Премини към съдържание

Lancer 1.5 MIVEC 2008 г.


vakaman

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Дайте малко инфо за тази количка. Загледал съм една конкретна бройка в Балканстар в София, на добра цена и пробег: http://www.cars.bg/u335434 Но за Мицубиши не знам абсолютно нищо. Споделете дали колата я бива, особено с този двигател. Какви са цените на резервни части и консумативи? Общо взето търся си кола за 40% градско - 60% извънградско каране. На Балканстар може ли да им се разчита? Всякаква информация е добре дошла. Много благодаря предварително ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Дайте малко инфо за тази количка. Загледал съм една конкретна бройка в Балканстар в София, на добра цена и пробег: http://www.cars.bg/u335434 Но за Мицубиши не знам абсолютно нищо. Споделете дали колата я бива, особено с този двигател. Какви са цените на резервни части и консумативи? Общо взето търся си кола за 40% градско - 60% извънградско каране. На Балканстар може ли да им се разчита? Всякаква информация е добре дошла. Много благодаря предварително ;)

 

Като гледам по волана това ми се струва най-ниското ниво на оборудване - inform-варианта.

Няма климатроник, който лично на мен ми се вижда важна екстра. Иначе ако това не е проблем и климатика те устройва - колата е супер - даже точно този цвят мен най ме кефи ... Ако имаш някаква конкретни въпроси ми пиши ...

;о)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

 

Аз имам същата кола. Даже и по цвят. На 9000 км. е, от 1 г. я имам и съм много доволен.

 

Плюсове:

- много икономична (през лютата зима 10/100 градско при кротко каране, извънградско при кротко каране около 5,5 - 6, при икономично каране (инерция, бавно ускоряване и др. - малко под 5);

- добър и пъргав двигател, мощността е абсолютно достатъчна за комфортно и спокойно пътуване, дори по магистлала, има резервна мощност

- широка и удобна

- стабилно поведение на пътя

- невероятни спирачки

- има всички нужни екстри

- досега не съм имал никакави проблем

 

Минуси (важи за всички нива на оборудване):

- ИЗКЛЮЧИТЕЛНО необезшумена

- слабо лаково покритие

- някои пластмаси започват да поскръцват

 

Ако имаш конкретни въпроси - питай.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Евала колеги, мерси много за информацията. Това, което специално ме интересуваше е дали тези 110 коня стигат на купето, щото е големичко, ама явно са достатъчно. Другото е сервизното обслужване и резервни части - на поносими цени ли са, говоря за оригинални, защото съм фен на безкомпромисното отношение към автомобила. :good: Разхода по каталог гледам, че е 5.5 извънградско и 9 градско, което е доста приемливо. И последно питане - здрави ли са тези коли, не знам дали може да се даде еднозначен отговор, тъй като са доста нови, но все пак имали ли сте някакви ядове за времето, което ги притежавате? Иначе за екстрите не съм особено претенциозен - важното е колата да е здрава и да върви. Специално външният дизайн на Лансера е убиец :icon_rock: Благодаря още веднъж за информацията и отделеното време :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

 

Аз имам същата кола. Даже и по цвят. На 9000 км. е, от 1 г. я имам и съм много доволен.

 

Плюсове:

- много икономична (през лютата зима 10/100 градско при кротко каране, извънградско при кротко каране около 5,5 - 6, при икономично каране (инерция, бавно ускоряване и др. - малко под 5);

- добър и пъргав двигател, мощността е абсолютно достатъчна за комфортно и спокойно пътуване, дори по магистлала, има резервна мощност

- широка и удобна

- стабилно поведение на пътя

- невероятни спирачки

- има всички нужни екстри

- досега не съм имал никакави проблем

 

Минуси (важи за всички нива на оборудване):

- ИЗКЛЮЧИТЕЛНО необезшумена

- слабо лаково покритие

- някои пластмаси започват да поскръцват

Да сложиш в добрите качества, безпроблемната възможност за монтаж АГУ!

Само ако може да прехвърлиш спирачките в графата на минусите, също така там да добавиш липсата на круиз котрол(за конкретния модел) и резервните части, които са си скъпички и се продават само в Б.С. и Ратола (малко по-евтино).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да сложиш в добрите качества, безпроблемната възможност за монтаж АГУ!

Само ако може да прехвърлиш спирачките в графата на минусите, също така там да добавиш липсата на круиз котрол(за конкретния модел) и резервните части, които са си скъпички и се продават само в Б.С. и Ратола (малко по-евтино).

 

Здрасти.

 

Абсолютно прав си за круиз контрола! А за частите още не знам.

 

А защо така за спирачките? Аз съм много доволен.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

 

Абсолютно прав си за круиз контрола! А за частите още не знам.

 

А защо така за спирачките? Аз съм много доволен.

 

Поздрави!

 

Защото Васко много ги криви дисковете и за това е недоволен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защото Васко много ги криви дисковете и за това е недоволен :)

Не бе, не е така. Те сами се кривят да ги Е.. в дисковете. :mad:

Поне тези с които продават колата. :icon_rock:

От как съм с ЕВС нямам грижа! :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забележки бих добавил следните:

1) Мн калпаво покритие - но това май е за всички нови японски коли.

2) а) Дебела рамка м/у предно стъкло и странично такова + б) масивно странично огледало + в) некви колонки които пак са сложени в тази област в близост до страничните огледата. а) + б) + в) заедно правят ограничена видимост при завой - имал съм случаи аха завивам и в последния момент виждам че има пешеходец, който не виждам поради а) + б) + в).

3) Колата вози меко - но ако дупките са по-малки - иначе големите дупки ги усещаш все едно си с Опел Корса - т. е. умекотяването съвсем не е линейно явно е до определен праг. В момента моя Лансер съм го вкарал в БС за пребоядисване на някои малки щети и карам тази седмица старото Рено 21 и по отношение на поведението спрямо големите дупки правя много съпоставки в полза на реното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих се включил тук като собственик на точно този модел - базовото ниво от март 2008 г.

 

 

Колега vakaman, предполагам, че си се загледал в тази кола главно поради причините, които и аз гледах - икономична, комфортна на дълъг път, надеждна, достатъчно пъргава. Мога със сигурност да ти потвърдя, че всичко това е ТОЧНО така. Не съм имал никакви технически проблеми досега. Мога да потвърдя всички наблюдения за плюсовете и минусите, като по въпроса за спирачките ще ги включа в плюсовете - както наскоро установих, на 60 хил. км. не са ми мръднали накладките (купих нови и бяха абсолютно еднакви с оригиналните)!!! На дълъг път всички се учудват колко дърпа такъв двигател на такова купе, което е достатъчно широко за комфортно пътуване. Вярно е, че е шумничка, но това не е толкова голям проблем, като се има предвид доброто аудио. А и съм се возил на голф петичка дизел и мога да кажа, че беше по-шумен, ако трябва да сравняваме по този показател (има и доста и по-тихи коли, естествено).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да кажа нещо, можеби като най-мрънкащ за сега.:)

 

Лично на мен двигателя абсолютно ме устройва и съм доволен от него. За пътищата на България и движение в рамиките на разумното каране и ограниченията е идеален. Много добро поведение по пътища с завои, на магистрала аз съм вдигал над 190км/ч, баща ми е стигал и до 210.

Пространството е много добро, но за сметка на багажника. Който е направен кофти ръбест, тесен отвор....

Колегата по горе е прав за лошата видимост от колоните,скриват пешеходци даже тир. На 2-3 пъти съм се разминавал на косъм с белята, но това го има при много голяма част от новите коли, заради въздушните завеси в колоните.

Спирачките не са зле, но може и по добре. Малко след като излезе Авто билд бяха направили тест с още 4-5 автомодила и Лансъра имаше най-лоши спирачки.

За боята поне на моя цвят не си личи някакво фрапиращо исноване на лака, единствено го забелязвам на дръжките!

 

Ако си разгледал подробно може да си видял моя тема където се оплаквам от шумове в окачването и това продължава да ме притеснява!

 

Да кажем, че колата предлага точно толкова колкото цената и. От към екстри и комфорт много добре, откъм качество може и по-добре!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Аз досега не съм чул, някой да съжалява след покупка на http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще я караш тука по равнишката ти е таман, ама за баири нестава! :icon_thumbup:

Ако не е и в гаранция, направо супер. Може да я правиш каквото и където си искаш.

 

Вал, Аз съжалявам за покупката на :mitsu-smiley: ! :icon_blush:

Повече никога, ама никога ново и от България. :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз досега не съм чул, някой да съжалява след покупка на http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif....

 

Нов съм във форума, но е хубаво да се знае това. Специално за този модел и мАтор какви са ви мненията? Икономичен е. Уж на дълго бил пъргав. Как стои въпроса с здравината? Какви са му слабите места ако изобщо има такива? Отностно купето. Вътре наистина ли е толкова шумно? Скъпи ли са консумативите при ходовата част? Във всеки случай в Понеделник ако успея да спазара цената ще съм горд собственик на Митсубиши Лансер.

 

@Vasil Sivkov-Noby Колата ще се кара най вече градско (ходене до маркета и обратно) и 2-3 пъти месечно извънградско. Какво имаш в предвид ако не е в гаранция? Колата е втора ръка на малко километри. Другото ще мога да кажа как е след оглед. Също така защо съжаляваш за покупката на Митсубиши? Да не би да са те излъгали от българска автокъща или нещо от сорта?

Редактирано от Lattri
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и аз нещичкоhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif:

 

 

1.Колата е много добра откъм управление и стабилност!

 

2.Много добра визия (като изключим вариянта без спойлер и прагове-пенсионерски вид)

 

3.Много положителни отзиви за надежността на двигателя ( нещо в което все още не съм се убедил,моята е само на 47К. км.)

 

4.Скептичен съм към твърденията на колегите относно достатъчната мощ на двигателя (пробвал съм възможностите на 1.5 мотора http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_puke.gif),но с това се свиква!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/bigwink.gif.....нали целта е и да е икономична?!?!?! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

5.Всички до тук негативни отзиви споделям напълно!

Редактирано от tzenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и аз нещичкоhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif:

 

 

1.Колата е много добра откъм управление и стабилност!

 

2.Много добра визия (като изключим вариянта без спойлер и прагове-пенсионерски вид)

 

3.Много положителни отзиви за надежността на двигателя ( нещо в което все още не съм се убедил,моята е само на 47К. км.)

 

4.Скептичен съм към твърденията на колегите относно достатъчната мощ на двигателя (пробвал съм възможностите на 1.5 мотора http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_puke.gif),но с това се свиква!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/bigwink.gif.....нали целта е и да е икономична?!?!?! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

5.Всички до тук негативни отзиви споделям напълно!

 

Благодаря за мнението колега. Едно от най важните неща е да е стабилна. Визията е страхотна тук спор няма. Щом и двигателя е обнадеждаващ значи няма да има от какво да се притеснявам. Сега наистина и на мен ми се струва, че 1.5 не е кой знае колко бърз ама все пак бензина като скочи на 2.60 това ще е най малката ми грижа. Какво мислите за спирачките? Хубаво ли е да се ''ъпгрейднат'' с по-добри (дискове и накладки)?

Редактирано от Lattri
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението колега. Едно от най важните неща е да е стабилна. Визията е страхотна тук спор няма. Щом и двигателя е обнадеждаващ значи няма да има от какво да се притеснявам. Сега наистина и на мен ми се струва, че 1.5 не е кой знае колко бърз ама все пак бензина като скочи на 2.60 това ще е най малката ми грижа. Какво мислите за спирачките? Хубаво ли е да се ''ъпгрейднат'' с по-добри (дискове и накладки)?

Ами колега, какво да ти кажа, бензина и 2,80 да е, газта ще е на половина винаги! :icon_thumbup:

Спирачките според мене са смотани или поне не са направени за по-дежичка употреба. :icon_rock:

Но тука на равното и с 1.5 мотора, мисля че ще са добре. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега, какво да ти кажа, бензина и 2,80 да е, газта ще е на половина винаги! :icon_thumbup:

 

Абе в това не бъди толкова убеден... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе в това не бъди толкова убеден... :)

Ооо да, убеден съм и още как! :icon_rock:

Било е и ще бъде! :good:

Няма начин да не е. :icon_thumbup:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колега взе ли Лансерчето?

 

 

Абе в това не бъди толкова убеден... :)

 

Аз от дванадесет години карам на газ

и като стане въпрос познати все ми обясняват

как газта щяла да се вдигне почти до нивото на бензина ...

 

Аз не мога да си обясня тази нужда от

безмислено трошене на пари.

 

Газовото си е сериозна екстра!

 

Виждал съм нови S80-ки с фабрични газови!

Говоря за нова кола с цена 105.000 лв. и 2.5 турбо мотор!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте, харесам съм един такъв Лансер, искам да попитам може ли да се сложи газов инжекцион на този двигател и ако да какъв бихте препоръчали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...