Премини към съдържание

Смяна на масло и филтри


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!Имам Каризма 1.9 ТДИ с френски двигател, произведена в Холандия :good:

Минах и вече 10 000 км и сега трябва да сменя пак масло, горивен и маслен филтър.Бих желал да ме посъветвате какви точно консумативи да закупя и от къде?Къде да отида да ми ги сменят?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Доста се е писало по този въпрос. За да не се пише наново хубаво прочети тази тема :link: . Точно за теб е :good: . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка!Ориентирах се за маслото, а какво ще кажете за филтрите?...и още един тъп въпрос, къде се гледа маслото на скоростите при тази кола? :icon_n_oops:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Аз имам сервизна книжка и там пише: :mitsu-smiley:

 

- Моторното масло се сменя на 7500 км, като през смяна (т.е. на 15000км) се сменя и масления филтър

- Въздушният филтър на 45000км

- Горивният филтър на 30000км (като на 10000км се източва конденза)

- Масло на скоростната кутия на 150000км (като махнеш пластмасовите предпазни кори отдолу ще видиш скоростната кутия и отстрани има пробка с пластмасова гайка, като я развиеш трябва да потече масло - значи нивото е добре)

- Ангренажен ремък на всеки 90000км

- Обслужване на климатик на 3 години

- Смяна на антифриз на 60000км

- Смяна на спирачна течност на 30000км

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам сервизна книжка и там пише: :mitsu-smiley:

 

- Моторното масло се сменя на 7500 км, като през смяна (т.е. на 15000км) се сменя и масления филтър

 

И аз така знам, и се чудя защо казват, че дизела е по-икономичен, но... това е изтъркана тема. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

:icon_hmm: А аз сменям на всеки 10000км. маслото със горивен, маслен и въздушен филтър.

За ремъка зная ,че на 50000км. трябва да се смени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Здравейте на всички :good: На мен също ми предстои смяна на масло за пръв път, но като гледам дотук коментирате дизеловите двигатели, даже в линка към по стара тема също се коментира предимно дизела и LIQUE MOLI масло. Само че на мен ми трябва за бензин 1.8 ( старият не GDI) 1996г., а не искам да е с молибденова добавка..Та ако има някой който да е доволен от някакво масло и може да го препоръча.. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички :good: На мен също ми предстои смяна на масло за пръв път, но като гледам дотук коментирате дизеловите двигатели, даже в линка към по стара тема също се коментира предимно дизела и LIQUE MOLI масло..... :icon_bye:
:mitsu-smiley: :) Не си потърсил хубаво. Ето ти една такава тема, а има и други подобни. Аз също ползвам такова масло, доволен съм, но почнах да го сменям на 7000км (около 2 месеца), защото карам само градско и ме е малко стрях да карам повече от това. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте приятели!!

За да не правя нова тема пиша тук

 

Искам да сменя маслото и филтъра на Каризмата но не знам с какво,

това което препоръчвате "GM" вероятно го няма в Добрич и се чудя какво да взема

мотора е бензин 1.6 90 к.с 1996 г. на 179 000 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

10W40 или 15W40 - Mobil 1, има го по бензиностанциите на Петрол и Лукоил, разбира се и на други места но в Добрич нямам идея кой друг го продава и на кого може да се довериш.

 

 

Благодаря за отговора, Ще се доверя на Лукойл и ще го купя от там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, Ще се доверя на Лукойл и ще го купя от там.

[/quot

Още ли не си си сменил консумативите????????

Аз съм с ЕЛФ 10В 40

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...