Премини към съдържание

Спирачки галант


didi galant

Препоръчано мнение

това: http://cgi.ebay.co.uk/MITSUBISHI-GALANT-MK4-MK5-ABS-RING-/120624386401?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c15c61161

обаче немога да разбера за кои модели е точно :) и евентуално дали става и за други ;)

Дали има някои,които може да прецени това става ли за моя модел :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз мисля, че Dj Tumbi може и да знае отговора :)

Изглеждат същите,но без размери няма кой да ти каже.....освен това вашата гривна се заварява като леко се пилва карето там където се набива тя, за да моцже да се свие гривната и двата зъба да си дойдат на място., след което гривната така свита се заварява на карето ,после се запилва заварката да не стърчи много и сте готови.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изглеждат същите,но без размери няма кой да ти каже.....освен това вашата гривна се заварява като леко се пилва карето там където се набива тя, за да моцже да се свие гривната и двата зъба да си дойдат на място., след което гривната така свита се заварява на карето ,после се запилва заварката да не стърчи много и сте готови.........

Благодаря,ще я поръчам,и ще видим като дойде....Може и да стане АБС-а. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колежке, ако имаш възможност по-добре си вземи ново каре и си спести време и главоблъсканици.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колежке, ако имаш възможност по-добре си вземи ново каре и си спести време и главоблъсканици.

Съветът ти е добър,има смисъл,но аз ще опитам този вариант за сега.Ако не стане,намерили са и ново каре-за втори вариант.Старото каре е оригинално,здраво и еднакво с другото,спукана е гривната от зор да се свали.Ще опитам така.... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съветът ти е добър,има смисъл,но аз ще опитам този вариант за сега.Ако не стане,намерили са и ново каре-за втори вариант.Старото каре е оригинално,здраво и еднакво с другото,спукана е гривната от зор да се свали.Ще опитам така.... :icon_thumbup:

 

По-принцип и аз съм на мнение, че оригиналните части са по-добри. Но спирачките не е нещо с което да се експериментира.. като се има в предвид, че идва зима :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ремонтът ще се направи ли безплатно или ще бъде ли покрит от псевдомайсторите, които са го спукали?

Коееее......Няма такъв вариант.Не и безплатно."Безплатен обяд-НЯМА". :first: Всичко се плаща тук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съветът ти е добър,има смисъл,но аз ще опитам този вариант за сега.Ако не стане,намерили са и ново каре-за втори вариант.Старото каре е оригинално,здраво и еднакво с другото,спукана е гривната от зор да се свали.Ще опитам така.... :icon_thumbup:

Моля,напиши сервиза където спукаха гривната.Мисля че така е правилно спрямо Варненци,аз знам къде но е редно ти да кажеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля,напиши сервиза където спукаха гривната.Мисля че така е правилно спрямо Варненци,аз знам къде но е редно ти да кажеш.

Не смятам,че е редно да хвърлям вината върху човек,когато не съм сигурна,че не си е свършил той работата.Може да се е случило после от нещо...Времето му е дошло,например.Когато става въпрос за практика,градена 10 години не може да се правят подобни изказвания без покритие.И пак се потвърждава мнението ми,че “Варна е едно голямо село....“като тръгнеш към центъра,вече се знае с какво си облечен и т.н.Надявам се,всеки да има 10 години спокойствие,че има сигурен техник,на който може да разчита във всеки един момент за автомобила си.Явно за др. ни кола ще трябва да намерим друг. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, то светът стана село, че Варна, София, България ли..... И дано майсторите вземат да се осъзнаят, особено пишманлиите, че информацията вече тече бързо и дано само добрите оцелеят! И да стават все по-добри, да са живи и здрави, а ние си знаем къде да си оставяме колите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не смятам,че е редно да хвърлям вината върху човек,когато не съм сигурна,че не си е свършил той работата.Може да се е случило после от нещо...Времето му е дошло,например.Когато става въпрос за практика,градена 10 години не може да се правят подобни изказвания без покритие.И пак се потвърждава мнението ми,че “Варна е едно голямо село....“като тръгнеш към центъра,вече се знае с какво си облечен и т.н.Надявам се,всеки да има 10 години спокойствие,че има сигурен техник,на който може да разчита във всеки един момент за автомобила си.Явно за др. ни кола ще трябва да намерим друг. :yes3:

 

Спукана е гривната от зор да се свали....Това са твои думи,приех го като заключение,констатация от майстора.Ето защо писах.Писах и защото аз също съм отчаян от невежеството на някой "майстори".И все пак извинявай,ако съм разкрил или съм се намесил в твоето лично пространство.Смея да мисля че нашият форум е за това да споделяме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То на всеки се случва да прави грешки, въпроса е после как излиза от ситуацията и дали е за едни 50лв труд или името му е по-важно. Тоя явно не са му стигнали десетте години практика и сега е редно ако е на място да си поеме бакиите и да смени частта, дори и самата част е редно да е за негова сметка, но айде, поне труда да поеме пак е нещо. Да не говорим че би трябвало да е видял че я е счупил и как така ти дава кола с прецакани спирачки? Това ли му е 10 годишната практика? Ами ако се беше пребила някъде на магистралата недай си боже, или завъртяла и ударила невинен ? Това им е риска на професията все пак - като е видял че не излиза, да не е напъвал или да те е предупредил. Като е счупил, да е оправил веднага, напразно го защитаваш според мен, че дори се и ежиш.. луда работа.. :icon_hmm: . Нали като вижда че минава номера, така ще си кара и за напред ? Не е въпроса да се излиза от рамките на добрия тон, но да се поставят нещата на масата си е в реда на нещата, именно защото си оставяш колата с пълно доверие пък те са ти я счупили... да, очевидно са я счупили, така стоят нещата..., и то не какво да е, ами спирачките..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спукана е гривната от зор да се свали....Това са твои думи,приех го като заключение,констатация от майстора.Ето защо писах.Писах и защото аз също съм отчаян от невежеството на някой "майстори".И все пак извинявай,ако съм разкрил или съм се намесил в твоето лично пространство.Смея да мисля че нашият форум е за това да споделяме.

Колежката е решила вече проблема юс ново каре, но ако ме беше послушала още в началото , нямаше да се стигне до тук.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спукана е гривната от зор да се свали....Това са твои думи,приех го като заключение,констатация от майстора.Ето защо писах.Писах и защото аз също съм отчаян от невежеството на някой "майстори".И все пак извинявай,ако съм разкрил или съм се намесил в твоето лично пространство.Смея да мисля че нашият форум е за това да споделяме.

Сигурна съм,че този майстор дори не е погледнал колата.Доверява се на хората му,което ще провали практиката му.Защото добрите майстори имат много работа,но в един момент не могат сами-вземат си помощници и всичко отива в друга посока.Факт!!!!Тези млади момченца, на които някой им е дал работа и...пари,се самозабравят в един момент.Някой поддържа имидж,но те не го покриват.Въпрос на усет,знания,талант и т.н.Не мисля,че с нещо сте ми се намесили в личното пространство и мисля,че форумът е място за помощ,както аз потърсих,къде да отида.А не къде да не ходя.

 

Днес се наложи по спешност да сменя каре.Гривната беше скъсана и ръждясала,падна почти сама.Ще си поръчам гривна и ще имам резервно каре.Много благодаря за вярните напъдствия на всички през цялото време.Намерих място,където да ги реализират "Бош сервиз".Много благодаря за всичко.Но, проблем с АБС-а вече няма :icon_thumbup: .Като цени каре-115лв. труд-20лв.Може да е за моя сметка,но имам спирачки и съм жива и здрава,което е най-важното.Благодаря на всички,има защо,знам го.Някой ден и аз ще мога да помагам и на други колеги.Надявам се ,че ако някои има подобен проблем ще може да се ориентира от тази тема донякъде. :icon_clap: :first:

Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

След почти месец ,без да бързам ми пристигна гривната за АБС-а от е-бей за 10 паунда+2 паунда за доставка и 6 лв.за еконт.Сега ще видим дали ще стане на старото каре,за да е готово за резерва.Благодаря на колегата за инфото от е-бей.Абе все на нещо ще стане.....ха ха

post-9576-036727100 1288295470_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...
  • преди 4 седмици ...

колеги и аз имам лек проблем с ABS-a значи като запаля сутрин и е студено лампата на ABS-a си остава да свети и като натисна спирачките по якичко така не работи системата а си спира на шейна

а като е добре стоплена колата или да речем времето е топло си изгасва и си работи всичко както си трябва

освен това забелязах че спирачката ми е леко по мека когато остане да свети лампата

дайте идея от какво може да е

проверявах мъркучите на вакуума и според мен са добре

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...