Премини към съдържание

Българска карта за MMCS


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Вчера видях, че на един мой познат с Outlander са му инсталирали българска карта - весрсия 2010г(оригинална на Navteq) на MMCS-а (същата,която предлагат в БС за около 500 лв). До колкото разбрах и хард диска му е сменен с по-голям. Цялата процедура му е излезнала към 350лв. Можело да се направи същото и на Pajero и Lancer.

Предполагам, че инфото ще е интересно за много хора. Мисля да пробвам и аз, пък да видим... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Вчера видях, че на един мой познат с Outlander са му инсталирали българска карта - весрсия 2010г(оригинална на Navteq) на MMCS-а (същата,която предлагат в БС за около 500 лв). До колкото разбрах и хард диска му е сменен с по-голям. Цялата процедура му е излезнала към 350лв. Можело да се направи същото и на Pajero и Lancer.

Предполагам, че инфото ще е интересно за много хора. Мисля да пробвам и аз, пък да видим... :icon_hmm:

Колега дай малко повече инфо за картата колко е подробна (колко покритие има на БГ), ако е със 17 процента като в балкан стар няма смисъл .

ПС моята е с 2009 ъпдеита няма бг език но това не е проблема просто картата е постничка , нямам нужда от по голям хард и каква е цената само на ъпдеита , някакви координати на човека сътворил тази гимнастика ? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Картата е ноември 2010г. До колкото разбрах покритието е 25% за БГ, но включва почти 100% Европа. Мисля, че само добавяне върху оригиналния HDD не може да се направи. Още не съм взел координатите, но тези дни ще попитам и ще пиша...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще чакаме май май 25 процента са малко , но нека се получи повече инфо мерси на колегата ! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...
  • преди 4 седмици ...

Най-накрая изтеглих от братята руснаци 50 файла по 100 мб всеки .. при разархивиране се получиха 12.6 GB, което трябва да са на-новите карти налични за нашите коли.

Покритието за БГ е към 22%.

Купил съм си и преходник за 2.5към 3.5 инчов харддиск, необходим за процедурата по отключване на харддиска.

 

Утре излизам от БГ, но като се върна след седмица, ще се занимая да се пробвам със слагането им.

 

При успех, ще напиша подробни инструкции на БГ.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

E, справих се. Нищо страшно няма.

 

Следвайки инструкциите от вече цитирания форум, си отключих харда, направих му резервно копие с нортън гхост.

Пльоснах най-грубо новите карти върху старите и всичко си мина безпроблемно.

 

Досега ме показваше във Франция, като съм в източна България, сега си ме показва в Несебър и всичко е ок :)

 

Иска се малко внимание и компютърна грамотност.

 

Всем пак ако не сте поне "advanced user" не е препоръчително да оитвате сами.

 

Ако желаете ще напиша инструкции и на БГ.

 

Да се надяваме само, че скоро ще има и по-нови карти :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

извинявам се, че мина толкова много време от последния ми пост, в който обещах помощ, но миналата седмица бях изключително ангажиран, а и на всичко отгоре имах компютърни ядове.. както и да е

 

Какво ви е необходимо

 

1. Torx 8 mm, за изваждане на харда.. оказа се, че в иначе пълния ми комплект инструменти липсва, затова ходих да купувам специално такава отвертка.

2. Преходник от 2.5" към 3.5" IDE hdd. Аз накарах брат ми, който се връщаше от Англия да ми купи от ибей и да го донесе. Ето ви същото от БГ онлайн магазин: http://www.itshop.bg/product/1144/roline-16-01-3029-harddisk-mounting-adapter-for-3-5-quot-to-2-5-quot-with-power-supply.html

 

Ето ви го на снимка .

 

3. Свободно ПС с незаети IDEта.

4. Да се изтеглят:

а) Линукса, който се използва за отключване на харддиска; След като изтеглите файла (тип ISO), го запишете както се записва "буутващ диск" за windows например. т.е. посредством примерно Неро, с file -> open изибирате файла.. а не с просото влачене на файла за записване.

б) самите карти;

(2те неща по-горе ще се опитам да намеря утре време да започна ъплоудвам, тъй като още не съм си възстановил доброто работно състояние на лаптопа (слава богу, данните си ги спасих , вкл. и картите)

 

И така:

 

1. Отворете панела на мултимедийната система.

2. Капачето на харддиска се вади много лесно просто с подпъхване на права отверка отляво и издърпване навън.

3. Има само 2 torx болтчета , които го държат.

4. След като ги отвиете, посредством нагънатата гъвкава лентичка, издърпайте харддиска навън.

5. Закачете харддиска към компютъра посредством адаптера(ако не знаете как, по-добре не се захващайте сами с цялата операция).

6. Рзакачете всякакви други харддискове за по-сигурно..

7. Настройте от биос-а да буутва от CD.

8. При буутването от диска с линукса, изберете опция "3.Boot linux with locking/unlocking utilities"

9. След като спре да зарежда и изпише: root@Xbox-HDM:/1 , напишете:

 

unlockhd -p B2BAB3BCB0DFACBEB1BBBEDFB1ADD2CDC9CEБAB2DFB19E8996 DFAA8C9A8DDFDF

 

(заб. Тук малко се поизмъчих, защото горното е копирано от официалния форум. При мен сработи само след като премахнах интервала от кода. т.е. написах го слято в края. Освен това, това е кодът за европейските коли. американските са с друг).

 

10. При успех излизаше нещо от сорта "operation sucessfull" или "unlock success" или нещо от сорта. Ако всичко е наред, ако въведете команда: fdisk -l , трябва да ви изкара дяловете на харддиска.. те са 4 или 5... ако след тази команда не ви изкарва нищо, сте сбъркали някъде в кода.

 

11. след тази операция може да си закачите другите харддискове и да стартирате уиндоус. Харддиска на колата вече ще се разпознава като нормален такъв и ще си отваряте всички дялове и файлове.

 

(заб. тук също имах малко спънки. Явно този харддиск доста ми се караше с другите, затова на 1 IDE кабел и 1 захранване не стана по никакъв начин,

наложи се да правя доста комбинации докато се покажат и 2та харда както трябва и съответно зареди от който трябва. В крайна сметка просто си иска да е на 2рия ИДЕ канал и да е сам на кабелче на захранване и на ИДЕ кабел.

 

ЗАБ!!! Преди следващите действия е желателно да си направите резервен имидж на харда, в случей, че се оплете нещо. По принцип дяла с картите е напълно независим и дори и да е напълно изтрит, колата пак трябва да може да си стартира мултимедийната система, но това е на ВАШ СОБСТВЕН РИСК. Аз лично използвах стария norton ghost.

 

12. Следва прехвърляне на всички файлове в 1вия дял. В него има 10тина файла, + директория IDX с много подфайлове (картите). Ако се опитате заместване може да ви каже, че няма място.. затова трябва да се изрият 1во и после да се сложат новите.

 

13. След това просто Слагате обратно харддиска в колата и.. о магия.. вече не сте в Париж или на бяло поле.. :))) и сте спестили 500 лв за ъпдейт.

 

 

ОЩЕ ВЕДНЪЖ. ПРАВИТЕ ВСИЧКО ТОВА НА СОБСТВЕН РИСК. УВЕРЕТЕ СЕ, ЧЕ СТЕ ПРОЧЕЛИ И РАЗБРАЛИ ДОБРЕ ВСЯКА ЕДНА ОТ СТЪПКИТЕ.

СЪЩО ТАКА ВНИМАВАЙТЕ С ХАРДДИСКА.. УДАРИ, ПО СИЛНО ПОСТАВЯНЕ ИЛИ НЕДАЙ СИ БОЖЕ ИЗПУСКАНЕ МОЖЕ ДА СА ФАТАЛНИ.

 

Успех на всички, докато си набавите преходник трябва да съм качил някъде торент с необходимите файлове.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1. Линуксчето: http://nanoset.info/details.php?id=9ed1cb19ee1bd39f67548eeef5e2d581e12bcc08

2. Картите: http://nanoset.info/details.php?id=d65c286bf5859c0df4189d2c43b3bae63fee30a7

 

Надявам се да няма проблеми, защото досега не съм правил торенти. Ако нещо не може да се тегли, ми кажете и ще почовъркам.. :)

 

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам е същата система, но не мога да съм 100% сигурен.

 

Питайте някой дилър.

 

МНОГО МОЛЯ КОЛЕГИТЕ, КОИТО ВЕЧЕ СА СВАЛИЛИ КАРТИТЕ, ДА ПРОДЪЛЖАТ СИЙДА ДЪЛГО ВРЕМЕ, ТЪЙ КАТО МОЯТА ЪПЛОУД СКОРОСТ Е ДОСТА НИСКА, А ТОРЕНТА - МНОООГО ГОЛЯМ. :)

Редактирано от earendil
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Карти Q1 на navteq от 2010 година. Най-новите налични за Mitsubishi (те ги водят 2011г).

 

Предишните който бях качил са М160, тези са М190.

 

Промените засягат основно България, Румъния и Гърция.

 

 

В момента ги свалям, утре ако ми остане време ще си ги кача ;)

 

Поздрави от морето :)))

Редактирано от earendil
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

МНОГО МОЛЯ КОЛЕГИТЕ, КОИТО ВЕЧЕ СА СВАЛИЛИ КАРТИТЕ, ДА ПРОДЪЛЖАТ СИЙДА ДЪЛГО ВРЕМЕ, ТЪЙ КАТО МОЯТА ЪПЛОУД СКОРОСТ Е ДОСТА НИСКА, А ТОРЕНТА - МНОООГО ГОЛЯМ. :)

 

Колко е голямо това нещо......?

Ако искаш дай го да го кача удома на моя сървар... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко е голямо това нещо......?

Ако искаш дай го да го кача удома на моя сървар... :)

 

Вече няма нужда.. новите карти, за които постнах линк са на piratebay с достатъчно сийдъри... предишните бяха на кофти място... към 13 GB са.

 

Като си ги свалите си сваляте линуксчето и следвате инструкциите.

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1. Линуксчето: http://nanoset.info/details.php?id=9ed1cb19ee1bd39f67548eeef5e2d581e12bcc08

2. Картите: http://nanoset.info/details.php?id=d65c286bf5859c0df4189d2c43b3bae63fee30a7

 

Надявам се да няма проблеми, защото досега не съм правил торенти. Ако нещо не може да се тегли, ми кажете и ще почовъркам.. :)

 

Успех

 

 

Проблем има с торента за линукса. Може ли да напишеш името на линукса да си го изтеглим от друго място.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук

 

и

 

Тук

 

Успех

 

П.С. Тия дни ми е много зле интернета и бях спрял торентите.. уви, от 10-15 човека, които са го свалили от мен, май само аз го сийдвам все още :(

Редактирано от earendil
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Между другото, направил съм грешка в кода. малко след средата някъде има едно българско "Б", разбирайте, че е английско "B". (ако може някой админ да го оправи.

Другото което е, че не съм споменал, че кода се пише с малки букви (без CAPS LOCK).

 

(днес тръгнах да слагам новия ъпдейт по собственото си описание и се натъкнах на пропуските).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, направил съм грешка в кода. малко след средата някъде има едно българско "Б", разбирайте, че е английско "B". (ако може някой админ да го оправи.

Другото което е, че не съм споменал, че кода се пише с малки букви (без CAPS LOCK).

 

(днес тръгнах да слагам новия ъпдейт по собственото си описание и се натъкнах на пропуските).

Колега новата карта с колко процента покритие е на бг ? Моля за инфо отново !

Редактирано от junakov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо липсва линка от горните ми постове за новите карти. Просто пишете m190 mitsubishi в гуугъл и на 2-3 позиция ще ви излезе торента за теглене.

 

 

 

Не успях да намеря точни данни за процента покритие, но според сайта на навтек - 100% от населените места и 48% от адресите.

 

В моя район (Несебър - Бургас) има дори черни пътища .. подробна е поне колкото на IGO, ако не и повече. Общо взето е повече от достатъчно за нормално ползване на навигацията.

 

 

 

Като недостатък мога да отбележа само глупостта, че трябва първо да се пише "ulitsa" или "bulevard" пред името на съответните. Ако напишете директно "хан крум" няма да ви излезе.. трябва да се напише ulitsa han krum .. но това се преживява

 

успех на всички с ъпдейта.

Редактирано от earendil
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега , скаран съм с ПС кажи как да направим някой да ми сложи картатата на колата ,аз съм от Асеновград (Пловдив) , някой колега или...:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но нямам познати от този край..

 

ако идваш към морето мога и да намеря 1 час време, но не мога да обещая.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте,имам един въпрос към тези които са направили тази процедура:

Четох в други сайтове че при поставянето на харда трябва да се рестартира системата,да се махне за няколко минути - клемата?! Има ли нещо такова или ...? Искам също да попитам като се отключи харда му се направи имидж трябва да се изтрият американските карти и на тяхно място да се сложат новите?! Друго нищо не се пипа доколкото разбрах?! Едно последно въпросче,някои успял ли е да подкара европейско ДВД-и (PAL),защото моята чете само американски (NTCS)и се налага да ги конвертирам което е адски досадно и отнема много време!

Навигацията е:

Loader-BLD-NR-261UM 1.09

Application-00.20.68

Navi Sub-0027.00 086104

Audio-00.27.02 002702

Map Data-080B A0604

Monitor-00.79.00

CAN BOX-000120

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

когато аз съм правил процедурата не се наложи откачане на клеми или нещо подобно.

Да - преди да сложиш новите карти триеш всички стари само от директорията с картите (иначе няма да има място ако си със стандартен хард). След слагането на харда му отнема малко време докато зареди новите карти (не се стряскай.. аз малко се паникьосах, че се замисли, защото преди ми зареждаше много по-бързо) :) .. копирай си някъде само старите ти карти за по-сигурно, после по-лесно ще си ги върнеш ако случайно се обърка нещо.. но не би трябвало ако бъркаш само в папката с картите.. успех!

 

За ДВДто.. незнам.. не ми се е налагало.. някой колега с американска машина да каже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направих го,всичко мина като по вода!Сложих M190,но е супер зле картата,няма нито улици нито нищо :( Трябва да намеря някоя по-нова! Оправих си и ДВД-то,жече мога да гледам даже и като карам! Ако някой има линк към някоя по-нова карта ще се радвам да го сподели!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно, аз съм много довоелн от М190... в такива села и паланки ме е водела.. в Румъния ме оправи в Капратите... а в БГ има доста голямо покритие..

 

Има особеност, че като търсиш улица или бул. трябва 1во да напишеше ulitsa .... или bulevard .. и тогава името и се намират..

 

Аз по тази карта дори съм си намирал хотел (с актуални телефони вътре) в Ловешко и селата наоколо..

 

Иначе съм свалил уж по-нова преди месец, но не съм имал време да я качвам (от руския аутландер форум, но не си спомням къде точно.. бая ровене беше..).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...