Премини към съдържание

Кандидат-собственик на SPASE STAR


Препоръчано мнение

Здравейте колеги.Предстои ми закупуване на автомобил.До сега съм карал Опел,WV и СЕАТ.Общо-взето без сериозни проблеми,но с постоянно с нещо за ремонт.Шофьорите в семейството се увеличават след месец и ще е нужна още една кола./наличната-да се учат младите да карат/Насочил съм се към SPASE STAR,KARIZMA или Мазда 626.Всичките си коли карам на газ,така че ще се монтира и газова.От Хасково съм.Обиколих всички автокъщи в района,а другата седмица мисля да отида и да Пловдив.Всички Мазди които гледах бяха от Австрия и с ръжди.Каризмите на които попаднах-GDI или дизел-с изключение на една,която имаше боядисвани калник и врата.Попаднах обаче на три SPASE STAR-всичките с 1.3 мотор.Трите са внос от Италия - едната 1999г,а другите две-краят на 2001.От двете по нови изпробвах едната,която външно изглеждаше по добра.Покарах я около 10км.Общо взето добре се държа,но ми направи впечатление,че при преминаване от втора на трета,като че ли се замисля,преди да ускори.Иначе като за този мотор-прилично./Другата ни кола в момента е WV комби 1.8 90к.с. моно,така че като динамика не е по различна/Това,което не ми хареса-доста протрита дръжка на шофьорската врата.От зад корите на вратите доста издраскани,както и в багажника а седалката изрядна - явно са я ползвали без нея.На дясната предна врата имаше някакви следи от лепило кората до стъклото и ми обясниха ,че не е работел механизма като са я докарали и стъклото било залепено да не пада но сега са го оправили-действително в момента си работи.Това ме накара да огледам подробно вратата и видях че над пластмасовата лайстна има капки лак-т.е.някакъв ремонт.Двигателят не беше мит.Течове не видях.Запали от първия път и си работеше равномерно.Утре ще ходя да я гледам с майстор,но не знам дали е много в час с този автомобил.Също така ще погледнем и другите две.Така или иначе още не съм решил окончателно-1.6 мотора сигурно е по добрият избор,но в интернет няма с SPASE STAR такива.Дилемата е Каризма 1.6 или SPASE STAR 1.3.Очаквам вашите съвети,а ако има колеги от Хасково бих се радвал да помогнат!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спейс стара и каризмата са на една база... Сходни автомобили, холандска сглобка са и двете. Въпрос на вкус е, както и на потребности. Е, ако е 1,6 - е по-добре. Поне лично мнение.

Каквото и да си харесаш - все не е зле, щом не те бърка динамиката на 1,3 - защо не...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Автомобилът вече е капариран!SPASE STAR 1.3 2001г.Вторник или сряда ще се регистрира!http://media.snimka.bg/8375/023006258.jpg?r=0http://media.snimka.bg/8375/023006266.jpg?r=2

Редактирано от nikolay_7007
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честитито колега. Пожелавам ти само безаварйино каране на новата придобивка. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Автомобилът е регистриран!Предстои обслужване-масла,филтри,ремъци...Ако може да ме ориентирате на каква стойност е обслужването-части и труд.Има ли в Хасково или Димитровград сервиз на който да се доверя или евентуално в Пловдив.Другият проблем е,че е само с един ключ.Къде в района мога да си направя дубликат или пак в Пловдив трябва да отида?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Автомобилът е регистриран!Предстои обслужване-масла,филтри,ремъци...Ако може да ме ориентирате на каква стойност е обслужването-части и труд.Има ли в Хасково или Димитровград сервиз на който да се доверя или евентуално в Пловдив.Другият проблем е,че е само с един ключ.Къде в района мога да си направя дубликат или пак в Пловдив трябва да отида?

Ключ може да си направиш и в Хасково и в Димитровград.Въпроса е къде ще ти го направят по изгодно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! От скоро също карам Спейс 1,3 Първото обслужване го направих в Ст.Загора но трябва да се обадиш предварително да ти определят час. За дубликат провери зад хотела на Дайманд в Хасково.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! От скоро също карам Спейс 1,3 Първото обслужване го направих в Ст.Загора но трябва да се обадиш предварително да ти определят час. За дубликат провери зад хотела на Дайманд в Хасково.

Благодаря колега!В кой сервиз в Ст.загора и колко ти излезе?Иначе в Хасково колега със Спейс Рънър ми препоръча Иван Желев/Автокаваците/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! От скоро също карам Спейс 1,3 Първото обслужване го направих в Ст.Загора но трябва да се обадиш предварително да ти определят час. За дубликат провери зад хотела на Дайманд в Хасково.

Днес ходих при ключаря зад Даймонд.Оставих колата и след един час срещу 80 лева вече имах работещ ключ с чип и бонус ключодържател!http://media.snimka.bg/8448/023152249.jpg?r=0

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А изтриха ли ти липсващият ключ от компа?

И идея си нямям колега,че трябва да се изтрие.Утре ще отида да попитам.Иначе и двата ключа работят...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е те двата работят, но ако третият е в мен и още работи....:D....на тоя скъп бензин ти стига и само да се повозя без разрешение!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

щом не те бърка динамиката на 1,3

 

 

Че какво и е на динамиката?

 

аз с 1.3 задминавам на зиг-заг горепосочените Опели и тем-подобни :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Успях да реша още един проблем-разглобих дисплея и след няколко презапоени спойки,и подложка меду екрана и металната му рамка вече всичко си работи!Сега се появи обаче друг проблем.При сваляне на ел.стъклата дясното остава в свалено положение и при опит да се вдигне само леко помръдва.Свалих кората и се оказа че като натисна бутона и едновременно и стъклото нагоре то се вдига нормално.Ако не е свалено до долу си работи.Блокира само в най-долна точка.Моля за съвет!Мога ли по някакъв начин,поне на първо времеда изключа автоматичното движение на стъклото до долу-в смисъл да се движи само когато бутона е натиснат и като се пусне/бутона/ да спира?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега ... и други колеги :icon_thumbup:

И аз около месец имам :mitsu-smiley: Space Star - като чета все едно говориш за моите "проблеми" :-)

1. Извадих си нов ключ в Балкан стар - всичко около 130лв (заготовката + 10лв на ключар + обучение на новия ключ) - купих я с 2 ключа, но чипът на единия липсваше (пластмасата беше скъсана - може и да е изпаднал някъде).

 

2. И моето предно дясно стъкло "засяда" когато е свалено докрай, но не винаги. Оправям го като пробвам няколко пъти "нагоре-надолу" с копчето при пътника - от шофьорското не става.

 

3. Моят дисплей показва "маймуни" - отворих го преди малко, след като прочетох темата и ми се струва, че и аз виждам 2 места за презапояване: 1 и 2 на смиката. При теб същите ли бяха или други? И още един въпрос - каква е тази "подложка меду екрана и металната му рамка" - изолирбанд или нещо друго?

 

Мерси предварително и честито - да те радва дълги години!

 

(* извинявам се за лошите снимки - в момента имам на раположение само един телефон с лоша камера :icon_crying: )

http://media.snimka.bg/8522/023298590.jpg?r=2

голяма снимка тук

 

http://media.snimka.bg/8522/023298594.jpg?r=0

голяма снимка тук

 

http://media.snimka.bg/8522/023298597.jpg?r=0

голяма снимка тук

Редактирано от Trasti
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2. И моето предно дясно стъкло "засяда" когато е свалено докрай, но не винаги. Оправям го като пробвам няколко пъти "нагоре-надолу" с копчето при пътника - от шофьорското не става.

3. Моят дисплей показва "маймуни" - отворих го преди малко, след като прочетох темата и ми се струва, че и аз виждам 2 места за презапояване: 1 и 2 на смиката. При теб същите ли бяха или други? И още един въпрос - каква е тази "подложка меду екрана и металната му рамка" - изолирбанд или нещо друго?

 

Здравей колега, проблема със стъклата може и да ти се реши, като си разглобиш ключетата и ги почистиш с контактен спрей. Поне при мен това беше проблема. Ако искаш ще ти дам да пробваш с моите бутони.

А за дисплея - щом го виждаш на маймунки, не е само за две спойки. Махни му лаковото покритие и поднови всички спойки.

Редактирано от niksun
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега ... и други колеги :icon_thumbup:

И аз около месец имам :mitsu-smiley: Space Star - като чета все едно говориш за моите "проблеми" :-)

1. Извадих си нов ключ в Балкан стар - всичко около 130лв (заготовката + 10лв на ключар + обучение на новия ключ) - купих я с 2 ключа, но чипът на единия липсваше (пластмасата беше скъсана - може и да е изпаднал някъде).

 

2. И моето предно дясно стъкло "засяда" когато е свалено докрай, но не винаги. Оправям го като пробвам няколко пъти "нагоре-надолу" с копчето при пътника - от шофьорското не става.

 

3. Моят дисплей показва "маймуни" - отворих го преди малко, след като прочетох темата и ми се струва, че и аз виждам 2 места за презапояване: 1 и 2 на смиката. При теб същите ли бяха или други? И още един въпрос - каква е тази "подложка меду екрана и металната му рамка" - изолирбанд или нещо друго?

 

Мерси предварително и честито - да те радва дълги години!

 

(* извинявам се за лошите снимки - в момента имам на раположение само един телефон с лоша камера :icon_crying: )

http://media.snimka.bg/8522/023298590.jpg?r=2

голяма снимка тук

 

http://media.snimka.bg/8522/023298594.jpg?r=0

голяма снимка тук

 

http://media.snimka.bg/8522/023298597.jpg?r=0

голяма снимка тук

Спойките които си отбелязал държат металното капаче,което прокрива екрана.От другия край има още две.Аз разпоих въпросните спойки и свалих капачето/след като се махне припоят,крачетата трябва да се изправят с клещи с остър връх/.Тези спойки не влияят на работата на дисплея!Иначе колегата е прав!Погледни внимателно залятата с лак редица от спойки.При мен имаше напукани по 3-4 и в двата края!А подложката е два пласта изолирбанд на ръба на екрана,за да може след като се монтира обратно металното капаче да притиска дисплея.Вече една седмица работи,като не включва само най-горният сектор на средната цифра на часовника,ама и така е добре!Иначе преди показваше йероглифи някакви... :) Редактирано от nikolay_7007
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двамата :icon_thumbup:

 

Ако искаш ще ти дам да пробваш с моите бутони.

 

Благодаря за предложението - имам WD40 и ще пробвам с него, ще пиша какъв е резултатът!

 

И при мен е напукан лакът на редицата от спойки, не мога да прценя дали под него са напукани и спойките, но ще ги презапоя ... само да взвма по-тънък поялник - с моя мога да запоявам 2 пина наведнъж :icon_crying:

 

А да попитам - и вие ли имате само по 2 лампи на платката и една празна дупка или при мен 3-тата лампа липсва ?

На снимката се вижда празна дупка в платката.

Редактирано от Trasti
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само две лампи са и при мен.Предполагам че третата се монтира на модела с навигация,тъй като дисплеят там е по голям.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравей колега от Хасково.От доста време съм навит да си купя mitsubishi space star 1.8 gdi едно такова се намира и тука в Хасково ,но нищо не знам за тези коли.Какви дефекти най-често дават,какъв е разхода на гориво,на каква цена са частите общо взето обичайните неща които интересуват всеки собственик на кола която иска да си купи.Днес ходих да гледам колата на прав поглед изглежда добре няма никакви забележки от вън само единият десен мигач е пукнат,моторът работи добре даже успях да си направя една кръкче с нея.Само едно ме притеснява когато спрях колата пред авто къщата моторът не работеше равномерно ту малко вдигнеше оборотите ту леко паднеха,не знам дали това не е някакъв голям проблем.Другото което забелязах е че при скорост от 60 километра когато колата е на свободна стрелката на скоростомера на 2-3 пъти отскочи до 80 после до 60 пак до 80 и се върна на 6о километра.Иначе колата ускорява добре даже бях наистина възхитен ,добра ходова част покарах я по дупки никъде не тропна и не помръдна.Другото което ме претесява е че на тия 122коня данъка тука в Хасково ще голям и не знам колко е.Ако можеш ти или някой друг да ми каже какво да гледам и дали тези дефекти са големи да знам как да процедирам Цена на ремъци ,ролки и т.н. Благодатя предварително.Ето това е колата

post-12384-065919400 1306005940_thumb.jpeg

Редактирано от p_dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами първия е PDF - то си пиши. Трябва да имаш Adobe Reader.

Втория е Word документ, но е на Оffice 2007. Ще ти го обърна за Word97.

 

http://jorcho.hit.bg/VIN.doc

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...