Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Ключ с чип за спеис стар 1300/99/86 кс


Препоръчано мнение

Проблемът е, че ключът е с код и съм от Балчик, а не познавам ключари в близките големи градове Варна и Добрич.

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лошо, имаше май нещо като Ратола във Варна. Няма ли Дарс ауто? И ключа загуби ли го или искаш да си направиш дубликат?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто да си имам резерва. Аз си направих в Балчик, но той само ми отключва, защото е обикновен.

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Посети някой от офисите на Ратола в Пловдив или София, другия вариант ти е Балканстар. В този ред :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама питай първо по телефона

 

гр. Варна- Сервиз

Балкан Стар Аутомотив

Адрес: бул. "Владислав Варненчик" 279А

Телефон/ факс: (052) 502 282

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто да си имам резерва. Аз си направих в Балчик, но той само ми отключва, защото е обикновен.

 

Здравей, колега! Във почти всяко авто-ключарско ателие имат услугата ключ с чип, но въпросът в е цената предполагам? Та само заготовката е около 50лв нарязването 10-20лв и следва програмиране 50-100лв. Само в „Ратола" ако си купиш заготовката от тях ти я програмират (обучават) безплатно. Е при мен не стана така, но това е друг въпрос. Ако ще ходиш в „Ратола" то по-добре да е в Пловдив, ако имаш път на там разбира се иначе е безсмислено. В „Балкан стар" цената на обучението е около 50лв (може да си купиш заготовката от всякъде), защото при тях е по-скъпичка около 80-90лв. Поне такива са ми спомените, но може и да бъркам, затова пали и по обиколи из вашите авто ключарски ателиета. А във Варна няма начин да не получиш добри оферти. Като цяло ключа излиза между 70 и 150лв. Малко се отплеснах. Успех!

Редактирано от niksun
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните ми ключове се разпаднаха от стареенето на гумата. И понеже съм скрънза и фен на движението "Направи сам", си купих едно нещо като пластелин. Продава се в кутийка с отвор, през който се виждат две парчета - синьо и жълто, обвити поотделно в найлончета. С половината от това си направих един ключ. Смесват се равни части от синия и жълтия пластелин, омесва се добре, правиш ги в някаква форма, пъхваш металната част и чипчето, чакаш да се втвърди и готово. Преди да се втвърди можеш да си направиш някакъв релефен надпис или емблемка, отвор. След като се втвърди това нещо може да се пили, пробива, реже, но трябва да се внимава къде е чипчето. Има зелен цвят, но може да се боядисва. Вече година го ползвам.

Редактирано от laskov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен се случи същото. Засилих се при ключар да ми го залее с епоксидна смола или залепи, но той ме разубеди - ако се счупи металната част, чипа остава неизползваем и отивам на горепосочените цени към 200 лева. За 25 лева ми направи нова метална част с дръжка, в която изодзад се пъха чипа и се запушва с нещо със същия профил. Запушалката след чипа е цветна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...