Премини към съдържание

Свещи


Препоръчано мнение

Сигурно е много иновативна технология,щом ти ги дават за 7 лева,че и магазина има печалба,че и вносителя даже,важното е ти да си мислиш,че са много хубави,а не какво ти говорят хората. Да кажеш как са :good:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече са поръчани NGK... И аз ъмам проблем от 1500-2000 оборота. Чуди се дали да върви или да спира. Мисля, че може и от бобината да е - има лек синкав нагар на едно място, но дано утре да са при мен свещичките. Ще ги сменя тях и след празниците най-вероятно ще взема и една бобина, че не ми се ще да съспвам колицата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех Denso VK20Y (gap: 0.8mm).Тези дни ще ги сменя и ще споделя дали притрисането ще се отстрани или не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече са поръчани NGK... И аз ъмам проблем от 1500-2000 оборота. Чуди се дали да върви или да спира. Мисля, че може и от бобината да е - има лек синкав нагар на едно място, но дано утре да са при мен свещичките. Ще ги сменя тях и след празниците най-вероятно ще взема и една бобина, че не ми се ще да съспвам колицата :)

 

В раздела "Продава" има колега дето продава една ,май беше за 50лв. :good:

 

Аз взех Denso VK20Y (gap: 0.8mm).Тези дни ще ги сменя и ще споделя дали притрисането ще се отстрани или не.

 

И аз взех такива от колегата Miroslav.

Преди ми претрисаше, усещаше се леко претрисане в купето,на изсключена скорост. С новите свещи намаля в пъти, вече знам какво значи "пробвам да завъртя стартера, а той двигателя вече работел :icon_doh: ", както беше писал един колега :icon_thumbup: .

 

Искам да попитам бобината има ли вътре клеми, с които да щракне на свещта или не, защото аз се сетих да погледна само втората, преди да я завия и тя имаше само пружинка, без клема или нещо подобно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идея си нямам за бобината, още не съм разглобявал нищо.Изчаквам да дойдат свещите.. и тогава ще споделя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На лулите на бобината има само пружини които са вързани към клемата. Пружините са заради наличието на свещи които са по - дълги като тези за ситроен например

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:good: Прав си,но много ми се иска да изпробвам тази уж нова технология на ТТ,нещо ме сърби да ги видия що за стока са.Отзивите са добри от други форуми на други марки,по този начин и нашия форум ще се обогати с отзиви и мнения,а и аз ще си начешам крастата да пробвам нещо ново :good: :yes3:

-Правилно, така и трябва да се тестват новостите! Работя със серията ТТ на Денсо още от как са на пазара, приблизително от около година. Това е нова иновативна технология Тwin Tip (два еднакви върха или електроди близнаци ,по 1.5мм. диам.) изработени от Nickel Alloy (никелова сплав). Технологията гарантира по висока износоустойчивост и перфектно отдаване на искрата при всички работни режими на ДВГ-то ,следователно по добро възпламеняване на горивовъздушната смес отам и пълно изгаряне както и по дълъг живот на свеща!

Доста автомобили съм "оборудвал" вече, със тези свещи, и за това кратко време (9-10 месеца) няма проблем , закачал съм ги на мототестера(осцилоскопа), идеални са, мога да постна и осцилограми сравняващи обикновенни и ТТ , има разлики и те са лесно видими!

Новата ТТ серия заменя ПОЧТИ изцяло старите конвенционални ОБИКНОВЕННИ свещи , НО НЕ МОЖЕ да замени Платинум или Иридиеви свещи!

Тоест, по справочника на Денсо , автомобили които излизат фабрично със платина-иридий могат да работят и заменят само с такива, не е възможна конверсията със обикновенни или ТТ.

ТТ серията е препоръчителна за вграждане в автомобили преработени със пропан или метан.

-Всичко останало и доста писано с обяснения и графики го има в справочниците и каталозите на Денсо!

Та така............ :icon_thumbup:

Редактирано от Иван Мийков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Някой може ли да каже как да преценя какви Denso свещи да сложа на галанта (6а13)

 

Според сайта на Denso за 2.5 мотора дават тези:

http://www.globaldenso.com/cgi-bin/global/plug/euro/4w/4w-detail.cgi?filename=4w-58.txt&no=3819

 

DENSO PK20PR-P11

IRIDIUM POWER IK20

IRIDIUM TOUGH VK20

 

А отделно проверих и за тези TT дето споменахте за 2.5 са с код K20TT http://www.ebay.co.uk/itm/6-x-Denso-TT-Spark-Plug-Mitsubishi-Galant-2-5-V6-24V-Saloon-MK-VI-1996-2004-/290705499977?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Model%3AGalant&hash=item43af65e749

 

В момента на колата съм с PK20PR-P11, които се водят двойно платиниеви (не иридиеви) и съм доволен без да знам каква може да е разликата хехе ;) .

 

Приблизителни цени за бройка на които съм ги намерил в България...

VK20     - ~27лв./бр.
PK20PR11 - ~25лв./бр.
IK20     - ~20лв./бр.
K20TT    - ~7лв./бр.

Като се има на предвид цената веднага предполагам, че последните K20TT ще карат доста малко километри, а като знам как се сменят задните свещи на 2.5 предполагам тоя вариянт отпада ;)

Най-добри явно са PK20PR11 (платиниевите) и VK20 (иридиеви) ... ама кое е по-добре?

И каква е разликата между 2та вида иридиеви (освен цената):

IRIDIUM POWER IK20

IRIDIUM TOUGH VK20

? :icon_thumbup:

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно последния въпрос за разликата между Iridium Tough и Iridium Power виж тук.

 

От Mitsubishi Galant service manual:

  • NGK - PFR6G-11
  • Denso - PK20PR11

 

Аз съм с ГИ и сложих Denso VK20Y.

 

 

Поздрави,

Манол

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

PK20PR11 - ~25лв./бр.

Такива ръгнах и аз преди време, от уса ги купих, с транспорта дойдоха 80лв/6бр...Скъпо... :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Англия в момента има около 7 лири на бройка ( http://www.ebay.co.uk/itm/1x-Denso-Double-Platinum-Spark-Plug-Part-No-PK20PR11-3168-/231066578982?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item35cca43026 ) .. което е около 18лв (чат пат излизат и по-евтини). УСА избягвам заради митницата :)

Мисля при следващата смяна пак да заложа на PK20PR11

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...