Премини към съдържание

Дано да няма пострадали


hipokrat

Препоръчано мнение

Колеги, силно се надявам да няма пострадали, хора и коли от клуба, от вчерашната трагедия в София! Просто съм потресена от това, което се случи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, силно се надявам да няма пострадали, хора и коли от клуба, от вчерашната трагедия в София! Просто съм потресена от това, което се случи!

 

Какво е станало??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е пълно безобразие, както впрочем и повечето неща, които стават у нас! Тази сутрин слушах по радиото в задръстванията, че не само, че няма издадено разрешение за ремонт и реконструкция на сградата от общината, но и не е подавана молба за издаване на такова!

 

В резултат на това, че някои се правят на тарикати страдаме всички-или някой ще ти отнеме предимството и ще те удари, какъвто беше на Мария случая, или ще се опита да ти бръкне в джоба да те ограби, или ще прекопае току що ремонтирана улица, защото така му е кеф и удобно...всички можем да продължаваме списъка безкрайно :icon_crying:

 

И въпреки, че всички казват, че смъртта на тези две деца е нелепа случайност, аз съм убеден, че безпардонното неспазване на правилата закономерно води рано или късно до трагичен инцидент.

 

Жалко за младите момичета! Те горките имат най-малка вина за глупостите, които правят възрастните... :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук за новината, който не е разбрал http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=938707

 

Жалко наистина за момичетата, но мисля че все пак твърде се преекспонират нещата...отразяваха го сякаш едва ли не атентат е станало...

 

А вчера докато се прибера - 3 катастрофи по Цариградско, сега видях статистиката на КАТ - от началото на месец септември само има от катастрофи 71 загинали, 565 ранени и 58 с опасност за живота!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Снощи бях там заедно с един мой приятел пожарникар............гледката няма да описвам каква беше........ :icon_censored: При първоначалния оглед пожарникарите са установили че са били къртени 5( пет) :icon_censored: носещи колони от 1-вия етаж, сградата е на 4 етажа, в резултат на което е рухнала цялата............. :icon_censored: :icon_censored:

Виждат се колоните как са били къртени с Канго или Хилти.......... :icon_censored: :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Снощи бях там заедно с един мой приятел пожарникар............гледката няма да описвам каква беше........ :icon_censored: При първоначалния оглед пожарникарите са установили че са били къртени 5( пет) :icon_censored: носещи колони от 1-вия етаж, сградата е на 4 етажа, в резултат на което е рухнала цялата............. :icon_censored: :icon_censored:

Виждат се колоните как са били къртени с Канго или Хилти.......... :icon_censored: :icon_censored:

 

 

Иzроди. И в блока на родителите ми къртиха носеща стена на партера zа да може една фирма да си сложи врата. Отделно всеки си кърти колони както свари, нали си е негова собственост :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност това е закономерно последствие от последователната политика на общината да няма никакви норми и планове при строителството и реконструкцията на сгради в столицата.

Не може да сме сигурни, че резрешително няма. Все пак строежът е точно срещу сградата на общината. Чиновниците няма да пропуснат да заработят нещо. От друга страна заместник кмета снощи каза, че първата му работа била да отиде в архива, да провери документите и да го запечата. А защо не първо да го запечата? Защо името на фирмата изпълнител се пази в строга тайна?

Проблемът е, че всеки може да си извади разрешително за какво ли не. Един малък пример - от около 3 седмици дворът и игрището на 73-то училище липсва и на негово място се строи блок :icon_n_furious: Случайно ли е, че бившата вече директорка на същото училище в момента е заместник кмет? И съответно протести нямаше. От друга страна наказуемостта е нула, което се вижда от Индиго - четири години дело по документи не може да влезе в съда.

 

И аз съм потресен. Хубаво е, че пуснахте тази тема тук. Но проблемът не е просто немърливост на отделно лице, а много по-дълбок както впрочем повечето неща в нашата страна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина проблемът не е само в разрешението за реконструкция или липсата на такова..Не е изолиран случай в нашата мила родина..Но по интересното е защо след като тези, които са извършвали ремонтни дейности и са чули пропукване - така беше съобщено по новините снощи, са се изнесли и не са уведомили съответните власти, които биха могли да изолират мястото и да не се случи вчерашната трагедия с момичетата...нямам думи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След новите факти си коригирам мнението - разрешително вероятно няма, но такова не е било необходимо, защото целта не е била ремонт. Въпреки това липсата му отново е станала със съдействието на общината.

Една огромна каша се е забъркала с много хора намесени вътре. Жалко, че нищо няма да се разплете.

 

Бог да ни пази!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Една колежка днес черпи курбан сутринта. Със съпруга си е купувала безалкохолно /докато са чакали за корекция на костюма му/ на 3 м. вляво от магазинчето до сградата. /На снимката от в."Труд" има един камион - били са срещу дясната му врата./

Усещането им е било като от видеокадрите от 11 септември с близнаците - същия прах, хаос и т.н....е, не в същите мащаби, но според нея все едно че е гледала онези кадри на живо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятна случка! Днес минах през мястото, защото училището ми е близо и гледката беше много неприятна. Много жалко наистина за тези момичета! Но се замислих, че ми писна от тия тъпи американци и гадният им 11 септември....еми там никой не го еня за този случай от вчера! Няма значение зали е терористична атака или просто тъпа държава....все има загуби и хора страдат!

А по отношение на 73-то училище, 121 също беше застроено...с дипломатическо блокче преди 10-ина години, а сега останалата част, която беше отцепена от двора също! Остава само паркинги да направят по дворовете и после децата ще са виновни, че са ги блъснали. Просто отрвратителна история отвсякъде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това което се случи показва само това че в тази наша иначе красива страна цари пълен хаус и безгрижие.Моите саболезнования кам родителите на 2-те момичета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...