Премини към съдържание

Ключ


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Напоследък имам мерак да си направя резервен ключ, понеже предния собственик го е докарал до нещастно състояние - почти сцепен и си мисля, че скоро ще се разпадне. Обикалям разни сервизи и все чувам, че количката, произведена през 1998 г. има не чип в ключа, а специална капсула/ампула. Някой да го е сполетяла същата съдба и да си е направил подобен ключ за под 150 лв.?

Предполагам по-компетентните от мен имат някаква идея, възможно ли е действително да имам подобно нещо в ключа или просто като ме видят такава невинна ключарите се мъчат да ми одерат кожата. Ако някой знае читав ключар във Варна, нека да ми пише. Просто искам да знам, че като си давам парите, е защото наистина е необходимо, а не защото на някой му се виждам наивна. :icon_blush:

 

Надявам се, да не повтарям нечий пост.

Камелия

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, в раздела за Каризма се обсъждаше тема за ключовете и може да я погледнеш информативно. Относно тая ампула, колегите с Колтовете трябва да споделят, лично аз си нямам и идея :)

 

Поздрави!

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ква ампула бре? Има си чип вътре... Иди при ключаря до вас който е, срещу училището...последно 50 лв. мисля искаше за ключ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ква ампула бре? Има си чип вътре... Иди при ключаря до вас който е, срещу училището...последно 50 лв. мисля искаше за ключ.

Емо, същия ключар е обяснявал и на Светльо, че е с някаква електронна глупост, та няма да се изненадам, ако наистина е с такава ампулка - то пак си е чип, ама под формата на ампула (поне в моите нищо не разбиращи очи). А същия ключар му направи за Каризмата срещу 40лв. ключ с чип. Ама ще взема пак да ида и аз да пробвам - току-виж ме хареса и измисли нещо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да прехвърлят ключа на друга дръжка, заедно с чипа. Включително има такива ключари, които ги слагат в дистанционно за аларма.

 

http://images13.snimka.bg/002029385-big.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че на тези Каризми,чипа (ампулата) не е с крипто кодировка,така че не е проблем да се направи друго копие. За 50 лева сигурно бланк-а (ненарязания ключ),ще е китайски и не се знае колко ще е здрав.Нормално излиза около 100-120 лева ключа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иди и провери, че и аз все се каня...моята стана 4 години я карам с един ключ и все ме е страх да не го изгубя, че тогава... Аз като я купих колата, ходих при него, но тогава нямах пари. По спомен беше споменал нещо, че чипа бил "тексас" (нещо такова), каквото и да значи :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иди и провери, че и аз все се каня...моята стана 4 години я карам с един ключ и все ме е страх да не го изгубя, че тогава... Аз като я купих колата, ходих при него, но тогава нямах пари. По спомен беше споменал нещо, че чипа бил "тексас" (нещо такова), каквото и да значи :D

Да, да и моя е Тексас (останалите били Нова)- ключаря, при който ходих ми каза, че заготовката за ключа и това електронното нещо, което наистина си прилича на ампулка, струват 115 лв. и неговия труд още 30 лв. Изглеждаше свестен, ама то и аз изглеждам неразбиращо :)

По принцип ключове не губя, ама ме е страх да не вземе да се счупи, ако го изтърва някъде (има два големи процепа точно един срещу друг. Страх лозе пази, аз продължавам утре след работа обиколката по ателиетата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извести резултата, че и аз трябва да си изкарам една резерва :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извести резултата, че и аз трябва да си изкарам една резерва :)

Ако намеря някой, който не иска да ми одере кожата, направо ще питам дали прави отстъпки за групови поръчки :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз на каризмата имам само 1 оригинален ключ и мисля да си правя втори, питах преди няколко дни един и ми каза 20 лева за ключа бил от специалните заготовки. Ако е с чип 60 лева или 100 - 110 зависило дали чипа е от по новите. За мен това са много пари за този чип при положение че не е оригинален. В другата тема маи някои споменаваше за около 40 - 50 лева "оригинални" ама освен в Пловдив и София на друго място може ли да ни огрее :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Ратола ако не ме лъже паметта оригинална заготовка (не нарязан, с чип не програмиран) беше 50 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ама освен в Пловдив и София на друго място може ли да ни огрее

Не ти пречи да си поръчаш оригинална заготовка от Ратола и да ти я пратят. По спомен програмирането влизаше в цената, но не и нарязването. Ключа ти 100% е с чип.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А това програмиране как ще стане без моя ключ или колата по VIN ?

Ако е така е по добре за около 10 лева мисля че всеки ключар ще го копира от моя ключ.:rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Препрограмират стария ти и новия ключ с нов код до колкото знам. В БалканСтар мисля струваше 50 лв. услугата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес се разходих до Ратола - там могат да поръчат заготовка за ключето срещу скромните 66 лв., но споделиха, че нямат оригинален компютър на Митсубиши и не могат да обучат, нито да нарежат ключа (според тях това струвало към 40лв.). Пратиха ме при един ключар на ул. Воден. За съжаление, не работеше и нямаше как да видя колко ще поиска той. Ако на някой му се разхожда до там, ще напиша телефоните му (все пак пишеше, че всеки 3 ключ бил безплатен- колко е вярно, не знам). Иначе поръчката на заготовката в Ратола отнема 10 дена.

Емо, снощи Светльо ми каза, че онзи ключар му е поискал 100 лв. за дубликат на ключа, но нямах сили да ида и до там, че съм се предислоцирала в Аспарухово :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-добрите ключари са на ВиК. Може да попиташ там.

Мерси, Евгени. Ще ги преслушам и тях в събота, че следващите два дни на работа не се знае кога ще свършат :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо а проверихте ли колко е цената на оригиналния ключ при Миро......Ако цената е добра поръчвате си, нарязвате му зъбната картина при някой зъболекар......За програмирането ме чакате да доида на море. Бирата е от вас. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето я цената:

Днес се разходих до Ратола - там могат да поръчат заготовка за ключето срещу скромните 66 лв.....

 

:spam: Ами хайде бе, Миленски, от кога те чакаме на морето, а бирата е ясна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...