Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Мигаща жълта лампичка


Препоръчано мнение

Здравейте колеги от 5 години карам едно ГДИ 1.8 и освен лампичката на бензина друга май не ми е светкала до вчера когато започна да ми мига една крива жълта иконка (като крив бидон с две врътки отгоре и отстрани) точно отляво на тази която показва че течността за чистачките е на привършване. Казвайте да се шашкам ли и какво означава че се е случило? И най важното много ли ще ме одерат за тази работа и къде да отида да не се състои "дрането" ;)от Пловдив съм. Помагайте!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,няма какво да се шашкаш!

Ти си в графата късметлии-караш ГДИ и си от Пловдив-както се казва в една реклама-"Неочаквано добра комбинация".

Колегата Milen_Z е решението на проблема ти.Ето ТУК е профила на колегата където е и телефона за връзка с него!

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги от 5 години карам едно ГДИ 1.8 и освен лампичката на бензина друга май не ми е светкала до вчера когато започна да ми мига една крива жълта иконка (като крив бидон с две врътки отгоре и отстрани) точно отляво на тази която показва че течността за чистачките е на привършване. Казвайте да се шашкам ли и какво означава че се е случило? И най важното много ли ще ме одерат за тази работа и къде да отида да не се състои "дрането" ;)от Пловдив съм. Помагайте!!!

 

Това ми прилича, на индикацията за ниско ниво на разширителното казанче на охлаждащата течност от радиатора на двигателя... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

като крив бидон с две врътки отгоре и отстрани

 

По- скоро е такава:

http://img830.imageshack.us/img830/7518/engine1k.jpg

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ахам..... Предполагам че колата е след 99г, т.е. феислифта. И мигането на тази лампа се получава само при един единствен дефект. :icon_n_whistling:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ахам..... Предполагам че колата е след 99г, т.е. феислифта. И мигането на тази лампа се получава само при един единствен дефект. :icon_n_whistling:

 

Като шофиращ точно такава Каризма, съм силно заинтересован от развитието на случая.

Надявам се на кратко инфо по случая след сигурната поправка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ми прилича, на индикацията за ниско ниво на разширителното казанче на охлаждащата течност от радиатора на двигателя... :)

Нееее, там бидона е прав и е с една врътка отгоре ..:D

Владимиров познава повече от теб :P картинките по описание, но това вече е без значение, щом главният майстор по бидоните се е появил, ще му оправи врътките ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като шофиращ точно такава Каризма, съм силно заинтересован от развитието на случая.

Надявам се на кратко инфо по случая след сигурната поправка.

Ставаме двама, които ще следим случая и ще чакаме развитие и информация ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нееее, там бидона е прав и е с една врътка отгоре ..:D

Владимиров познава повече от теб :P картинките по описание, но това вече е без значение, щом главният майстор по бидоните се е появил, ще му оправи врътките ..:)

 

Като не ми е светвал ЧЕК-а, и няма въображение как да позная... :icon_hmm: :D

Извинявам се за спам-а.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами Миленски, не е след а е 99 година кажи по-подробно какъвсмяташ че е проблема и скъп ли е ремонта че ся положението мноо скъсано:( чак не смея да ти звънна. Днес на път за работа не светна нито веднъж,а сега вечерта пак мигаше когато си иска.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А като мига какво се случва с работата на двигателя, и как се решава проблема с мигането....като се загаси замалко двигателя ли??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По време на път само си светва-само си изгасва. На светофар на презен ход оборотите не мърдат(свети не свети) няма затрисане ,няма промяна в оборотите-изтребител-ако е изгоряла тази лампа няма да усетя че нещо и има на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи не мига, под мигане разбирам с равни интервали от примерно 1сек........Е в такъв случай нямащ проблем да минеш на диагностика поне. Тогава ще се разбере какъв ще е проблема, и колко ще струва отстраняването му.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля, сребърният колега да мине на лични съобщения - когато си уговаря посещение при Милен.

Тук не е чат!

................

И после, какво толкова подпитваш?

Имаш на Миленски телефона - по нагоре са ти дали профила който ти трябва - звънни!

Трябва да черпиш, дето си уцелил и с града, и с майстора....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

За тези които очакват развръзката- Датчик разпределителен вал! Мога да кажа къде се намира под капака и всеки сам може да си го смени за една минута. Малка дребна пластмасова джаджа закрепена с един винт и един куплунг. Явно важна за разхода на гориво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За тези които очакват развръзката- Датчик разпределителен вал! Мога да кажа къде се намира под капака и всеки сам може да си го смени за една минута. Малка дребна пластмасова джаджа закрепена с един винт и един куплунг. Явно важна за разхода на гориво.

:icon_hmm:

Абе, то и тати може......, и аз мога.... ама козата си иска пръч :icon_angel: .

 

Най-малко диагностиката трябва да е на ниво!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...