Премини към съдържание

Galant - 2.0i (1999-2000)


APavlov

Препоръчано мнение

Не знам доколко круиз контролът е полезна "екстра" за теб, но двулитровите я нямат, или поне аз не знам да имат оригинално. Кротваш го със 135 по километраж на cruise (130 по ГПС) и си въртиш волана с едната ръка. Краката може и да ги кръстосаш, ако имаш място от волана де.

 

Не е точно така, аз примерно имам "круиз". :) GLS

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Не знам доколко круиз контролът е полезна "екстра" за теб, но двулитровите я нямат, или поне аз не знам да имат оригинално.

 

 

Не е точно така, аз примерно имам "круиз". :) GLS

Повечето двулитрови Галанти внос от Германия,Австрия,Швейцария,Холандия я имат фабрично тази екстра.

Изключение правят Галантите от Испания.Моят е от там,GLS е и пак няма автопилот.

Доколкото съм се интересувал дори и 2.5 V6 внос от Испания,нямат cruise control.

Защо е така... :icon_hmm: ,незнам...

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , мерси за бързите ви отговори и съвети !

 

Мисля да закупя 2.0i защото карам и по близо 1000 км месечно градско и този двигател ме устройва повече.Като четох и други теми тези двигатели (2.5) им е по скъпа по дръжката.А относно автопилот тази екстра е искам може би повече от климатик но си знам възможностите (2500Е) и като цяло четох че 2.0i е нямат и май ще се примера без нея.

 

Като цяло има ли 2.0i с автопилот ?

 

За разхода се ориентирах горе долу градско слагам 12л/100км а на извънградско 9л/100км (при 130км), каква марка газова както един колега каза ще мисля след като взема колата вече се насочих към 2-3 модела ще по прочета още но първо колата , че иначе няма на какво да е сложа :)

 

Ясно ще е японец той ми беше фаворит още от началото , мерси и за сайта колега ще разгледам кое е съвместимо с този двигател.

 

Започвам да се образовам как много внимателно да гледам преди да си закупя кола видях няколко много добри теми!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно отгоре са ти отговорили, че има круиз (автопилот както го наричаш) и при 2.0. Иначе разхода който ти слагаш ми е същия в града и по-висок с цял литър при 140 и с 1.5л при 110 от това което ми гори моето 2.5 (т.е. при мен е 12/8.2/7.3 съответно градско/София-Пловдив/София-В.Т.).. така че не знам дали 2.0 наистина по те устройва ако ще е такъв разхода. Поддръжката и да е по-скъпа (за мен това са алабала), не се прави всеки ден. При толкова много междуградско аз бих казал не се ограничавай с 2.0 ами каквото изпадне най-читаво него вземи.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да се включа в темата.Вече около половин година навъртам километри на моя галант,и то сериозни на месец,между 2000-3000км.Галанта е автоматик,типтроник 2.5 литров ,и харчи при 130-140км/ч -8.5литра.Като оборотите при 130км са 3000,опа и забравям,че и климатроника работи през цялото време.Тези 8.5 литра са на бензин 95 октана,при 100 октана пада разхода на 7.5-8 литра.Прецени сам колега дали не е по добър вариант 2.5 мотора,и то автоматик.За градско си перфектен,няма да сменяш предавки през минута,голям кеф :icon_clap: .Успех желая с покупката на автомобил,и дано скоро да се попълни форума с още един :plane: .Поздрави на всички :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,

 

може ли да ми кажете като цяло слабите места на тези галанти (четох теми но като цяло няма много за проблемите на колата тоест са си здрави , но сигурно слаби места )

 

Също искам да попитам къде мога да по прочета за 2.0i с какви екстри са излизали моделите , какви джанти , и с какви размери гуми ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 15-ките им дават гуми 205/60. Зимни може да сложиш 195/60.

От старите галанти (97-98 година) мисля че има с 14-ки.

Авансе и Спорт едишън (2.4 и 2.5 двигатели и рядко спорт 2.0) доколкото знам са със 17-цолови колела от завода. Размерите са 215/45.

Можеш да сложиш и близки размери. Аз например в момента съм с 15-инчови (грозни) джанти с гуми 205/65. С 21 милиметра са по-високи от предписания размер (205/60 15"). Не усещам колата да се мъчи с тях. Бонусът от тях се изразява в по-точен скоростомер и по-меко превземане на неравностите (уж). А за зимни по-добре карай със 195/65 15". Хем са по-добре за зимата, хем са по-евтини. Принципно 205/60 15 цола е скъпа гума, или поне така съм забелязал. Рядко срещан размер. Оптималният вариант е 16" 205/55 - имаш вид и комфорт едновременно. В останалите случаи едното е за сметка на другото, но компромиси трябва да се правят, няма как. Абе на 15-ки е най-евтино, ако това те интересува. Вече 14 цола са дребни в тези огромни арки на колелата.

Най-характерните слаби места съм ти ги изброил. Точно в най-краткото ми мнение по темата са. Недей така на готово, че знаеш ли колко сме изчели за тези коли :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,

 

може ли да ми кажете като цяло слабите места на тези галанти (четох теми но като цяло няма много за проблемите на колата тоест са си здрави , но сигурно слаби места )

 

Също искам да попитам къде мога да по прочета за 2.0i с какви екстри са излизали моделите , какви джанти , и с какви размери гуми ?

Долните криви носачи на предницата се разтропват,предните сyпорти на спирачките също позациклят,помпите на съединителят там ремонтен комплект гyмички ,скоростните кутии донякъде,НО тези неще не се прявят всяка година де ,а на има няма можеби над 150 000 километра ,и Задните вежди на кълниците са ръждиви ....А за гyмите гледам колегата ти е обяснил доста подробно Анди,па и ти колата кyпи па и взе и гyми и джанти да търсиш...това е последнатати грижа на фона на това което ти предстои...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 15-ките им дават гуми 205/60. Зимни може да сложиш 195/60.

От старите галанти (97-98 година) мисля че има с 14-ки.

Авансе и Спорт едишън (2.4 и 2.5 двигатели и рядко спорт 2.0) доколкото знам са със 17-цолови колела от завода. Размерите са 215/45.

Можеш да сложиш и близки размери. Аз например в момента съм с 15-инчови (грозни) джанти с гуми 205/65. С 21 милиметра са по-високи от предписания размер (205/60 15"). Не усещам колата да се мъчи с тях. Бонусът от тях се изразява в по-точен скоростомер и по-меко превземане на неравностите (уж). А за зимни по-добре карай със 195/65 15". Хем са по-добре за зимата, хем са по-евтини. Принципно 205/60 15 цола е скъпа гума, или поне така съм забелязал. Рядко срещан размер. Оптималният вариант е 16" 205/55 - имаш вид и комфорт едновременно. В останалите случаи едното е за сметка на другото, но компромиси трябва да се правят, няма как. Абе на 15-ки е най-евтино, ако това те интересува. Вече 14 цола са дребни в тези огромни арки на колелата.

Най-характерните слаби места съм ти ги изброил. Точно в най-краткото ми мнение по темата са. Недей така на готово, че знаеш ли колко сме изчели за тези коли :rolleyes:

 

Мерси за информацията за гумите , исках да си направя една сметка колко пари ще ми трябват за летни и за зимни.

 

А относно болежките мисля че се получи една добра дискусия специално за този модел и информацията се събра в една тема , затова зададох този въпрос.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой колега , който е вкарвал кола да каже колко и струва еко-таксата ?

Зависи къде ще си платиш еко-таксата, аз знам едно място, където цената е под 100 лв. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За информация за колегите които също се интересуват колко струва еко-таксата , след като се консултирах с познати ми казаха че точно преди да се купи колата може да се каже актуална цена

 

пс. Сега ми казаха че е най далавера да се купи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

пс. Сега ми казаха че е най далавера да се купи!

 

Това изречение е от зоната на здрача ... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам 2.5 V6 163 коня с ръчна скоросна кyтия с газов инжекцион и ми гори в града между11.5-14.5 литра според зависи на кой колко мy тежи кръкат.А извън градско немие горял повече от 10.5 литра и то със здраво каране 180-200 км. ,а като него шпоря така нали по бързичко ми дава разход 9.5 литра даже и по доло ,но там някъде да съм честен,такаче малко множко мy казваш на колегата за 2000 мотор за тези разходи,понеже сам стопанисвал и такъв галант 2000мотор 136 коня и дватами са били НЕ комбита...А 2000 мотор 136 коня гори с по 1 литър отдоло даже навън като сам го шпорил с високи скоросто гори като 2.5 мотора па да не да е и отгоре...И двете ми коли са с газови инжекциони газифицирани...

:mitsu-smiley:

 

Колега, на човека му дадох максималния разход, който може да постиге, сори , че не го дообясних като хората. Братовчеда кара с такъв мотор и мога да кажа, че яко го пришпорва - било то градско или извън. И такъв е средният му разход. Иначе и аз съм с 2.5 v6 с газов и ръчна скороктна кутия и при сериозно каране градско ми дава точно 15 на сто. Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на човека му дадох максималния разход, който може да постиге, сори , че не го дообясних като хората. Братовчеда кара с такъв мотор и мога да кажа, че яко го пришпорва - било то градско или извън. И такъв е средният му разход. Иначе и аз съм с 2.5 v6 с газов и ръчна скороктна кутия и при сериозно каране градско ми дава точно 15 на сто. Поздрави

Ами значи другият път се по оточнявай и за да не се подвеждат хорицата колека.А също така ,аз съм казал от до ако незабелязваш и ,сам споменал за тежената на крака на гаст на всеки шофюр,е различна

 

:mitsu-smiley:

Редактирано от staki
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи другият път се по оточнявай и за да не се подвеждат хорицата колека.А също така ,аз съм казал от до ако незабелязваш и ,сам споменал за тежената на крака на гаст на всеки шофюр,е различна

Колега, граматиката ти е под всякаква критика. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, граматиката ти е под всякаква критика. :yes3:

:icon_doh: Да прав си колега за правопистните грешки така е сега си гледам бисерите и аз ,но това не е същността на темата и на форумът като цяло,но ще да се поуча ,де па може и по-по малко да пописвам тук. :icon_bye:

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...