Премини към съдържание

Въпрос за Pajero Pinin


Препоръчано мнение

Здравейте, от няколко месеца съм горд собственик на Mitsubishi Pajero Pinin GDI 2.0, дълга база .Купих го от собствениците, които го бяха подържали много добре. Джипчето е на около 70хил. км., на 60 хил. са му подменили ремъци, масла, филтри - изобщо всичко каквото трябва. Когато го взех лятото ми направи впечетление, че харчи доста, но си помислих, че е заради климатика. Сега го засякох без климатик. Изгорих един резервоар, като половината километри са градско, другата половина - междуградско. Направи ми разход около 12.7 литра на сто км. Та въпросът ми е, това нормален разход ли е, и ако не на какво може да се дължи. Прочетох всички теми за Пинин в този форум, и разбрах, че една от причините може да са свещите. Може ли някой да каже на колко километра се подменят свещите ( не знам дали предните собственици са ги сменяли, но не видях в документите, които ми дадоха да има фактура за свещи). Благодаря предварително на тези, които отговорят на въпросите ми.

 

П.П. Между другото съм много доволен от Пинина - срахотно джипче.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от няколко месеца съм горд собственик на Mitsubishi Pajero Pinin GDI 2.0, дълга база .Купих го от собствениците, които го бяха подържали много добре. Джипчето е на около 70хил. км., на 60 хил. са му подменили ремъци, масла, филтри - изобщо всичко каквото трябва. Когато го взех лятото ми направи впечетление, че харчи доста, но си помислих, че е заради климатика. Сега го засякох без климатик. Изгорих един резервоар, като половината километри са градско, другата половина - междуградско. Направи ми разход около 12.7 литра на сто км. Та въпросът ми е, това нормален разход ли е, и ако не на какво може да се дължи. Прочетох всички теми за Пинин в този форум, и разбрах, че една от причините може да са свещите. Може ли някой да каже на колко километра се подменят свещите ( не знам дали предните собственици са ги сменяли, но не видях в документите, които ми дадоха да има фактура за свещи). Благодаря предварително на тези, които отговорят на въпросите ми.

 

П.П. Между другото съм много доволен от Пинина - срахотно джипче.

Сменят се на 90 хил.км. но ако върви и харчи, то вероятно твоя проблем не е в свещите........няма смисъл да го караш по разни майстори във Варна,защото там няма такива ,дето ще ти помогнат ..............отиди в Пловдив и само при Милен ходи ..............тел. му го има в профила.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз за Милен четох във форума много добри отзиви, ама не мога в момента да се грабна от Варна и да отида до Пловдив. Ако някой ден ми се отвори път на там непременно ще го посетя. А някой с такова джипче може ли да сподели какъв разход му дава?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето Пининче е къса база,но градско гори приблизително около 12/100,а извън града 9-10/100,но ми се струва, че в последно време нещо ми се вдигна разхода.Мисля,че горе-долу това са нормални стойности,само да не почне да гори колкото Зил накрая :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето Пининче е къса база,но градско гори приблизително около 12/100,а извън града 9-10/100,но ми се струва, че в последно време нещо ми се вдигна разхода.Мисля,че горе-долу това са нормални стойности,само да не почне да гори колкото Зил накрая :)

Колежке, разхода на всички коли много зависи от това колко е "тежък" десния крак на задволанното устройство. Ако вече си свикнала с джипчето и го караш в обороти, нормално е да ти гори малко повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от няколко месеца съм горд собственик на Mitsubishi Pajero Pinin GDI 2.0, дълга база .Купих го от собствениците, които го бяха подържали много добре. Джипчето е на около 70хил. км., на 60 хил. са му подменили ремъци, масла, филтри - изобщо всичко каквото трябва. Когато го взех лятото ми направи впечетление, че харчи доста, но си помислих, че е заради климатика. Сега го засякох без климатик. Изгорих един резервоар, като половината километри са градско, другата половина - междуградско. Направи ми разход около 12.7 литра на сто км. Та въпросът ми е, това нормален разход ли е, и ако не на какво може да се дължи. Прочетох всички теми за Пинин в този форум, и разбрах, че една от причините може да са свещите. Може ли някой да каже на колко километра се подменят свещите ( не знам дали предните собственици са ги сменяли, но не видях в документите, които ми дадоха да има фактура за свещи). Благодаря предварително на тези, които отговорят на въпросите ми.

 

П.П. Между другото съм много доволен от Пинина - срахотно джипче.

 

Здравей градски моето е същото гори 12.7 само във Варна извън града не знам, на 44000 мили е. И аз съм доволен от количката. Ако си навит може да ги запознаем. Всичко хубаво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, мойо пининче е 1.8 и градско ми дава 10-10.5.Извънградско ми пада до 8 ,но обикновенн го карам с багажник отгоре иначе е около 7.При нормална скорост де,иначе се каява доста ако се ръчкаш.Успех на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте колеги,

при мен ситуацията е следната:

При извънградско 100-110 км и градско разхода е от 7,5-8.0 литра, на климатик и през лятото, през зимата ситуацията е различна една идея нагоре, когато се движи с 130-140 разхода драстично се увеличава и отива на 11-12 пак говоря смесен разход, а иначе на 100 км само по магистралата пада малко под 7, но това не се брои...!

Да не забравяме, че моят Пинчо е 1,8 все пак и е къса база и най-важното бил е на профилактика при Миленчо...!

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 години ...

Здравейте,може ли линк на профила на този пич Милен,че немога да го намера? Предстои ми купуването на такъв джип и бих желал да го погледне!! Много благодаря 😊

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,може ли линк на профила на този пич Милен,че немога да го намера? Предстои ми купуването на такъв джип и бих желал да го погледне!! Много благодаря

 

http://prikachi.com/images/3/8958003e.jpg

Редактирано от nunev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...