Премини към съдържание

Грешки в ABS


COLT4o

Препоръчано мнение

Колеги, някой да знае във Варна къде могат да ми закачат ЕКУ-то на ABS-а на MUT или MUTII да ми изчистят грешките, и горе долу колко ще ми вземат за операцията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Можеше да споменеш как и къде го оправи, за да е в полза на другите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеше да споменеш как и къде го оправи, за да е в полза на другите :)

С удоволствие, но го оправих сам... и тъй като не съм квалифициран специалист, не мисля, че бих помогнал на друг случай различен от моя. Ако искаш го наречи шано, но просто се порових в колата и проблема беше в скъсан кабел на едно реле, а оттам гори главния бушон и след като възстанових всичко и абс-а тръгна. Това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

мамка му... пак спря!

 

Сигурен ли си,защото на такова лигаво каквото е в момента във Варна е възможно да ти забият гумите и чак след това да сработи АБС-а.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си,защото на такова лигаво каквото е в момента във Варна е възможно да ти забият гумите и чак след това да сработи АБС-а.

Сега: нека обясня по-подробно какво се случи. След като оправих абс-а се случваше следната процедура - 1. давам на контакт и светва лампата за абс-а - 2. паля и лампата изгасва същевременно се чува характерен бръмчащ звук до лявото колело за кратко и спира. При рязко натискане абс-а сработва (рита ми спирачния педал, колата е управляема и т.н.).

След първия дъжд преди няколко дена лампата ми светна постоянно и сега е следното положение: 1. давам на контакт и светва лампата. 2. паля и лампата изгасва, но вече не се чува характерния звук, а само едно тихо цъкване на релетата, което го имаше и по-рано (проверих релетата и бачкат). 3. тръгвам и след 10 м. лампата светва. При рязко натискане нищо не става, работят си само нормалните спирачки, но педала е малко по мек.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ще пробвам да напръскам всички букси с контактен спрей. дано да не е изгоряла помпата... боже!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък... За какво ти е ABS? Еле па на колта абс-а... На мен супер много ми пречи на спирането, затова извадих буксата на помпата ;). Колта няма EBD и респективно ABS-а е пълна глупост. Пример - спираш по спешност, имаш сцепление и можеш да спреш яко, но една от гумите се оказва върху малко лед - ABS-а връща цялата спирачна система назад, включително и на гумите със сцепление, заради една поднасяща гума. Резултата - спираш осезаемо по-бавно. Да, ако всеки път се панираш и стискаш до край спирачките, ABS не е излишен, но ако имаш поне малко самоконтрол, ABS-а без EBD по-скоро пречи отколкото помага. Особено в зимно време...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък... За какво ти е ABS? Еле па на колта абс-а... На мен супер много ми пречи на спирането, затова извадих буксата на помпата ;). Колта няма EBD и респективно ABS-а е пълна глупост. Пример - спираш по спешност, имаш сцепление и можеш да спреш яко, но една от гумите се оказва върху малко лед - ABS-а връща цялата спирачна система назад, включително и на гумите със сцепление, заради една поднасяща гума. Резултата - спираш осезаемо по-бавно. Да, ако всеки път се панираш и стискаш до край спирачките, ABS не е излишен, но ако имаш поне малко самоконтрол, ABS-а без EBD по-скоро пречи отколкото помага. Особено в зимно време...

:D Не бях поглеждал на нещата по този начин. С мойто каране рядко стигам до задействане на ABS-а, та си викам що да не ми е наред пък. Има го в колицата, що да не си бачка. Пък и евентуалните купувачи ще се радват на още една екстра на количката. А между другото не знам дали си въобразявам, но откакто ми спря абс-а педала на спирачката ми е малко по мек. Това при каране с малка скорост ( до 100), но не знам как ще спира при по високи скорости. Да не се утрепя някъде ей :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен има някакъв проблем с АБС-а,обаче не мога да разбера какъв.Значи като карам над 160 и ми светва лампата,вече за втори път излизам на магистралата в рамките на 20 дена и двата пъти свти.Като изключа и включа и се оправя.Чудя се дали няма нещо общо с гумите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...