Премини към съдържание

Подмяна на предно спукано стъкло за Галант


Препоръчано мнение

Здравейте Колеги,

От скоро имам една 1-сантиметрова пукнатина на предното стъкло на Мица. Веднага отидох при застрахователя и понеже каското

ми при тях изтича Юли (ДЗИ) гледам да се възползвам максимално :). Учудващо не ми казаха нищо и го записаха като ново. Да видим

дали ще го изплатят... Както и да е, четох из форума и никъде не видях тема за подмяна на предно стъкло за галантеца. Има ли колеги

с опит в това? Какво бихте предложили - да оправя пукнатината с лазер, да сменя предно цяло стъкло (при кой?), тъй като нямам

абсолютно никаква представа кои са марките, или какви са технологиите, ще се радвам някой с опит да сподели мнението си.

 

 

Поздрави

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, ако стъклото ти е оригинално (не е сменяно никога), ти препоръчвам да не го сменяш. Новото почти никога няма да бъде залепено здраво както старото. Аз съм патил с тая работа ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пукнатината обикновено се появява от наличие на някакво напрежение. Ако сменяш стъклото трябва да се провери дали някъде по рамката няма ръжда и ако има да се оправи проблема. Иначе ще ти се случи като при мен. Ново стъкло, 3 години пей сърце и сега отново ново стъкло. Аз го сменях в Кобра и по отношение на монтажа, почти нямам забележки, но за проблема с ръждата не знаех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е за напрежението, ако не е ръжда от посукване на купето е същия резултат..

 

Ето това място го бяха похвалили много в една стара тема: http://spukanostaklo.com/

Освен за съзстановяване ако е възможно такова, и за по-качествени като произход нови стъкла :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа колеги, че покнатината е в резултат на камъче което се удари докато карах по магистралата ! Стъклото е оригинално да...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа колеги, че покнатината е в резултат на камъче което се удари докато карах по магистралата ! Стъклото е оригинално да...

 

Тогава пробвай при този в Горубляне да го възстановят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Старата ми кола я карахме близо 5-6 години със една "звезда" (пукнато от доста голям камък) с големина на левче, решихме да сменим стъклото с ново ...и почнаха проблемите...прокапа някъде от горе...после се поразлепи от музичката ...и редовно ходех да ми лепят стъклото през 3-4 месеца ...и аз се пробвах - резултата беше същия:

http://www.vbox7.com/play:7b978d00

Да отбележа - нямаше и грам ръжда по рамката и покрива, катастрофи не е имало...от долу купето, разбира се беше много зле...то затова и замина за вторични :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моето беше от камъче ....25 лева и всичко е Ок, е при мен е точно пред очите и го виждам , но ако не го знаеш няма и да разбереш ,че е това .Писал съм в темата за лепене на автостъкла .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

От скоро имам една 1-сантиметрова пукнатина на предното стъкло на Мица. Веднага отидох при застрахователя и понеже каското

ми при тях изтича Юли (ДЗИ) гледам да се възползвам максимално :). Учудващо не ми казаха нищо и го записаха като ново. Да видим

дали ще го изплатят... Както и да е, четох из форума и никъде не видях тема за подмяна на предно стъкло за галантеца. Има ли колеги

с опит в това? Какво бихте предложили - да оправя пукнатината с лазер, да сменя предно цяло стъкло (при кой?), тъй като нямам

абсолютно никаква представа кои са марките, или какви са технологиите, ще се радвам някой с опит да сподели мнението си.

 

 

Поздрави

 

Ако застрахователната ти премия е над 400лв отивай директно в доверен сервиз и ще ти го сменят с чисто ново за сметка на ДЗИ, ако е под 400лв ще ти го платят по експертна оценка със съответния процент овехтяване. Не се занимавай с възстановяване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еееййй тия от ДЗИ са кошмар... преведоха ми 192 лева за ужулена задна броня и предно стъкло... баси кретените. Нищо няма да сменям гадините им с гадини...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еееййй тия от ДЗИ са кошмар... преведоха ми 192 лева за ужулена задна броня и предно стъкло... баси кретените. Нищо няма да сменям гадините им с гадини...

Странно, и аз съм при тях, и както ти е казал Петър, ако общата сума която си платил за каското ти е над 400лв имаш право на доверен сервиз - ти защо си избрал по експертна оценка? Моя влиза през Май за вдлъбнатини по предния капак и тавана (от паднал лед зимата) директно да я оправят, по експертна всички плащат малко, това е факт...

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еееййй тия от ДЗИ са кошмар... преведоха ми 192 лева за ужулена задна броня и предно стъкло... баси кретените. Нищо няма да сменям гадините им с гадини...

 

По експертна оценка яко режат ВИНАГИ! Реално ти смятат цената на поставяне на ново стъкло от алтернативен производител (най-евтиното) и ти го овехтяват с 20-30-40%... Като гледам 192, най-вероятно 70лв за бронята и 122лв за стъклото... За мен каско в компания, при която нямаш право на доверен сервиз или не си доплатил за него е почти безсмислено, освен ако не се боиш от кражба...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам опция за доверен сервиз, но не се възползвах... не знаех, колко читава работа ще ми свършат особено ако трябва да се сменя стъкло,

всички тези истории за разлепени стъкла и т.н. ме уплашиха :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е ти хем така хем така, а? Щяха да те пратят в кобра и да ти сложат турско .. с тези пари иди на сайта дето съм ти пуснал по-горе и провери какво могат да направят и дали няма да се разминеш със лепене ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...