Премини към съдържание

Колт 1.6 GLX не върви


Препоръчано мнение

Колеги,моля пак за помощ.Японеца лека полека започна да "умира".След доста проблеми сега вече и не иска да върви.

Онзи ден на връщане от Варна започна да прекъсва някой цилиндър при ускорение.Прекъсва и на газ и на бензин.Даже на бензин се усеща повече.Прави го в интервала от 2-4к обороти може и по-нагоре.

Как да разбера кой цилиндър прави проблем?

На празен ход си държи стабилни обороти и не прекъсва.Възможно ли е ТПС-а да е проблемен?

И не знам дали ТПС-а участва работата на газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно това се чудя.Как да ги проверя?

Защото на празен ход двигателя си работи напълно нормално.Който и кабел да махна ще си промени работата.Тези свещи май излязоха менте.Ако не съм хвърлил старите,май пак ще ги върна на мястото им.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно това се чудя.Как да ги проверя?

Защото на празен ход двигателя си работи напълно нормално.Който и кабел да махна ще си промени работата.Тези свещи май излязоха менте.Ако не съм хвърлил старите,май пак ще ги върна на мястото им.

 

Сменай свещи и ще разбереш. :) Имах същия проблем и се оказаха свещите ,че покрай тях и бобината замина.Сменай ги при първа възможност!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях така, смених свещи и кабели и за сега е добре. Прекъсваше ми на 1800 оборота и след 6000.

 

Успех!

А.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай си оригинални Дензо или NJK свещи от ратола! Ако имаш път на сам, имам стари лули и кабели, свирни да ти ги дам за тест, но ако не си ги сменял, смени ги задължително, да не сменяш бубини после...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай си оригинални Дензо или NJK свещи от ратола! Ако имаш път на сам, имам стари лули и кабели, свирни да ти ги дам за тест, но ако не си ги сменял, смени ги задължително, да не сменяш бубини после...

Емо къде да търся Ратола,това магазин ли е?

Аз ако знаех,че така ще стане за 2 седмици 2 пъи прескачам до Варна.Утре ще върна старите свщи и ако проблема се реши, ще си търся хубави свещи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пиши ЛС на този пич направо да ти прати един комплект.

Около двадесет и няколко лева са.

Прати му и № на рамата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо къде да търся Ратола,това магазин ли е?

Аз ако знаех,че така ще стане за 2 седмици 2 пъи прескачам до Варна.Утре ще върна старите свщи и ако проблема се реши, ще си търся хубави свещи.

:mitsu-smiley: От кръговото движение за Варна,тръгваш в посока "КАРФУР","МЕТРО".След магазин "ПЕЖО" има една синя сграда "КОДОСКО БИЗНЕС ЦЕНТЪР".Там на третият или четвърти етаж бе магазин "РАТОЛА".Момчето се казва Костадин Диков.Той работи с Мирослав-"РАТОЛА" Пловдив. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,проблем!

Комплексен проблем.От единият "пръстен" тоест гарнитурата на 4-ти цилиндър или първи не съм сигурен кой е.Та от там тече масло,вътре към свеща.Лулата на бубината имаше доста омаслено,вътре в пружинката и на болта на бубината.Едно малко парченце е отчупено в самият край,където се съединява с гуменото уплътнение на лулата.Не знам дали представлява проблем.От там тази свещ беше с леко напукана керамика.

Та сега имах 6 почти нови мерцедесови свещи шампион,сложих тях за сега.Колата работи много добре на бензин,форсира се,не се замисля и ускорява добре.

Сега трябва да се ориентирам за цени за всички тези гарнитури на капака на клапаните,за да отстраня течовете ,после бубина и свещи.Това е за сега,ще видя цените как са,че ми предстои сваляне на автоматична кутия и монтиране на ръчна на другата кола,и не се знае там колко пари ще фръкнат още.

Благодаря а всички отзовали се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Сложих този път някакви по-истински НЖК ,обаче на бензин тресе мотора,и не ускорява добре.Да не би да трябва да се адаптира нещо?

На газ няма проблем - държи хубави обороти,двигателя не мърда,ускорява добре.Започвам да си мисля,че някой инжектор не работи добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди имах подобен проблем от нерегулирани клапани... Пробвай да направиш един бърз реглаж...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...