Премини към съдържание

Изправен съм пред дилема


Препоръчано мнение

След около 5 месеца почвам шофьорски курсове и се чудя какъв автомобил да си купя след това-говориме за цена около 4000 лева.Та въпроса е дали да си взема европейски автомобил или Mitsubishi Galant на изплащане.От около 2 месеца старателно следя цените и съм просто наистина объркан.Разбира се,Mitsubishi е къде-къде по-добър вариант,но при наличието на толко малко финанси се получи това допитване до вас.Надявам се да получа горе единно мнение:)

 

П.С. Не бих желал да се влияете от това че след нова година цените ще се променят поради влизането ни в ЕС.Благодаря на всички предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След около 5 месеца почвам шофьорски курсове и се чудя какъв автомобил да си купя след това-говориме за цена около 4000 лева.Та въпроса е дали да си взема европейски автомобил или Mitsubishi Galant на изплащане.От около 2 месеца старателно следя цените и съм просто наистина объркан.Разбира се,Mitsubishi е къде-къде по-добър вариант,но при наличието на толко малко финанси се получи това допитване до вас.Надявам се да получа горе единно мнение:)

 

П.С. Не бих желал да се влияете от това че след нова година цените ще се променят поради влизането ни в ЕС.Благодаря на всички предварително.

 

Аз имам второ Мицубиши и съм много доволен от марката. Абсолютно никакви забележки, удовлетворение от употребата, надеждност, качество, уникалност и естетика. Следващата ми кола ще е пак такава със сигурност. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи, искам да доуточня-запознат съм доста добре с автомобилите и техните качества (не че се хваля :)) но мисълта ми беше друга.Дали си заслужава да си взема Мицу Галант '94 за около 6 бона на изплащане, или европейска за около 3000-4000.Нещо като анкета даже може да го направиме :)

 

П.С. Благодаря на aga за светкавичният отговор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо да добавя-интересувам се дали Mitsubishi Colt (Mirrage eddition-a) върви.Става въпрос за 1.3 16v защото гледам че пише 75к.с. и на това купенце нищо чудно да е някой изтребител.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо да добавя-интересувам се дали Mitsubishi Colt (Mirrage eddition-a) върви.Става въпрос за 1.3 16v защото гледам че пише 75к.с. и на това купенце нищо чудно да е някой изтребител.

Моето лично мнение е, че всички Митсута са изтребители, без значение дали са с 8, 16 или 24 клапана. Дори и дизелите вървят невероятно добре. Аз имам Лансер комби 2.0 дизел (1995) и вчера по новопостроения участък на магистрала Тракия вдигнах почти 180 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Каризмата е по скъпа от Галант :)Иначе с удоволствие.За сега везните клонят към Mitsubishi на изплащане.

 

 

Перфектно е,аз съм с такова и като тръгна на работа от Овча Купел до Обеля по околомръсното никой не може да ме спре!!!! :icon_box: :plane: :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ехх колко малак е света.Пич и аз съм като теб, абсолютно същата ситуация. Предстоят ми курсове и после .... Какво ли не търсих, гледах,питах и продължавам все така карам от много малак и съм страшно запален по автомобили знам всички модификации и двигатели на повечето марки автомобили.

И аз съм изправен пред същата дилема, но клоня към Carisma. От тук идва отговор на въпроса: " Защо само питам и се интересувам?'', който ми бяха задавали преди време Феновете. Благодаря на Всички за търпението и бързите отговори. :mitsu-smiley: :first: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ехх колко малак е света.Пич и аз съм като теб, абсолютно същата ситуация. Предстоят ми курсове и после .... Какво ли не търсих, гледах,питах и продължавам все така карам от много малак и съм страшно запален по автомобили знам всички модификации и двигатели на повечето марки автомобили.

И аз съм изправен пред същата дилема, но клоня към Carisma. От тук идва отговор на въпроса: " Защо само питам и се интересувам?'', който ми бяха задавали преди време Феновете. Благодаря на Всички за търпението и бързите отговори. :mitsu-smiley: :first: :mitsu-smiley:

 

Еми няма как..........щем не щем живот и здраве ще видиме какво ще стане на 1 Януари 2007г :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен за тези пари които си готов да дадеш можеш да вземеш добро Митсу но няма база за сравнение м/у японската сила и европеиския компромис само ще ти кажа че съм имал 3 европеиски машини и сега като съм притежател на Галант си мисля защо не съм си го купил по рано има разлика ОГРОМНА малко по скъпите части са за сметка на по редките ремонти но както някои беще казал няма лоша кола има лошо подържана такава. :icon_dance: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

малко по скъпите части са за сметка на по редките ремонти но както някои беще казал няма лоша кола има лошо подържана такава. :icon_dance: :rulez:

 

Да но като си член на клуба тези 20% които получаваш от членската карта ти снижават цената на частите до тази на немските кочини :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да но като си член на клуба тези 20% които получаваш от членската карта ти снижават цената на частите до тази на немските кочини :icon_dance:

..........вербуваш ли го ,ааа.............. :D :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След около 5 месеца почвам шофьорски курсове и се чудя какъв автомобил да си купя след това-говориме за цена около 4000 лева.Та въпроса е дали да си взема европейски автомобил или Mitsubishi Galant на изплащане.От около 2 месеца старателно следя цените и съм просто наистина объркан.Разбира се,Mitsubishi е къде-къде по-добър вариант,но при наличието на толко малко финанси се получи това допитване до вас.Надявам се да получа горе единно мнение:)

 

П.С. Не бих желал да се влияете от това че след нова година цените ще се променят поради влизането ни в ЕС.Благодаря на всички предварително.

 

 

Здравейте, :)

Първо искам да се извиня на Дани,

много благодаря за директната покана, но няма да мога да дойда, да не

ви занимавам сега с причини. Ще се опитам да компенсирам с малко по-активно

участие във форума /ако не възразявате/.

Та по темата:

Колега,

въпроса е много сериозен. Авто джамбазите когато продават кола казват на

жаргон "ще я женя". Може би са прави. Сложността идва и от това, че това ще

бъде първата ти кола ако правилно съм разбрал. Нямаш база за сравнение за

да оцениш подобаващо Галанта. Затова ще се опитам да разкажа накратко моя

избор - дано ти помогне.

1995 г. карах един Фолксваген Сантана. Прекрасна кола /след ладата/. 1.8, 90

коня, страшен демараж, широка, просторна, два комплекта гуми и т.н. Един при

ятел се вгледа в нея и нали "човек с пари се не връща" - замина. Имах и едно

малко рено за лов и риболов, но аз си обичам големите коли /които мога да си

позволя/. Започнах да избирам. Ауди, много беше на мода, а и аз съм карал фауве.

Ауди 80 обаче ми се вижда тясно вътре - колко ладата. Ауди 100 петцилиндровите

малко мудни при набиране и най-вече ми създава проблеми в гаража - малко дълго.

От другите немци, Опел и Форд - забрави. БМВ и Мерцедес, жената вика всички .....

роми /дано не обида някой/ се возят на такива, аз няма да се кача. Френски и италиански

след реното и фиата - нещо не ме тегли. Един приятел от Враца, бивш колега вкарва

коли. Уважавахме се. Казвам му "искам среден клас кола, хубава, не ме интересува

колко гори, тогава това се гледаше, а хубавата кола не може да гори колко едно Поло,

и да има екстри /много ги обичам/. Обажда ми се след две седмици "имам един Галант".

Какво е това? Японско ела го виж. Няма как поръчал съм и отивам. Е15 изпълнение

Роял. Всички възможни екстри без кожен салон /лятно време по къси панталони изобщо

не ми каресва кожата/. Качи ме да ме вози - не ми дава да го карам. Климатик - слагаш

температурата на едно симпатично плъзгаче на кормилната конзола, вентилатора на "авто

матично" и пипаш, не натискаш а пипаш А/С. То си знае работата. Гледам долу пред ско

ростния лост едно дисплейче /това е кола произведена 1986г/. Електронно окачване, пом

пащи се амортисьори. Кеф ти да минаваш през дупки, кеф ти "комфорт", кеф ти "спорт".

От три положения на купето - показва ти ги, най ниското се включва само автоматично

при скорост над 120 км/ч. Като падне под 120 включва "нормал" Да не би да го забравиш и

да задере някъде. Останалите екстри няма да ги изброявам -автопилот /круиз контрол/и др.

Вътре не се чува нищо, все едно , че плуваш, а не караш. "Обръщай да плащам" - нямаше

и пазарлък".

2001 г. гледам през прозореца на службата, и на паркинга едно черно лъскаво - веднага при

него. Е33 с пет врати, лети джанти 15-ки халогени фабрични и т.н. много тъмнозелен мета

лик, почти черен, лимитирана серия. На другата сутрин беше платен и мой. Е15 в гаража на

тъста, аз се возя на новия и уж продавам стария. Един месец и един братовчед на жената,

държи някаво барче в квартала, видял се с малко пари и му трябва хубава кола за автори

тет. Викам му вземи стария - ще минеш тънко. Не, той иска новия. Даде триста лева отгоре и

го отвлече. След два дена идва един при мен и вика "продаваш ли Галанта". Аз такова, ама

нали да не се връща човек с пари. Отиде и тоя. В един момент от човек с два най-хубави

Галанта в градчето, аз седя в средата на празния гараж с мътен поглед и ред въпроси към

себе си - без отговор. На другия ден седим с шурека в барчето на центъра и коментираме

случилото се, и гледам един Пасат комби минава. Черен, лъскав, боботи малко особено. Той

вика знам на кой е. Веднага при него. Пасат, шестнайсетвинтилка, 150 коня, борд компютър,

260 на километража - резачка. Капарирам и взимам. Познаваме се. Обикалям приятелите да

се похваля. Абе върви ама: нещо тропа, не е като разбито, но шумен, седалките не мога да

им намеря положение да ми хареса, корави, половината копчета на таблото не мога да ги дос

тигна, трябва да се навеждам. Абе пълно разочарование след два Галанта. А жената ......

На другия ден отивам да го връщам. Големи разправии. Накрая се разбрахме, докараха

ми сегашния Галант, седнах в него и се успокоих. Шеста година съм спокоен.

Признавам, че се увлякох, но не мога за Галанта да пиша иначе. Спирам.

Нали е петък след обяд :D

Поздрави!

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_clap: :icon_clap: :icon_clap:

 

Извинен си!

 

И все така ще бъдеш извиняван, ноооо не до безкрай!

 

Задължително на среща да дойдеш някой път с :mitsu-smiley: !

 

Аз мисля че след такава разходка из автомобилния световен парк, Краско предава своя опит на останалите, които още не са се ориентирали и за пореден път показва, че не зависимо коя година е произведен Галанта си остава кола номер 1! :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Бива те да пишеш увлекателно :good: . Признавам те. А от къде си? Дали случайно не си от Враца? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Krasko, използвам случая и аз лично да те поканя.

Освен това искам да те поздравя за постовете. Всичките до един са супер полезни и стойностни. Браво :clapping2:

Ако зад тези 16 поста сложиш и две нули цена няма да имаш.

:respect:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само така Краско, продължавай все в същият дух ! :icon_thumbup:

Мисля ,че от Мицубиши трябва да те вземат за рекламен агент, какво ще кажете колеги?!

Скоро не бях чел по-увлекателно, последователно и аргументирано мнение в подкрепа на любимата марка(и модел :) ) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...