Премини към съдържание

Характерна ли е тази ръжда?


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

От известно време обикалям и търся да си купя галант и на почти всички (да не кажа всички) имат една избила ръждичка на ботуша на предния амортисьор. Боята е надигната и явно тя разяжда от ботуша по посока двигателния отсек. Аз почвам да си мисля, че е "нормална" тази ръжда там... все пак е кола на 13+ години.

Прилагам линк със снимка за да съм по-ясен:Снимка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

От известно време обикалям и търся да си купя галант и на почти всички (да не кажа всички) имат една избила ръждичка на ботуша на предния амортисьор. Боята е надигната и явно тя разяжда от ботуша по посока двигателния отсек. Аз почвам да си мисля, че е "нормална" тази ръжда там... все пак е кола на 13+ години.

Прилагам линк със снимка за да съм по-ясен:Снимка

Това е характерно за коли от Швейцария, това значи че бутушите са тръгнали да изгниват,и скоро ще станат дупки....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е характерно за коли от Швейцария, това значи че бутушите са тръгнали да изгниват,и скоро ще станат дупки....

 

А, прилага ли се ефикасен ремонт?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А, прилага ли се ефикасен ремонт?

По принцип има много начини за прилагане, но всички те все някога издават багажа и пак се появяват дупки.........

Аз на няколко съм им свалял амортесиорите , и с тел. четка яко от двете страни.......... ако има малки дупчици ,то тогава ги обработвам с качествени преобразуватели на ръжда, поосле със спец влакнест кит и каквото има за грундиране, боядисване и т.н. ...........като от долу -от към аморт. му наянасям и яко спец покритие от типа на сукобита..........а отгоре го боядисвам с боята му......но ако излезнат яко дупки и големи , тогава се изрязват бомбетата и се слагат други ,здрави или нови...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А да попитам тук за да не отварям нова тема - предстои ми покупка на Галант и като го поразгледах отдолу ми направи впечатление че е намазан почти навсякаде даже и по ръбовете на купето с нещо като черна гума или боя ама върху някакво гумено покритие... това заводско ли е или някои се е погрижил вече?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега не е заводски някои се е опитал да се погрижи за ръждата,но спасение от нея няма :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другата седмица ще се разбере как е положението с ръждите...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...