Премини към съдържание

Газ на Colt от 2005г.


Препоръчано мнение

Аз съм нов шофьор на около 5 месеца. За сега съм минал 5-6 хиляди километра. Карам colt 2005 година, с двигател 1.1 75 коня, бензинка.

Става въпрос за разхода който ми дава тъй като карам само градско колата ми гори 9-10 на 100.

Мисля да сложа газова уредба или газов инжекцион. Разликата в цената е че едното е 500 лева, другото е 1200 лв. :D

Според вас струва ли си да сложа АГУ и дали има някой с подобен като моя мотор и да ме посаветва как е разхода му на газ.

Бензина става 2.60 и ще се вдига още ;)

Според мен е далавера да се кара на газ. Та въпроса ми е дали има някой като моя мотор да ми каже какъв разход му дава на газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: :icon_n_king: На 3 цилиндъра двигател искаш газ да сложиш ,...??? дали си струва и по колко км на ден навърташ? Ако караш над 100км потърси си дизел 1.5 са супер, друго да попитам колтчето ти обслужено ли е? Аз имам 2 колта 2005 та 1.3 са и двете и двете ми горят около 7 градско, но не ги напъвам, натискаш ли е една кола и както е при теб с малък мотор ще гори много ясно. Моят съвет е смени си свещите, маслото и филтрите, сипи малко по хубав бензин, 98 да кажем и виж пак разхода, а ако вече си обслужил колата смени малко стила на каране, ускорявай по плавно, използвай педала на газта 1/3 само и сменяй предавките по рядко, карай на икономичен режим :icon_thumbup: :mitsu-smiley: и това е, сега както е тръгнало и газта ще скочи до небето, луда работа. Успех :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е обслужено. Аз карам до кам 2300 оборота след това вкарвам по горна превавка и под 9 не ми пада разхода градско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш в Асеновград - колко искаш да ти гори? Тя докато стопли и ти си спрял, освен ако не се разхождаш с колата за удоволствие..... изчакай да се затопли малко и тогава решавай.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да реших да мине лятото тогава да мисля какво да правя. :) Имам е въпрос към колегите със същия автомобил. Какъв бензин зареждате и дали ако слагам 98 или 100 октанов ще ми падне разхода? За сега винаги съм слагал 95 ;]

Редактирано от AmxBg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"...Мисля да сложа газова уредба или газов инжекцион. Разликата в цената е че едното е 500 лева, другото е 1200 лв..."

 

Разбира се, че ще сложиш газовия инжекцион :) С тая уредба от 500 лева ще си прецакаш двигателчето за 0 време. Друг е въпроса дали има нужда и далавера в газта вече ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То и с газов инжекцион ще направи проблем,зависи какъв е.Личното ми мнение е,че за 1000км. на месец е абсурдно да се слага газово.Просто тоя мотор си гори и това е.Даже имам познати на които и масло има хапва доста.Явно самият двигател като модел не е много,как да кажа...удачен.Но все пак колега,мини някаква диагностика,реглаж,знам ли.Газовото както казах е безмислено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

То и с газов инжекцион ще направи проблем,зависи какъв е.Личното ми мнение е,че за 1000км. на месец е абсурдно да се слага газово.Просто тоя мотор си гори и това е.Даже имам познати на които и масло има хапва доста.Явно самият двигател като модел не е много,как да кажа...удачен.Но все пак колега,мини някаква диагностика,реглаж,знам ли.Газовото както казах е безмислено.

 

Не съм съвсем съгласен с твърдението ти, че 3-цилиндровия мотор "си гори и това е" или пък, че "хапва масълце". Вярно, че 4-циндровите 16V мотори правят това купе доста по-повратливо, но за разхода е важно как я караш колата. Ако е добре разработена в 1-те 7-8000 километра пробег и не очакваш от тази кола кой знае какви бягане, старт и т.н. в града бие 3-те по-големи бензинови мотора по икономия. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз говоря възоснова на мнения на хора,каращи такива като служебни най-вече,което означава,че това разработване за което говориш не се е случвало на тези коли.По книжка вярно,1.1 го дават с 0,2-0,3 л. по-икономичен.Ама ти извън града с 80км/ч. ли караш,или който да е?Съмнявам се.В града не вдигаш над 2000 оборота ли?Ами съмнявам се.Така че,дай да не спорим кой двигател е по-икономичен в реални условия на експлоатация.Човека си го е написал - 9-10л./100км.Да ти кажа на моя такъв разход не съм имал досега.

А доколкото за разхода на масло,това ми го каза един пич,който кара такава и като ме видя с моята ме запита колко масло гори.Направо бях потресен от въпроса, честно казано.После човека обясни,че му гори почти 1 кило на 10 000км.Надявам се при теб и AmxBg да няма такъв случай и въобще случаят с този човек да е твърдо единичен :)

Редактирано от ilia stoykov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

:mitsu-smiley: позволете и аз да се намеся, не съм имал 1.1колт за сега , но става ясно че 1.1 наистина не е най добрият вариант за тази кола, разхода им е по-висок от на 1.3 а в същото време не са по мощни??? То и 1.3 не са от най-икономичните но поне вървят прилично. Немога да кажа за разход на масло, но 1.3 не пипат въобще.

За България може би по удачни са 1.3 моделите. При мен на острова вече е друга "черга", тук на 1.1 мотора пътната такса е по евтина само 30 лири на година, а на 1.3 е 125лири, също и застраховките са по високи при 1.3 варианта, следователно много хора особено пенсионерите и младите шофьори(основната клиентела на колт) предпочитат този 1.1 мотор и като си мислят че е и по икономичен но уви не е. Така в обобщение да каже че всяка кола си има и + и –. Но газ на 3 цилиндъра и 1000км месечно е икономически необосновано и неправилно решение.Мое лично мнение, :mitsu-smiley: :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...
  • преди 5 седмици ...

Колега, разход 9 е изключително много за този мотор. Моят е същия и харчи градско 7 в София. Също така никога не ми е харчил масло. Не съм доливал никога след годишна смяна. Погледни дали нямаш проблем някъде или просто както е преположил колегата по-горе колата не успява да стопли при къси дистанции.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...