Премини към съдържание

Проблем с щангата на скоростния лост


Препоръчано мнение

Имам проблем с щангата на скоростния лост, двете пласмасови втулки които уплатняват шангата където влиза в скоростната кутия

и на другия край към сноростния лост са износени и в следствие на това 1 и 3 скорост са почти една до друга и много трудно се вклюючва 1 скорост. Някой сблъскал ли се е с този проблем и дали се намират тези втулки или трябва да се сменя цялата щанга

комплект с тях.

Благодаря предварително и ше съм благодарен на всякаква информация и съвет.

 

Спейс Стар 1,3, 2002г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем с щангата на скоростния лост, двете пласмасови втулки които уплатняват шангата където влиза в скоростната кутия

и на другия край към сноростния лост са износени и в следствие на това 1 и 3 скорост са почти една до друга и много трудно се вклюючва 1 скорост. Някой сблъскал ли се е с този проблем и дали се намират тези втулки или трябва да се сменя цялата щанга

комплект с тях.

Благодаря предварително и ше съм благодарен на всякаква информация и съвет.

 

Спейс Стар 1,3, 2002г.

 

Здравей колега. Привет във форума. Аз отскоро имам Space Star, но преди да го купя на няколко от колите по автокъщите имаха подобен проблем като твоя. Предимно 1-ва със задна се бъркаха. Похвално е, че си събрал информация от какво може да е проблема. Решението ти се намира в двора на завод Чайка. Знаеш го, павираната улица като дъга между Бриколаж и Мото Пфое. Търси сервиза ня колегата Милен. Нека да погледнат и преценят.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем с щангата и скоростната система явно си е честа болежка за спейс стара.Аз моя го купих преди 3г с подобни проблеми.1-вия -засичаше ми това дет се вдига нагоре са да включиш задна,2-рия дори да го наглася предварително се бърка задна с 1-ва скорост,5-та включваше с усилие-силно преместване на лоста надясно и напред.Разглобих скоростния лост и видях следните проблеми-износен ограничител на задна ,спукана пластмаса която осганичава и направлява това дето се вдига за включване на задна,скъсан маншон под скоростния лост,отдолу на купето където излиза щангата.За ограничителя нищо не можах да измисля,така го оставих.Пластмасата я залепих и изпилих до нормално свободно движения на тръбата в самия лост,маншона го смених с нов-25лв май струваше.Питах за нов лост,но само той с гадната чупеща се пластмаса която е излята на него ми искаха от порядъка на 120лв.По моргите ако се намереше здрав(беше много рядко от 6 коли попаднах на 2 здрави)искаха 70лв за целия механизъм-само скоростен лост без щангите към мотора.След като оправих лоста разглобих и щангата.И на мен ми се сториха износени пластмасовите втулки,питах за нови мисля че ми казаха по 10лв на бройка.Оставих ги така,стегнах ги яко-има и железна втулка която ограничава нещата.Гресирах маховника към скоростната кутия и механизма с нещо като ябълковиден болт.Скоростите започнаха да влизат лесно с характерно щрак,но бяха изместени леко в дясно и оттам и проблема с 5та предавка.Отхлабих края на накрайника на щангата и леко го завъртях докато скоростите дойдоха на мястото си.Всичко рзботи нормално вече 3г,не съм имал повече проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте,

и аз имам подобен проблем (при дърпане на лостчето за задната в горна мъртва точка, не винаги задейства задната предавка - "изплюва" лоста). Въпроса ми е как да разглобя лосата за да стигна до втуките, без да счупя нещо. Благодаря.

Редактирано от ДимДим
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва на канал или подемник.Щангата е само една и има две пластмасови втулки-една към скоростната кутия и друга към лоста.Аз ги направих от полиамид на струг и сега скоростите влизат перфектно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...