложиш диоди ще е супер"

 

Принципно на количката всяка седмица и правя нещо минимално. Пример, миналата седмица си смених накладките, по-миналата свещи, по-по миналата масло с филтър, въздушен филтър и т.н.

 

Дайте да направим една класация(смятам че ще бъде полезна на доста хора) относно какво може да бъде свършено да кажем в неделя на обяд на по бира. Разчитам на по-компетентните да се включат активно ;-) айде и пр. уикенд.

Редактирано от a30n
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи смяната на накладки, свещи, филтри и други подобни консумативи си е техническо обслужване на автомобила, което за мен лично е задължително и няма общо с модификации които човек може да си прави в свободното време (било оптични или механични)...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Например по-хубави крушки на фаровете, да подобриш музиката и захранващия и кабел. Да смениш някои консумативи, за които не си се сетил и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Примерно занимание за неделя следобяд - почистване на дроселовата клапа със спрей за почистване на карбуратор. Принципно е в сферата на профилактиките (например веднъж в годината). Крайния резултат е подобрена чувствителност на газта и по-стабилни обороти на празен ход :)

Другото, което правя е почистване на датчика за температурата на входящия въздух, намира се на всукателния колектор. По него също се натрупва много "чернилка" с километрите. От него зависи оптималното определяне на съотношението въздух/гориво, затова е желателно да се чисти от време на време.

Това са нещата за които се сещам в момента, ще се радвам темата да се обогати с още коментари :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Аз реших да направя нещо като ръководство на български за моята кола. Всички снимки ги взех от тук. Ще попитате защо, след като винаги човек може да си влезе в сайта и да го види. Да, но не винаги ни е под ръка интернет, освен това има хора, които не знаят английски, освен това не се знае сайта до кога ще съществува... Изобщо, реших да си сваля цялата налична информация, да си я подвържа и разпечатам. Но, тъй като не знам превода на всички елементи по колата на български, би било добре ако някой се включи по някакъв начин, или аз сам ще се оправя, просто ще има грешки... и смешки :). И това ще стане след седмица, сега нямам време.Ето папката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А защо просто не преведеш мануала, ако ти се занимава? Там има информация дори на колко килограма да си стягаш болтовете :)

Ако го нямаш, заповядай :link:, на мен лично ми е бил не веднъж полезен ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Примерно занимание за неделя следобяд - почистване на дроселовата клапа със спрей за почистване на карбуратор. Принципно е в сферата на профилактиките (например веднъж в годината). Крайния резултат е подобрена чувствителност на газта и по-стабилни обороти на празен ход :)

Другото, което правя е почистване на датчика за температурата на входящия въздух, намира се на всукателния колектор. По него също се натрупва много "чернилка" с километрите. От него зависи оптималното определяне на съотношението въздух/гориво, затова е желателно да се чисти от време на време.

Това са нещата за които се сещам в момента, ще се радвам темата да се обогати с още коментари :)

Супер, мерси за идеята, не знаех за тези подобрения и сега са в TO-DO листа. благодаря ;-)

Редактирано от a30n
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...