Премини към съдържание

смяна на шпилки на главина


navara

Препоръчано мнение

Имам следния въпрос-налага се да сменя шпилките на главината-тези които държат джантата.Преди малко се уговарях със сервиз и от там ме изненадаха, че можело да се наложи да сменя и лагера.При някой модели лагера се вадел за да се сменят шпилките.Някой имал лие подобен проблем и това така ли е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно са ти казали че ако е тръгнал е добре да се смени а не че е задължително да се сменя. Предполагам автомобила е Space ама какъв - кажи все пак за да ти помогнат с отговор колегите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам следния въпрос-налага се да сменя шпилките на главината-тези които държат джантата.Преди малко се уговарях със сервиз и от там ме изненадаха, че можело да се наложи да сменя и лагера.При някой модели лагера се вадел за да се сменят шпилките.Някой имал лие подобен проблем и това така ли е.

Извинявам се за неточността-Спейс 1.9 ДИД 2003 .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според чертежите би трябвало шпилката да може да се избие назад, без да се сваля хъба и без да се разглобява лагерния възел. Ама не съм го правил :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам следния въпрос-налага се да сменя шпилките на главината-тези които държат джантата.Преди малко се уговарях със сервиз и от там ме изненадаха, че можело да се наложи да сменя и лагера.При някой модели лагера се вадел за да се сменят шпилките.Някой имал лие подобен проблем и това така ли е.

При някои да, но не и при тебе ..Сваля се само спирачният апарат и диска и се сменят ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При някои да, но не и при тебе ..Сваля се само спирачният апарат и диска и се сменят ..

Правилно господин "плочкаджия"........... :D

Сега оставя да му обясним и как се сменят ...........като се избият с чук навътре , а се слагат като се подложат шайби и с гайката на гумата стягаш малко , и после биеш с чука отзаде , после натягаш ,после пак биеш с чука и т.н..............това е начина когато на " място" сменяме шпилките .......... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С тоя чук, ако са повечко ръждясали, няма ли опасност верно да потрябва и лагер да сменя ?

До сега не ми се е случвало да кривя главина от смяна на шпилки с чук, но ако е някой ,който само млати ,а не знае къде, какво и как ,може и да я покриви............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Сега оставя да му обясним и как се сменят ...........като се избият с чук навътре , а се слагат като се подложат шайби и с гайката на гумата стягаш малко , и после биеш с чука отзаде , после натягаш ,после пак биеш с чука и т.н..............това е начина когато на " място" сменяме шпилките .......... :)

Човека няма намерение да си ги сменя сам, за това не съм му написал инструкции ..:)

А ти като обясняваш, обяснявай до край ..:P, не става само с чук, иска си и акъл ( пробой):D, че само с чукът може да се подбият ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човека няма намерение да си ги сменя сам, за това не съм му написал инструкции ..:)

А ти като обясняваш, обяснявай до край ..:P, не става само с чук, иска си и акъл ( пробой):D, че само с чукът може да се подбият ..

Ок господин плочкаджия.......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок господин плочкаджия.......... :D

Абе ти нещо завиждаш за втората ми професия ли ? ..:icon_hmm:

Като вземат да правят колите да не се развалят, ще те питам тогава какво ще правиш ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти нещо завиждаш за втората ми професия ли ? ..:icon_hmm:

Като вземат да правят колите да не се развалят, ще те питам тогава какво ще правиш ..:D

Да бе ,верно ,ти колите с маламашката ли ги правиш ??? :lol: ..........трябваше да ми кажеш че имаш скрит талант по рано ,че знаеш ли къв ремонт му дръпнахме тук.........а аз търсех дълго време точно баняджия........ :D :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да бе ,верно ,ти колите с маламашката ли ги правиш ??? :lol: ..........трябваше да ми кажеш че имаш скрит талант по рано ,че знаеш ли къв ремонт му дръпнахме тук.........а аз търсех дълго време точно баняджия........ :D :P

Направо с кирката и лопатата ги маам ..:D

Къв ремонт си правил, да не сменя плочките на Грандиса ? .. :lol: :D :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Охаа, за демонтажа не знам, но монтирани с чука шпилки съм виждал така направени, че не влиза джантата:icon_rock: Направо V образни стояха шпилките. Как е млатено не разбрах...

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Охаа, за демонтажа не знам, но монтирани с чука шпилки съм виждал така направени, че не влиза джантата:icon_rock: Направо V образни стояха шпилките. Как е млатено не разбрах...

ЕЕе, за тази цел си има чалъм......... :D Остави ние да ти ги набием ,че ти можеш да се праснеш с чука и после нема хеликоптери ................ :D :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...