Премини към съдържание

Евентуален проблем със спирачки


Препоръчано мнение

Здравейте колеги.

Днес сутринта като излязох с колата забелязах, че спирачките се държат странно, докато е студена. Проблема е в това, че трябва да приложа по - голямо усилие за да намали колата. След 3 - 4 км. започна да се оправя и да става по - лек педала.

Колата е Галант - 2.5 V 6 24 V, автоматик 2001 г. :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно си с някви спортни или ментаци накладки, които трябва да позагреят, за да почнат да държат както трябва. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно си с някви спортни или ментаци накладки, които трябва да позагреят, за да почнат да държат както трябва. :)

Ами попринцип, не разбирам много но накладките, които ми сложиха са Кашияба, ако това има значение. Сменени са преди приблизително 1000 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опитай със смяна на спирачната течност. Най-вероятно е стара, въпреки че досега не съм се сблъсквал с такъв проблем. Може и вакуум да върти номера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз бе разбирам много,ама що не вземеш да отидеш до Пламен,че тука има да си чешем езиците ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами просто когато колата е студена двигателя стои над 1000 оборота и щом си автоматик и си на D имаш допълнително усилие от двигателя, което изисква малко по-силно натискане на спирачката за да се компенсира. Когато колата загрее оборотите падат на 650 и това усилие намалява.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами просто когато колата е студена двигателя стои над 1000 оборота и щом си автоматик и си на D имаш допълнително усилие от двигателя, което изисква малко по-силно натискане на спирачката за да се компенсира. Когато колата загрее оборотите падат на 650 и това усилие намалява.

Да бе ,вЕрвай си........ :D той казва че педала му ставал по мек след 3-4 км......което значи че ве твърд преди това, което значи 2 или 3 причини........или вакуума ти нещо не е наред.........или сервото ти нещо също не е наред ,или пък спирачните апарати са клеасали ........ :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да бе ,вЕрвай си........ :D той казва че педала му ставал по мек след 3-4 км......което значи че ве твърд преди това, което значи 2 или 3 причини........или вакуума ти нещо не е наред.........или сервото ти нещо също не е наред ,или пък спирачните апарати са клеасали ........ :)

Аз изказах само предположение...

Как вакуума или сервото няма да са му в ред и след 3-4 километра ще се оправят?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз изказах само предположение...

Как вакуума или сервото няма да са му в ред и след 3-4 километра ще се оправят?

Вакуума може и да е в ред, но вътре в сервото има мембрана и тя да се е прецакала, макар че при този случай и аз малко гадая, тъй като конкретно няма закономерност дали след 1 км или след 5 км ще се оправи........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...