Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Да поговорим малко и за маслата


Препоръчано мнение

Здравейте,в момента правя основен ремонт на еклипс-а,че ми писна да гори безбожно много масло и добре,че го отворихме двигателя.Оказа се,че биелните лагери са много зле,бяха надрали вала та сега съм на първи ремонт лагери.Положението и със сегментите не беше никак розово.Всичките клапани бяха изядени-смених ги и 16те.Имам и газов инжекцион,но не мисля,че това може да е станало от газта чак.Колата я карам доста в лютеницата и определено 10W40 явно не и се отразява добре-инах неблагоразумието да я карам с Лики Моли с добавка и май това и се отрази най-зле,иначе след това с Кастрол Магнатек(гореше го малко по-малко от Лики-то,но пак беше над литър на 1000км),последно с Мотул 6100 и някаква американска добавка леко понамаля,но не значително.То и за това отворихме и двигателя де.Сега след разработката се чудя с какво да я карам-чета,чета из нета и мнения наи-различни.Спрял съм се на Castrol EDGE Formula 10W-60.За зимата дали е подходящо?Някой кара ли с такова?Иначе имам една 5литрова Мотул 6100 туба и се чудя дали да изкарам зимата с нея.

Редактирано от DaNy SHaDy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,в момента правя основен ремонт на еклипс-а,че ми писна да гори безбожно много масло и добре,че го отворихме двигателя.Оказа се,че биелните лагери са много зле,бяха надрали вала та сега съм на първи ремонт лагери.Положението и със сегментите не беше никак розово.Всичките клапани бяха изядени-смених ги и 16те.Имам и газов инжекцион,но не мисля,че това може да е станало от газта чак.Колата я карам доста в лютеницата и определено 10W40 явно не и се отразява добре-инах неблагоразумието да я карам с Лики Моли с добавка и май това и се отрази най-зле,иначе след това с Кастрол Магнатек(гореше го малко по-малко от Лики-то,но пак беше над литър на 1000км),последно с Мотул 6100 и някаква американска добавка леко понамаля,но не значително.То и за това отворихме и двигателя де.Сега след разработката се чудя с какво да я карам-чета,чета из нета и мнения наи-различни.Спрял съм се на Castrol EDGE Formula 10W-60.За зимата дали е подходящо?Някой кара ли с такова?Иначе имам една 5литрова Мотул 6100 туба и се чудя дали да изкарам зимата с нея.

Motul X-cess 5W40 колега.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карам с Кастрол Магнатек и змея е все още усмихнат.Незная какво не ти хареса,но доста приятели карат само с това мицките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм запознат, след ремонт е хубаво да караш с по-гъсто масло. Поне мен така ме съветваха. Иначе аз вали гърми си я карам с Castrol Magnatec 5W 30. Просто защото такова "има" :)

 

А иначе нали се сещаш че преди 20 години, когато за били измислени нашите коли, автомобилните масла не са били чак толкова на ниво както сега. Така че 10W 30 мисля че върши чудесна работа. Стига да не е някакъв боклук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По прицип е добре първите 2 смени на маслото да са с минерално, но това е ако си хонвал...

Какво значи "хонване"?Буталата и блока са добре и нишо не е правено по тях,ако е свързано с това.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи "хонване"?Буталата и блока са добре и нишо не е правено по тях,ако е свързано с това.

Това е съкратено от "хонинговане" - операция която се прави след разстъргването на блока, за докарване на точен размер и създаване на т.н. " маслена решетка" ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз преди време попаднах на тези 2 линка от форума на Ауди, надявам се да са полезни , не помня дали съм ги публикувал друг път ...

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=10121 Пост номер 7

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=15348

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите.Зимата мисля да си ползвам мотула,който имам 10в40 и на пролет да сложа 10в60 на Кастрол.

ПС: Drive-Maniac,да не ти е пълна кутията с писма,защото не успях да ти изпратя съобщение?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите.Зимата мисля да си ползвам мотула,който имам 10в40 и на пролет да сложа 10в60 на Кастрол.

ПС: Drive-Maniac,да не ти е пълна кутията с писма,защото не успях да ти изпратя съобщение?

5W50 е по доброто масло от 10W60............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с YACCO 15w50.

 

Колега , доволен ли си от маслото ? Аз вчера сложих такова на еклипса и двигателя звучи много добре :) , дано само да не го папка ... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите.Зимата мисля да си ползвам мотула,който имам 10в40 и на пролет да сложа 10в60 на Кастрол.

ПС: Drive-Maniac,да не ти е пълна кутията с писма,защото не успях да ти изпратя съобщение?

 

Може и така да е било. Я пробвай сега :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...