Премини към съдържание

mp3 в новия Lancer


kesten

Препоръчано мнение

Здравейте!

 

Питането ми е към всички собственици на Lancer и Outlander, а и тези, които имат поглед върху проблема :) Как слушате любимата си музика в автомобила във формат mp3? Изключвам възможността от CD.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От новия колт можеш да си изкараш AUX вход.В Лансера няма ли таква възможност?После с едно кабелче в мп3-ката и си слушаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има AUX вход, но не съм сигурен дали не е само във високите оборудвания. На Lancer-aот 2011 от ниво Интенз нагоре има добавен USB вход.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пробвал от GSM-a през audio-in и става ама няма голям смисъл като има CD Changer за 6 диска. Така е в Intense оборудването, за следващото май има и видео вход...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колта с високто оборудване го дават с изкаран преден AUX,с по-ниското оборудване не е изкаран,но касетофона има AUX отзаде и е нужен само един кабел за да се изведе отпреде.Дано и прилансер е така,някой по-запознат ще знае със сигурност.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пробвал от GSM-a през audio-in и става ама няма голям смисъл като има CD Changer за 6 диска. Така е в Intense оборудването, за следващото май има и видео вход...

 

До някъде е така. Но това предполага "печене" на дискове (друго си е да добавяш или махаш парчета на флаш), а и системата не ми се вижда особенно надеждна. Колко време е живота на един CD ROM? На РС-то ми изкарват по около година, домашната ми уредба отдавна сдаде багажа дори и след смяна на лазера, т.е два цикъла. Та колко ще изкара и това в колата!? Ако има начин да включа iPod или някакъв друг плейър....

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен свири и с Audio CD и c MP3 CD.

Колко време е живота на един CD ROM? ...

От опит мога да кажа, че живота на едно CD е по-голям от живота на едно парче. Друг е въпросът, ако искаш да си пускаш вечни парчета. Аз си ги записвам на максимален битрейд и после си правя Аудио дискове. Какво му плащаш 50 ст. на диск.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен свири и с Audio CD и c MP3 CD.

 

От опит мога да кажа, че живота на едно CD е по-голям от живота на едно парче. Друг е въпросът, ако искаш да си пускаш вечни парчета. Аз си ги записвам на максимален битрейд и после си правя Аудио дискове. Какво му плащаш 50 ст. на диск.

Под CD ROM разбирам устройството, а не диска. Иначе съм съгласен с теб. Явно никой не ползва някакви благинки освен стандартното оборудване.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Под CD ROM разбирам устройството, а не диска. Иначе съм съгласен с теб. Явно никой не ползва някакви благинки освен стандартното оборудване.

Прав си! Теоретично няма ограничение на живота. Проблема по-скоро е в замърсяването на оптиката и ако не знаеш как се почиства да повредиш лупичката. Някой го почистват със специалните дискове, но понякога резултатът е отрицателен (направо плачевен). На компютърни CD ROM устройства съм срещал откъснати лещи от такива дискове, затова по-добрият начин е разглобяване и почестване със сух тампон за почистване на уши.

 

П.П. Що се отнася до трансмитерите, ако си рашил да слагаш такова устройство, няма да останеш доволен от звука. Проблема е в калпавата високочестотна част на трансмитера, която внася шум в паузата между песните. Качествените трансмитери са към 100 лв., но рядко се срещат на пазара, поради високата си цена, в сравнение с китайските боклуци по 16-20 лв.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А при мен има само аудио вход (интенз ниво). Работи безотказно.

А какво включваш към този вход? И можеш ли да го управляваш от радиосистемата?

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какво включваш към този вход? И можеш ли да го управляваш от радиосистемата?

 

 

 

Ами можеш да включиш каквото и да е аудио утроиство. За управлението не съм сигурен(не съм пробвал), но май не можеш да го управляваш. Нямам мп3 плейър за да пробвам, но ще пробвам с телефона и ще пиша ако успея да го командвам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами можеш да включиш каквото и да е аудио утроиство. За управлението не съм сигурен(не съм пробвал), но май не можеш да го управляваш. Нямам мп3 плейър за да пробвам, но ще пробвам с телефона и ще пиша ако успея да го командвам.

Не може да се управлява външното устройство - това е прост и най-обикновен аудио вход като от преди 20-на години :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте!

 

Питането ми е към всички собственици на Lancer и Outlander, а и тези, които имат поглед върху проблема :) Как слушате любимата си музика в автомобила във формат mp3? Изключвам възможността от CD.

В нишата пред скоростния лост на първите Lancer има AUX вход, а на по-новите се намира в подлакътника, като е добавен и USB. Включвай какъвто плеър си искаш, но управлението си остава от плеъра или там каквото е! Ако пъхнеш флашка в USBто, я разчита като МР3 CD :icon_rock:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Малко да раздухам прахта от тази тема :)

 

При включване на какъвто и да е плеър към автомобила чрез аудио входа, се получават неприятни шумове по време на паузите. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и как сте го решили!? Из руските сайтове пишат за някакъв филтър, погасяващ изкривяванията на звука.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...