Премини към съдържание

Досаден проблем с фабричната аларма


Препоръчано мнение

Значи от доста време насам имам проблем с алармата. Включва се когато си поиска.Свири си там около 3 мин мисля и спира. Лошото е че за да я спреш, трябва да отидеш до колата и да я отключиш :( Досега бях решил проблема временно, като бях извадил релето за клаксона, обаче... не е работа да се кара без клаксон. Просто има толкова идиоти по пътищата, че даже е и опасно.

Някой има ли някакви идеи от какво може да е, освен от прекъсвачите по вратите, които ми изглеждат добре. Знам че има управляващ блок, който мога да изтръгна, но някак си не ми се остава без аларма. Предпочитам да я спася ако има начин!

Приложил съм схема на фабричната аларма.

 

Благодаря предварително!

14178.pdf

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе колеги, някой експерт в тази област няма ли да погледне схемата :) Какво може да я активира тази аларма освен ключовете по вратите? Релета?

Редактирано от Drive-Maniac
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе колеги, някой експерт в тази област няма ли да погледне схемата :) Какво може да я активира тази аларма освен ключовете по вратите? Релета?

КОя схема???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами в първия пост има един ПДФ файл, който представлява схемата на алармата, централното и коланите. Тук ще я сложа и във формата на снимка, ако някой не може да я отвори.

 

http://img291.imageshack.us/img291/7990/alarmd.th.jpg

 

Доколкото разбрах из чуждите форуми, ако откача буксата на управляващия блок, ще деактивирам алармата но и ще си загубя централното, което не ми харесва като вариант. В момента съм извадил едното реле, но пък така нямам клаксон... Абе изобщо гадна работа. Предпочитам да намеря къде е проблема и да си имам всичко като че ли :)

Редактирано от Drive-Maniac
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • преди 2 седмици ...

То се е видяло че никой няма да ми помогне, ами да запрятам ръкави и да разхвърлям цялата инсталация някой ден :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако алармата засича, че някоя от вратите, багажника, предния капак...не са затворени добре, то при включването й би трябвало да издаде различен звук от този, който издава, когато всичко е нормално.Примерно 3 поредни пискания е знак, че нещо не е наред(при различните аларми може да е различно).Ако не направиш нищо по въпроса след около 20-30сек. алармата се включва.Алармата се включва и ако си забравил колата на фарове, но това го изключвам като вариант, защото едва ли си толкова разсеян, че да го правиш постоянно.Ако при включване алармата ти издава нормалния си звук и на таблото не свети лампичката за отворени врати, то тогава най-вероятно проблема си е в самата аларма.Това е доколкото разбирам аз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако алармата засича, че някоя от вратите, багажника, предния капак...не са затворени добре, то при включването й би трябвало да издаде различен звук от този, който издава, когато всичко е нормално.Примерно 3 поредни пискания е знак, че нещо не е наред(при различните аларми може да е различно).Ако не направиш нищо по въпроса след около 20-30сек. алармата се включва.Алармата се включва и ако си забравил колата на фарове, но това го изключвам като вариант, защото едва ли си толкова разсеян, че да го правиш постоянно.Ако при включване алармата ти издава нормалния си звук и на таблото не свети лампичката за отворени врати, то тогава най-вероятно проблема си е в самата аларма.Това е доколкото разбирам аз.

Да ама не! Това е фабрична аларма от 90-та година. Нали се сещаш че там нищо не изписква и нищо не мига. Както на Ладите едно време, вързана е към клаксона и вдига шум до небето, и не може да се изключи ако не отидеш до колата и отключиш с ключа (няма дистанционно). Лошото е че ако и изхвърля управляващия блок от схемата по-горе, то няма да ми работи централното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай си бутоните по вратите, предния капак. Вероятно има окислено от времето, влагата (често се случва) и се задейства заради това. Почисти със водна шкурка евентуално, прегледай и буксите им. Разгледай и буксите на модула на алармата, може и там да е тръгнала някаква корозийка. Иначе само с изтръгване на модула на алармата може и да не стане, гледам релето за стартера се управлява от там, евентуално ще трябва да се преправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

Както каза milenjs прегледай всички бутони и ако в крайна сметка не стане с почистването и така нататък започни да елиминираш бутоните 1 по 1 докато не изчезне проблема и ако след тяхната елиминация още го има незнам какво може да е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направо си купи нова аларма!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хвърляйте по едно око и на датите на постовете. Че ако една година алармата продължава да пищи... :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Така и не разбрах от какво е, а и ми писна. Спря да се включва от само себе си. Сега ще видим на лято, като я напече слънцето, тогава го правеше най-често.

Това с бутоните, всичките съм ги прегледал и почистил, не е от тях. По скоро ми се струва че проблема е някъде в модула на самата аларма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ама не! Това е фабрична аларма от 90-та година. Нали се сещаш че там нищо не изписква и нищо не мига. Както на Ладите едно време, вързана е към клаксона и вдига шум до небето, и не може да се изключи ако не отидеш до колата и отключиш с ключа (няма дистанционно). Лошото е че ако и изхвърля управляващия блок от схемата по-горе, то няма да ми работи централното.

 

Колега алармата ти е достойна за награда :icon_clap: .22 години и чак тогава е започнала да прави бели.Обърни се към производителя .Обикновено в такъв случай предлагат последен модел-та това си е супер реклама.Сега по-сериозно.Толкова много неща са си изменили параметрите, че може само да се гадае ,кога ще работи и кога не.Едва ли ремонта си струва парите и усилията.Иначе се продават евтини модули с дистанционно управление които могат да свършат прекрасна работа.Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...