Премини към съдържание

Някой да знае как се демонтират бутоните за мъгла.


FireHead

Препоръчано мнение

Имам в предвид как се свалят от таблото. Монтирани са до бутоните за огледалата. Нещо не мога да стопля как да ги сваля.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам в предвид как се свалят от таблото. Монтирани са до бутоните за огледалата. Нещо не мога да стопля как да ги сваля.

:mitsu-smiley:

Хммм,

Сваляш въздуховода първо и оттам имаш лесен достъп. Самия ключ се държи на кукички от горната и долната си страна, това е начина. Иначе на мен ми беше трудно да го сваля и го свалих по по-трудния начин, свалих ключа за регулиране на огледалата и от там с тънка отверка или ножче се откачат куките на ключа. Нещо не мога да намеря снимки на самия ключ за да прецениш по добре какъв е начина, но ако ги намеря по-късно ще ги пусна. Колегата eXistenZ мисля че също беше описал някъде из форума в подобна тема как се сваля.

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега внимавай като сваляш въздуховода, защото аз така счупих един... Иначе аз така се справих на няколко пъти - махаш управлението на огледалата и после с тънко ножче или отверка повдигаш кукичките. После самите бутони влизат навътре, не навън. Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хммм,

Сваляш въздуховода първо и оттам имаш лесен достъп. Самия ключ се държи на кукички от горната и долната си страна, това е начина. Иначе на мен ми беше трудно да го сваля и го свалих по по-трудния начин, свалих ключа за регулиране на огледалата и от там с тънка отверка или ножче се откачат куките на ключа. Нещо не мога да намеря снимки на самия ключ за да прецениш по добре какъв е начина, но ако ги намеря по-късно ще ги пусна. Колегата eXistenZ мисля че също беше описал някъде из форума в подобна тема как се сваля.

Успех

 

Лятото свалях таблото на Галанта и ги извадих само с лек напън с една малка отверка от вън!!!

Най лесно и най бързо!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лятото свалях таблото на Галанта и ги извадих само с лек напън с една малка отверка от вън!!!

Най лесно и най бързо!

 

Как по-точно колега?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щипките, доколкото помня са три. Те са две в долната част и една отгоре. Вж снимката. Подлагайки с отвертка първо отдолу, излиза духалката, но изисква известно усилие, защото е позалепнала там. Докато не опиташ, няма да разбереш, така със снимки не е лесно да се обясни. Иначе панелчето с копчетата за управление на височината на фаровете излиза с един пръст като го натиснеш отвътре, през чекмеджето за стотинки. Веднъж свалено, ти позволява с пръсти да помагаш духалката да излезе.

 

post-1199-078050600 1297769833_thumb.jpg

post-1199-043830300 1297769870_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щипките, доколкото помня са три. Те са две в долната част и една отгоре. Вж снимката. Подлагайки с отвертка първо отдолу, излиза духалката, но изисква известно усилие, защото е позалепнала там. Докато не опиташ, няма да разбереш, така със снимки не е лесно да се обясни. Иначе панелчето с копчетата за управление на височината на фаровете излиза с един пръст като го натиснеш отвътре, през чекмеджето за стотинки. Веднъж свалено, ти позволява с пръсти да помагаш духалката да излезе.

 

Благодаря ти колега! Помогна ми!

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Щипките, доколкото помня са три. ....

 

Много съм благодарен на колегата SLX, при мен не светеха копчетата за предни и задни "допълнителни" светлини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При всички светят двете копчета за фарове за мъгла - предни и задни.

Джоистикът има подсветка при моделите от 2001 г. натам. При нашите са напечатани върху пластмасата.

 

Някой в друга тема беше казал че е сложил две крушки с различен цвят - една за подсветка и една при активиран бутон. На новите табла светва зелена лампичка с форма на фар и светлина надолу за халогените за мъгла и оранжева със същата форма отдясно на зелената - за задните светлини за мъгла. Подсветката си е едно на ръка, тоест няма нужда от две крушки. Аз по една да им сложа :rolleyes: ......

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...