Премини към съдържание

проблем при галанта ми..


MelkoR

Препоръчано мнение

Здравейте на всички. Имам следния проблем на галанта ми 98 TD 2.0. Вкарвам ключа и давам на контакт, но нищо не свети нито една лампичка по таблото. Завъртам да запаля - нищо не се случва, всякаш съм прекъснат от цялата електроника на автомобила. Случи ми се и преди 2-3 пъти и след няколко опита се оправяше, но сега въобще не иска да светне нищо и да запали. От какво може да е проблема?

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж дебелия кабел за маса (към купето). Провери и връзките на акумулатора. Тези коли чак толкова сложна електроника нямат, спокойно.

.... или контактния ключ, щом се оправя периодично.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и от клемореда да е

Провери плюсовата клема на акумулатора. Често когато не е добре стегната така се случва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери плюсовата клема на акумулатора. Често когато не е добре стегната така се случва.

... или много мръсна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Клемите на акумулатора. С годините метала се "разтяга" и колкото и да затягаш болтчето на клемите, те пак си остават хлабави. Пробвай да ги почистиш и затегнеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем с ТД-то. От много пристягане в един момент двата края на клемата се опират. Оправя се лесно: маха се болта и после двата края се поизпилват за да се увеличи разстоянието между тях. После се стяга с мярка... :)

Но това е в случай, когато не може да се стегне повече, при колегата може да са просто разхлабени клемите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

дам от тях беше проблема , смазах ги пристегнах ги и всичко се оправи , обаче има нещо друго което ме тормози .. понеже си взех галанта преди 2 седмици и отначало палеше от раз и със всяко едно следващо палене при студен двигател започва леко да се дави преди да запали и всеки следващ път леко покачва като че ли времето за което се дави преди да запали , а като запали и докато не е загряла при подаване на газ и качване на обороти се чува едно виене което се оправя като загре. от какво може да са тези проблеми ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е 2.0 тд 98 обслужена сменил съм и всички ремъци и ролки масло и маслен филтър само горивния и въздушния не са сменени , че за виенето при покачване на оборотите при студен двигател някой ми казваха ангренажен ремък но едва ли е от него..

Редактирано от MelkoR
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

обаче има нещо друго което ме тормози .. понеже си взех галанта преди 2 седмици и отначало палеше от раз и със всяко едно следващо палене при студен двигател започва леко да се дави преди да запали и всеки следващ път леко покачва като че ли времето за което се дави преди да запали , а като запали и докато не е загряла при подаване на газ и качване на обороти се чува едно виене което се оправя като загре. от какво може да са тези проблеми ?

Вземи си една добавка TDA и я сипи в резервоара и след като изгориш нафтата, сменяй горивният филтър ..

След това сипвай само на Лукойл, ЕКО или OMV и няма да имаш ядове с паленето .

За "виенето" провери си ремъка на динамото, дали не е прекалено хлабав ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си една добавка TDA и я сипи в резервоара и след като изгориш нафтата, сменяй горивният филтър ..

След това сипвай само на Лукойл, ЕКО или OMV и няма да имаш ядове с паленето .

За "виенето" провери си ремъка на динамото, дали не е прекалено хлабав ..

За ремъка съм съгласен, ама аз точно от нафта на Лукойл пострадах 2 зими подред и то 2 пъти....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За ремъка съм съгласен, ама аз точно от нафта на Лукойл пострадах 2 зими подред и то 2 пъти....

то щото на другите бензиностанции нафтата е от другаде :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За ремъка съм съгласен, ама аз точно от нафта на Лукойл пострадах 2 зими подред и то 2 пъти....

Просто смени бензиностанцията, а не цялата верига ..:icon_thumbup:

Ти може и да не си съгласен, но аз от как съществуват, карам предимно с тяхни горива и до сега проблеми не съм имал ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто смени бензиностанцията, а не цялата верига ..:icon_thumbup:

Ти може и да не си съгласен, но аз от как съществуват, карам предимно с тяхни горива и до сега проблеми не съм имал ..

Аз това и направих - смених бензиностанцията. Тъй като в Плевен няма голям избор сега зареждам в OMV или GENIMEX. Лошото е че двата пъти беше от различни бензиностанции на Лукойл - едната в Кюстендил, а другата в Плевен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...