Премини към съдържание

Простащината очевидно няма край


Препоръчано мнение

За този пост Цък dobata7412 получава следното:

****QUOTE****

За системно неграмотно писане.

За писане на маймуница.

За обида на модератор:

 

1. Увеличение на предупредителното ниво с 2 степени.

2. Модераторски контрол за 30 дни.

 

Предлагам въпросния пост да не се изтрива за известно време, за да видят повечето колеги с какво се бори модераторския екип, за да опази форума от простаци като автора на поста.

И да бъдат малко по-снизходителни, когато в работата си допускаме и грешки.

****UNQUOTE****

 

Предлагам цитирания пост да не се трие известно време с образователна цел.

Нека колегите придобият поне бегла представа с каква измет се среща почти ежедневно модераторския екип.

 

Простащината изглежда наистина няма край :(:(:(

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

  • Admin

Тук съм писал как може да си инсталираш за 10 секунди кирилизатор.

 

:link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук съм писал как може да си инсталираш за 10 секунди кирилизатор.

 

:link:

 

Това на мен ли го обясняваш :):) То аз нямам латиница на моя компютър :):)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А как пишеш, че ми стана интересно? :rolleyes:

 

явно тук е някакво затворено общество и не се приемат нови хора,разбрах,само се чудя как така чуждите форими на мицубиши на които колите им са над 50-60000 еуро могат да помагат с отговори а тук се правите на професори по български,че както казах бъдете живи и здрави
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във повечето по-сериозни български форуми ако не пишеш на кирилица ще бъдеш санкциониран, дори и баннат при системно нарушаване. Също така не се толерира  неграмотното писане, без главни букви, без пунктуация и с правописни грешки . В някои форуми при спор с член от екипа даже има директен бан без обяснения. Тук даже има предостатъчно толерантност от страна на модераторския екип, които се стараят да "превеждат" въпросните постове, но търпението им все пак не е безгранично.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

явно тук е някакво затворено общество и не се приемат нови хора,разбрах,само се чудя как така чуждите форими на мицубиши на които колите им са над 50-60000 еуро могат да помагат с отговори а тук се правите на професори по български,че както казах бъдете живи и здрави

 

Не е затворено общество. Имаме едно огромно, простичко желание. Токова да е висока (достатъчно) културата на българина и да не модерираме форума изобщо. Но докато има такива неграмотни постове ще се борим с това.

Твоя също е изпълнен с грешки. Освен това въпроса ми не е към теб, а към многоуважаемия ни колега Тихомир!

Само да ти напомня, че за интриги във форума ще има директен бан!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

явно тук е някакво затворено общество и не се приемат нови хора,разбрах,само се чудя как така чуждите форими на мицубиши на които колите им са над 50-60000 еуро могат да помагат с отговори а тук се правите на професори по български,че както казах бъдете живи и здрави

Абсолютно невярно твърдение !!!. Явно не познаваш никой от форума. Въпроса е не за помагането, а за неграмотното писане, и всеки който се нарича БЪЛГАРИН е РЕДНО да пише на родния си език.

Като толкова ги споменаваш западните форуми, да си видял в някои ''западен'' форум да пишат на кирилица. Тук е БЪЛГАРИЯ и се пише на БЪЛГАРСКИ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

явно тук е някакво затворено общество и не се приемат нови хора,разбрах,само се чудя как така чуждите форими на мицубиши на които колите им са над 50-60000 еуро могат да помагат с отговори а тук се правите на професори по български,че както казах бъдете живи и здрави

Ще се опитам да обясня популярно. Така, че и Вие да разберете...

Вие сте собственик на дома си. Платили сте го, плащате данъци, чистите го и го поддържате. Сега си представете, че някой от Вашите гости си свали панталоните и се изкъка на средата на хола. Какво ще направите? Обзалагам се, че ще го изхвърлите на часа.

 

Сега се налага да Ви обясня, че собствениците на този сайт са хората, които плащат членски внос, с който се поддържа сайта и дейността на Клуба. Заедно с това отделят от времето си за съществуването му. Членовете на Клуба, заедно с много от редовите потребители отделят и време и средства за благотворителност.

 

Смятам, че сме в пълното си право да изискваме спазване на правилата, които сме установили. И няма да позволим войнстващи простаци да къкат във форума ни.

 

Ако не можете да разберете тази проста истина, бъдете жив и здрав и Вие и сбогом. Ако я разберете и се съобразявате с Правилника, сте добре дошъл.

Просто и ясно!

 

P.S. Много ми е интересно дали сте същият S.P.Q. Roma, който е модератор във форума за Древен Рим в dir.bg. Но едва ли. Само ника май съвпада....

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

явно тук е някакво затворено общество и не се приемат нови хора,разбрах,само се чудя как така чуждите форими на мицубиши на които колите им са над 50-60000 еуро могат да помагат с отговори а тук се правите на професори по български,че както казах бъдете живи и здрави

другарЮ неграмотник, чертящ чуждите форИми и не ползващ ГЛАВНИ БУКВИ и препинателни знаци, като . , и като си си купил, или бащати ти е купил кола за 5-6 евра - защо пък ние, които с труда си и с фенството си поодържаме това пространство чисто от индивиди като теб - да ни дреме за подобни същества

оди си у гоуфа и да знаеш - няма да ни липсваш и да знаеш там ще изпъкнеш и може и доцентура да защитиш и е прекрасно да си ИДИОТи аз обичам неграмотници и ми е много хубаво да си кретен и изобщо е прекрасно

Ай сиктир

 

Бе колеги, не е ли време на такива да им пишем така, може би е единственият начин да ни разберат......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във повечето по-сериозни български форуми ако не пишеш на кирилица ще бъдеш санкциониран, дори и баннат при системно нарушаване. Също така не се толерира неграмотното писане, без главни букви, без пунктуация и с правописни грешки . В някои форуми при спор с член от екипа даже има директен бан без обяснения. Тук даже има предостатъчно толерантност от страна на модераторския екип, които се стараят да "превеждат" въпросните постове, но търпението им все пак не е безгранично.

 

 

Абсолютно невярно твърдение !!!. Явно не познаваш никой от форума. Въпроса е не за помагането, а за неграмотното писане, и всеки който се нарича БЪЛГАРИН е РЕДНО да пише на родния си език.

Като толкова ги споменаваш западните форуми, да си видял в някои ''западен'' форум да пишат на кирилица. Тук е БЪЛГАРИЯ и се пише на БЪЛГАРСКИ.

 

 

Ще се опитам да обясня популярно. Така, че и Вие да разберете...

Вие сте собственик на дома си. Платили сте го, плащате данъци, чистите го и го поддържате. Сега си представете, че някой от Вашите гости си свали панталоните и се изкъка на средата на хола. Какво ще направите? Обзалагам се, че ще го изхвърлите на часа.

 

Сега се налага да Ви обясня, че собствениците на този сайт са хората, които плащат членски внос, с който се поддържа сайта и дейността на Клуба. Заедно с това отделят от времето си за съществуването му. Членовете на Клуба, заедно с много от редовите потребители отделят и време и средства за благотворителност.

 

Смятам, че сме в пълното си право да изискваме спазване на правилата, които сме установили. И няма да позволим войнстващи простаци да къкат във форума ни.

 

Ако не можете да разберете тази проста истина, бъдете жив и здрав и Вие и сбогом. Ако я разберете и се съобразявате с Правилника, сте добре дошъл.

Просто и ясно!

 

P.S. Много ми е интересно дали сте същият S.P.Q. Roma, който е модератор във форума за Древен Рим в dir.bg. Но едва ли. Само ника май съвпада....

 

 

другарЮ неграмотник, чертящ чуждите форИми и не ползващ ГЛАВНИ БУКВИ и препинателни знаци, като . , и като си си купил, или бащати ти е купил кола за 5-6 евра - защо пък ние, които с труда си и с фенството си поодържаме това пространство чисто от индивиди като теб - да ни дреме за подобни същества

оди си у гоуфа и да знаеш - няма да ни липсваш и да знаеш там ще изпъкнеш и може и доцентура да защитиш и е прекрасно да си ИДИОТи аз обичам неграмотници и ми е много хубаво да си кретен и изобщо е прекрасно

Ай сиктир

 

Бе колеги, не е ли време на такива да им пишем така, може би е единственият начин да ни разберат......

 

Омръзна ми от неграмотни хора, които се считат за Българи. Колкото и да и напомняте, кой е родният им език - файда* няма. Но все пак, поради упорството, с което се борите с посредствеността - номинирам постовете ви положително....

 

 

Тълковен речник:

* файда - английско-звучаща дума, преминала през Анадола, другото изговаряне на думичката "полза"....

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към обяснението искам да добавя: Форума има търсачка(както всеки нормален форум), ако всеки е писал с краката си и с всевъзможни йероглифи, тази търсачка как ще се ориентира. Форума освен сбирщина хора, трябва да е и максимално полезен и лесен за ползване. Правилата не са измислени само да се намират модераторите в приказки и спорове, а с някаква цел. Не виждам какъв е проблема да се покаже уважение.. към труда на хората и самия форум.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даже бих вметнал, че тук модераторите са страшно благосклонни и снизходителни към такива индивиди. Ако някой от вас

познава форума бгайфон.ком ще разберете за какво изкривяване от страна на модераторите става въпрос. Там са болни на тема

изрядност. Карат се с почти всеки, и естествено накрая го банват. Това е може би най-отвратителния форум от страна на модераторство.

Иначе е подреден, но недай си Боже, им зададеш въпрос, който не им харесва... БАН.

Отделно че се карат и наказват ако потребителите не са си попълнили профилите правилно... болна работа :icon_doh:

 

Даже пример ще ви дам от първата тема на която попаднах Цък вижте за колко болни хора става въпрос... гавра с потребителите.

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих вметнал, просто няма как за втори път с Роско да сме на едно мнение :), но не прави нито добро впечатление, на тези на които се опитвате да обясните, нито на никой друг, който чете форума, споменаването на други форуми, както и марки коли. Не знам, какво точно е имал в предвид с: "оди си у гоуфа и да знаеш", но не му е тук мястото, а колкото до неграмотността, да си призная и аз на доста думички се чудя, но за това FIREFOX работи в екип с мен и ми подчертава и така уча думичките :).

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих вметнал, просто няма как за втори път с Роско да сме на едно мнение :), но не прави нито добро впечатление, на тези на които се опитвате да обясните, нито на никой друг, който чете форума, споменаването на други форуми, както и марки коли. Не знам, какво точно е имал в предвид с: "оди си у гоуфа и да знаеш", но не му е тук мястото, а колкото до неграмотността, да си призная и аз на доста думички се чудя, но за това FIREFOX работи в екип с мен и ми подчертава и така уча думичките :).

Колега, за съжаление не успях да схвана смисъла на горния Ви пост, освен в частта му за "гоуфа", за което веднага се съгласявам с Вас.

Бихте ли изложили становището си по-ясно pls.?

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Становището ми, което не исках да изказвам, е че такива теми само създават напрежение и теми, които разглеждат модераторския контрол, винаги палят страстите /знам от личен опит, точно в този форум/ и сега имам какво да кажа, различно от мнението на Модераторите, но вече сме го гледали този мач, щом модератора е решил налага наказание и това е, не е нужно да се обяснява в най-гледания раздел, поне аз така мисля. Най-малкото всички, баннати не могат да изкажат мнение тук, защото просто ги няма. Според мен тези теми са излишни /отново личен опит/.

 

Колкото до поста ми, важните неща са за ГОУФА и това, че който се съмнява като мен в правописа си, просто да си свали https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3623/. Много полезен add-on.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Само едно допълнение. :)

Има съобщение във всеки форум, което е закачено горе! Съобщение - Инсталация на кирилица!

А линка, който е дал Рангел с адон на Мозила е идеален за бърза проверка на правописа. Използвам го от много време и съм доволен. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Становището ми, което не исках да изказвам, е че такива теми само създават напрежение и теми, които разглеждат модераторския контрол, винаги палят страстите /знам от личен опит, точно в този форум/ и сега имам какво да кажа, различно от мнението на Модераторите, но вече сме го гледали този мач, щом модератора е решил налага наказание и това е, не е нужно да се обяснява в най-гледания раздел, поне аз така мисля. Най-малкото всички, баннати не могат да изкажат мнение тук, защото просто ги няма. Според мен тези теми са излишни /отново личен опит/.

 

Колкото до поста ми, важните неща са за ГОУФА и това, че който се съмнява като мен в правописа си, просто да си свали https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3623/. Много полезен add-on.

Сега разбрах позицията. Моята идея беше да се види от повече хора, че такъв стил на писане (правопис, маймуница и откровени обиди), няма да се толерират в нашия форум. Точно поради тази причина вчера пуснах мнение в тази тема, в което ясно обясних защо.

 

Иначе повярвайте, мечтата на модераторския екип е да няма нужда от модериране и причини за намеса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би такива теми трябва да се заключват след модераторски контрол за известно време, след което да се изтриват.

За мен неграмотното писане е аналогично на обида към останалите, като под НЕГРАМОТНО разбирам, както допускането на правописни грешки и писането с латински букви, така и допускането на стилистични грешки. Много пъти съм зарязвал четенето на постове по средата, защото не мога да разбера какво пише, въпреки че пише на български. Е понякага стават грешки от сорта Я вместо А, когато се пише на БДС клавиатурна подредба, защото двете букви са една до друга, но като си прочете човек поста и забележи допуснатите грешки има бутон за редактирането му. Нормално е човек да допусне грешка, но да го прави постоянно и въпреки забележките да се държи нагло към отправилия му забележка като дори го обижда вече е прекалено

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих вметнал, просто няма как за втори път с Роско да сме на едно мнение :), но не прави нито добро впечатление, на тези на които се опитвате да обясните, нито на никой друг, който чете форума, споменаването на други форуми, както и марки коли. Не знам, какво точно е имал в предвид с: "оди си у гоуфа и да знаеш", но не му е тук мястото, а колкото до неграмотността, да си призная и аз на доста думички се чудя, но за това FIREFOX работи в екип с мен и ми подчертава и така уча думичките :).

Хахахаха, че що пък да не сме на едно мнение....

Иначе за гоуфа си прав, ако го погледнеш буквално. Ако го разгледаш голфа като кола - си е просто кола. И собствениците на голф са си обикновени собственици на ЛМПС. Да, но аз нямам предвид това, нито искам да засегна хората. Под гоУф аз визирам социалното явление гоУф. Пък дали е ФВ, Мицу, или Хонда, БМВ, Тойота, Алфа - няма значение - навсякъде има и представители на социалното явление гоУф. При всички има заболели с диагноза гоУфаджия.... Та не призовавам колегата да си купува голф, а да си намери едно местенце, със себеподобни и да си живее и той, и ние в мир.

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Именно, нямах в предвид, че го призоваваш да си купува друга марка кола, а че използваш ОПРЕДЕЛЕНА марка /модел/, като "обида". Тоест, създаваш асоциация, която в много случай не е вярна, имам достатъчно приятели, управляващи гоУф и са доста свестни хора. Идеята ми беше, нека не създаваме такива асоциации, както правят в разни други форуми. В повечето случай, определящ е бюджета, за това каква кола ще си купи човек и голфа, никак не е лош избор, лек, пъргав, харчи нормално. Просто да не бъдем като другите и ако искаш да му кажеш, че е "селянин" си му го кажи :), уж трябва да вървим напред, а още си мислим, че ФОРД коли не правят /както и Рено, КИА, ДАТЧИЯ и тн./, че ОПЕЛ е създаден, само за да има по-скапана кола от ФОРД, че Мерцедес са велики, че ПОРШЕ не прави дизел и че голФаджийте са селяни, крайно време е да се отърсим от тези тъпотии, поне аз така мисля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли кое е най фрапиращото в такива случаи като този......не можеш да пишеш,не можеш да си подредиш изреченията :icon_hmm: ,аз например на някой 'питанки' не мога да им разбера смисьла :icon_doh: ,обаче ще питаш как да си оправиш проблемите по :mitsu-smiley: (които са доста 'сложни' като изработка)и които майстори с дьльг стаж не могат да оправят(не са за всеки майстор :mitsu-smiley: ),а тия с 'бедния' речник ще се справят......някак си не ми се врьзва :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ранга, и аз имам приятели с голф. И твоите приятели карат голф, не гоУф.... Един от най-добрите ми приятели кара ГТИ 2.0 Ама гоЛф....

А и да му кажа, че е слеянин - каква файда, и аз съм селянин, израстнал съм на село - то все едно да обидя себе си, че и много културни и свестни селяни, каквито познавам.... Както и да е, де, аз писах за социално явление, а не за марка коли или модели.... това няма нищо общо....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък, акъла не ми побира как може да има толкова уродливи постове? Постове които не съм убеден, дали самите хора които са ги пуснали, биха могли да преведат на български език. С каква идея задаваш въпрос, след като никой не може да го дешифрира? И как изобщо решаваш да пишеш на латиница, след като виждаш, че навсякъде пише на кирилица?!? Все едно да влезеш в зала с 100 човека, да няма един пепелник и един който да пуши и ти най-нагло да си запалиш фаса... Просто мисля, че от тук нататък дори не трябва да си правим труда да ги редактираме подобни постове, а директно да отиват в коша. Що се отнася до модераторите, не си създавайте погрешни мнения за тях. Просто елате на р.д. на клуба и ще видите, че и ние сме като вас - хора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...