Премини към съдържание

Данни за Галант 2001 год.


Galant Forever

Препоръчано мнение

Здрасти на всички фенове на най добрата кола!!Поздравявам ви за хубавия форум,и за мнооого полезната

информация която може да се научи от него!!!Аз си купих Галант това лято,и още съм много пресен в употребата му,и затова искам да задам малко въпроси!!!Значи:по талон колата е 2001 година,но предишния собственик така и не ми даде нито сервизна,нито техническа книжка някаква!!За това сега нито му знам точната модификация,нито точното заглавие на модела,нито характеристики някакви!По принцип например,и аз имам проблеми с първа и втора скорост както е писал и D.M.,но искам да разбера и

подробности,понеже колата е на едва 90 000 километра все пак!!!Някой дали ще има възможност да изнамери техническа книжка,или да ми даде някаква насока в кой сайт да я търся? :help: Сега например ще сменя маслото,а не знам кое е най доброто масло за този двигател(TDI 2.0)!!!Виждам,че сте доста напред с материала и силно се надявам,че някой ще ми влезе в положението.Благодаря предварително!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Погледни сам в този сайт или дай номера на рамата :D

 

Материалите за Галант са тук

 

За другото използвай търсачката :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Погледни сам в този сайт или дай номера на рамата :D

 

Материалите за Галант са тук

 

За другото използвай търсачката :good:

 

Високо благодаря за помоща БАlеxandrov!!!Много ми помогна с тази информация :good: !!!Книжката с техническите характеристики не съм я разгледал още като хората,щото то си е играчка,но и това ще стане!!Написах номера на рамата в сайта който ми даде и ми излезе следното нещо:

 

Идентификация:

Рынок: EUROPE

Vehicle Code Name (код автомобиля): [50Q] - GALANT SALOON

Модель: [EA6A] - 2000DIESEL/2WD

Классификация: [sNHFQL6C ] - GLS,5FM/T(CENTRAL-EU) LHD

Код опций: J80

Декада выпуска: 1997-12-01 (1-ый день декады)

 

 

Двигатель:

4D684E0 IC-T/C P/S (4D68) SOHC без ГК. Балансир. вал - есть

Turbo charger - есть, Intercooler - есть

Клапанов: 8V (4 впускных, 4 выпускных). не GDI

Катализатор - есть, лямбда-зонд: 0

 

Пассивная и активная безопасность:

ГУР - есть, АБС - есть

TCL - нет, ASC - нет, AYC - нет, Круиз - нет

Подушки безопасности: водителя - есть, пассажира - есть, боковые - есть

Кондиционер - есть, Климат - есть

 

Трансмиссия:

КПП: M/T F5M42-2-F6NA

Полный привод - нет

Управляемая подвеска - нет

Задние тормоза: барабаны (8")

 

Опции:

Салонный фильтр - есть, Люк - нет, ПТФ - есть

Электро стеклоподъемники: передние - есть, задние - есть.

Зеркала: электропривод - есть, память - нет

Сидения: электропривод - нет, память - нет, подогрев - нет.

Навигация - нет. Мультидисплей - нет. TV - нет

 

Музыка:

Штатные громкоговорители:

передние - , передние в двери - (15W,16CM) (15W,16CM) (3W,3.5CM (TWEETER))

задние (в полке) - 15W,16CM, задние в двери -

 

Ходовая:

Амортизаторы: передние - MR235596, задние - MR235616

Пружины: передние - MR235554 (WHITE/BROWN), задние - MR235564 (BROWN)

Штатные диски: (TYPE BR,BLACK,ST,14X5.5JJ).

Штатная резина: (185/70R14)

 

Омыватели и очистители:

Передние дворники: (BLACK,550 мм.) (BLACK,450 мм.)

Задний дворник: нет

Омыватель фар: нет.

 

Электрика:

Штатный аккумулятор: (MB943402 - 95D31L) (MZ690090 - 60032 (EUROPE USE ONLY,DRY)) (MZ690091 - 60032 (EUROPE USE ONLY,WET)).

Лампы головной фары: bulb MS820972 (12V-55W,HALOGEN,H7)

 

Основные расходники:

Свечи: . Высоковольтные провода: .

Тормозные колодки: передние - MR389541, задние - барабанные MB950064

Тормозные диски: передние - MR389722 (14"), задние - барабан MB668540 (8")

Фильтр маслянный: MD336080 (CARTRIDGE TYPE (TORO)), водушный: MD620610 (??? ???.), топливный(наружный): MB433425

 

 

 

© Copyright MITSUBISHI MOTORS CORPORATION, 1997

 

Според мен точната дата на производство не се разбира,но като гледам в какво състояние е колата,може да се вярва на талона!!!Тожа е за сега!!Като разгедам материалите ще пиша пак :D !!Желая ти успех и безаварийност!!! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Като гледам в какво състояние е колата...

 

Това е най-важно :good:

 

Виж и това Разшифровка по VIN кодове на MITSUBISHI

 

Поразгледай, порови и като имаш конкретни въпроси - задавай - много сме Галант-феновете тук :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен точната дата на производство не се разбира

Ами това Декада выпуска: 1997-12-01 (1-ый день декады) не ли датата на произвеждане?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да това е дата на производство, но като се има предвид, че тези коли се произвеждат в Япония и се транспортират от там, а и не е ясно след колко време са я купили в Европа - това не е проблем.

 

Например ако сега си поръчаш пикапа на :mitsu-smiley: Л 200, той ще дойде най - рано след девет месеца - получава се поне година разлика от датата на производство до датата на първа регистрация.

 

На въпроса за маслото, аз карах моя Галант с Castrol GTD Magnatec(не съм сигурен дали последното се пишеше така) и бях много доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами това Декада выпуска: 1997-12-01 (1-ый день декады) не ли датата на произвеждане?

 

Ами според мен това е датата на която автомобила е влязъл в серийно производство като модел въобще.Не знам може и да бъркам,ама така ми звучи......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

А дали спирачните дискове на 2.5 са същите като на дизеловия?Намерил съм си такива на 20000км за 100лв, но не знам дали ще станат за мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами според мен това е датата на която автомобила е влязъл в серийно производство като модел въобще.Не знам може и да бъркам,ама така ми звучи......

Не, това е датата на слизане на колата от конвейра на завода. Нормално е колата да се продаде и регистрира от няколко месеца до година, максимум две от датата на производство, но почти 4 години са съмнително много време. Може би точно това обяснява защо не са ти дали никакви други документи, освен талона на колата. Пък и 90 000 км за дизелов автомобил са подозрително малко. Не искам да те отчайвам, но те съветвам да отидеш при DJ Tymbi, той най-добре ще ти каже на колко години и километри е колата ти, ако това има значение за теб.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...