Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

За информация на притежателите, на ГИ ФОБОС от София!


s01o

Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Аз съм от 2 години с фобос 1 и сьм доволен. Не ми прави проблеми изобщо. Заради по мощния двигател (185кс) сьм с 8 мм трьба от сондата на бутилката до испарителя и испарител с дебит до 240 кс. За тия колеги които искат да не висят по сервизите а да си правят настройките и диагностиката сами ще дам телефон на човек от Ботевград който прави комуникационния кабел за настройките за около 50 лв и го праща по еконт. Настройките изобщо не са трудни ако прочетете инструкцията в сайта на фобос. 0898 38 60 04 Непомня името на човека.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

телефон на човек от Ботевград който прави комуникационния кабел за настройките за около 50 лв и го праща по еконт.

 

Кабела би трябвало да се ПОЛАГА заедно с ГИ, искайте си ги!

 

Иначе той представлява най обикновен преход от TTL към RS232 нива, който се лепи за 30 минутки с чип за 1лв и дискретни елементи за 50 ст, макс 5лв тотал части с парче тестова платка и конектор. Така че добър бизнес си си е намерил въпросния човек от Ботевград, евала ..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно че не ги даваха поне преди 2 години а цената беше доста голяма за такьв оригинален от Фобос.Тогава май беше около 150-200лв . Хубаво е че го казваш колега за да си го искам като си монторам фобос на бьдещия ми галант:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А този от Ботевград прави ли кабели за BRC ? Те на същия принцип ли са с на Фобос или нямат нищо общо ? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички екута на ГИ които съм виждал реално интерфейса им е просто UART (сериен) порт... На TTL нива естествено, за да трябва преход. Вече конектора е различен, но реално си е сериен порт. От там цялата работа е да се върже лаптоп или комп за този порт, като кабела може да е преход към RS232 нива (за PC COM порт) (това става евтино за направи си сам) или TTL към USB-serial - продават се такива готови примерно в dealerextreme. Това последното реално е целия интерфейсен кабел, остава да се закачат 4 пина към интерфейса на ГИ. Даже при тая цена няма смисъл да се занимава някой с направи си сам, освен за забавление.. .

 

Оригиналните кабели не ги знам какви са, но гаранция като се закачат за компа се появява сериен порт ако са USB, който софтуера на ГИ ползва за да си "говори" с компа.

 

Освен кабела обаче по-важното е софтуера който "знае" протокола за комуникация с ГИ, който за Фобос свободно може да се свали от нета, за Полските до определена версия също, но за Италианските забрави .. там е направено да те цакат яко за елементарни операции .. за това ще си взема и аз Фобос (ако слагам някога ГИ), понеже задължително ще искам да притежавам напълно това, за което съм платил.. Т.е. да мога да си го бъзикам сам, а не да ходя при пишман газаджии дето 90% не знаят да си копират файл под Windows, а ще ми настрова ГИ.. ама друг път.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А този от Ботевград прави ли кабели за BRC ? Те на същия принцип ли са с на Фобос или нямат нищо общо ? :icon_hmm:

Здрасти ,тази схема важи за всеки USB кабел за телефон и само в самата букса се обръща + но рядко !Така че всеки може да си направи кабел защото в тези кабели има PL2303 която е за комуникация!

Ето прилагам и схема http://media.snimka.bg/s1/1713/029670207.jpg?r=0Успех

 

п.п Кабела за BRC същия като този само конектор ти трябва.

Редактирано от dachbissnes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май не си ровил достатъчно по руските торент тракери :). А ако не, имам достатъчно приятели в тези сфери,които могат да го дадат тоя "супер секретен" софтуер.

Редактирано от TASSO
Цензура
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти ,тази схема важи за всеки USB кабел за телефон и само в самата букса се обръща + но рядко !

Мерси за схемата .. ето това за 4лв + двата резистора по 180ома е целия кабел значи.

 

Май не си ровил достатъчно по руските торент тракери :). А ако не, имам достатъчно приятели в тези сфери,които могат да го дадат тоя "супер секретен" софтуер.

Да бе, то това ясно .. аз имам направо познати газаджии дето могат да ми вземат софт, ама въпроса е на кви се правят Италианците .. малко съм изкривен на тая тема и 1000 пъти предпочитам BG програмист да ми е писал нещо, от колкото Италианци, Индиици или Французи .. просто такива неща съм виждал по друга линия, че се плаша .. отделно БГ компаниите е добре да се поддържат.. Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за схемата .. ето това за 4лв + двата резистора по 180ома е целия кабел значи.

 

Да бе, то това ясно .. аз имам направо познати газаджии дето могат да ми вземат софт, ама въпроса е на кви се правят Италианците .. малко съм изкривен на тая тема и 1000 пъти предпочитам BG програмист да ми е писал нещо, от колкото Италианци, Индиици или Французи .. просто такива неща съм виждал по друга линия, че се плаша .. отделно БГ компаниите е добре да се поддържат..

Да.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на фобоса как е но като че ли имам спомен че кабела не е обикновен преобразовател на нива. Някой от произватителите правят и друг номер да "доят" клиентите - бута се и едно процесорче вътре и готово - софта бачка само с кабели които правим/продаваме ние :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на фобоса как е но като че ли имам спомен че кабела не е обикновен преобразовател на нива. Някой от произватителите правят и друг номер да "доят" клиентите - бута се и едно процесорче вътре и готово - софта бачка само с кабели които правим/продаваме ние :(

Вече го ползвам 4 месеца по начина който пуснах и работи но иска и драйвер, аз съм с Фобос 2.(но това няма значение)Просто искат хората да си продават по 90 кинта кабелите,защото на Фобос usb толкова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здрасти ,тази схема важи за всеки USB кабел за телефон и само в самата букса се обръща + но рядко !Така че всеки може да си направи кабел защото в тези кабели има PL2303 която е за комуникация!

Ето прилагам и схема http://media.snimka.bg/s1/1713/029670207.jpg?r=0Успех

 

п.п Кабела за BRC същия като този само конектор ти трябва.

 

Колега ще си позволя да не се съглася изцяло.Нека първо да уточним, че става дума за кабел GSM към USB.Второ -не всеки кабел става .Задължително трябва да е с чип PL2303,защото има и без този чип .Трето - няма как да го познаем по външен вид.Става само с проба при предварително качени драйвери за чипа, за да го разпознае лаптопа.Точно този тип кабели не винаги могат да покрият изискванията на комуникацията между газовия компютър и лаптопа примерно. Да не говорим че има много китайски ментета.Работата след това със софтуера изглежда по-лесна на пръв поглед ,но след изгорени туба бензин и бутилка гас вече можем да настройваме по-смело :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хм нали ако е със правилния чип (PL2303) трябва да стане тоет това на Любо трябва да тработи с подходящите съпротивления

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...