Премини към съдържание

Galant - мнения


Galanten

Препоръчано мнение

Привет форумци,

Mitsubishi Galant привлече погледа ми и доста се чудя дали да избера него пред Nissan Primera P11 или нещо друго. Разкажете ми повече за тази кола! Нищо не знам за нея, единственото което знам е че интериора и екстериора ми харесват адски. :) Става дума за модел 1999, двигател .. нещо бензиново, редово от 1.8 до 2.0 L . Бих се радвал да чуя повече за:

 

:mitsu-smiley: Разход на гориво

:mitsu-smiley: Цена на части и ремонти

:mitsu-smiley: Относителна издържливост

:mitsu-smiley: Колко пари горе долу струват читавите и под колко не трябва да падам.

:mitsu-smiley: Возене

:mitsu-smiley: И естествено минусите които считате че биха ми били полезни :)

Благодаря на отзовалите се :)

 

 

Чета FAQ - а. Много полезна тема! И все пак ще се радвам тук да стане дискусия.. За сега откривам отговорите на въпросите по горе. Ще

Редактирано от Galanten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ли смисъл да се води дискусия ,при положение че си има ФАГ...............

Разликата м/у Р11 на Нисан и ЕАхА на :mitsu-smiley: е от земята до небето в полза на Галанта ,да ме извиняват колегите с Примерите ................. не отричам че Нисан имат хубави модели ,но това за Примерата не важи............... :icon_bye: :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз карам Галант 2 литра ТДИ имам приятел с Примера 2 литра ТДИ.. и във високите скорости няма много голяма разлика, но преди 100км.. Галанта се държи доста по агресивно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз карам Галант 2 литра ТДИ имам приятел с Примера 2 литра ТДИ.. и във високите скорости няма много голяма разлика, но преди 100км.. Галанта се държи доста по агресивно

Ти само по вървенето ли гледаш колата??

Я се качи и покарай малко неговата и после седни на твоята и тогава пак изкажи мнение................ :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много искам голям седан, комфортен и евтин, щото съм ученик и.. ще падат големи спестявания :) Варянт за стегнат галант с гас до 4000 лв независимо от двигателя?

 

Могат ли тея галанти да се сравняват с BMW Е39 по подръжка и ако не с кои могат?

Редактирано от Galanten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много искам голям седан, комфортен и евтин, щото съм ученик и.. ще падат големи спестявания :) Варянт за стегнат галант с гас до 4000 лв независимо от двигателя?

 

Могат ли тея галанти да се сравняват с BMW Е39 по подръжка и ако не с кои могат?

Галанта за евтина кола ли я смяташ...................???? В такъв случай се откажи от нея и се мятай на един ГоУф 2 или 3.............................знам че е малко грубо от моя страна ,но това колега е реалността..............пък и ние ,собствениците на Галанти сме милионери :D та за тва този въпрос не ни грее............ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галанта за евтина кола ли я смяташ...................???? В такъв случай се откажи от нея и се мятай на един ГоУф 2 или 3.............................знам че е малко грубо от моя страна ,но това колега е реалността..............пък и ние ,собствениците на Галанти сме милионери :D та за тва този въпрос не ни грее............ :D

Дай сега малко по реално на нещата, и в голф форума да напиша че искам да мина по тънко, и там ще ми кажат че съм за LADA форума......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай сега малко по реално на нещата, и в голф форума да напиша че искам да мина по тънко, и там ще ми кажат че съм за LADA форума......

Има много теми кое колко би струвало по един Галант и подръжката не е никак евтина..............наред с това че искаш да взимаш такава машина за 4000 лв. ,просто си си за Лада форума май ................С тези пари ще си купиш някой тараляйсник ,който после ще се скъсаш от ремонти по него и пак няма да го направиш както трябва ...............изводите си ги вади ти............ :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е евтина за ремонт, но не се чупи постоянно. Една сменена качествена част с кадърен монтаж и реглаж, когато това е необходимо, има голям ресурс. Определено не трябва да се купува такава кола със "сетни сили", защото все нещо ще трябва да се подмени и като чуеш 300-500 лева, ще те втресе и ще си кажеш нещо от сорта на: за какво ми трябваше този трошляк?!? Неведнъж съм чел мнения за додадена сума за стягане от около 1500 до 3000 лева. Късмет и начин на експлоатация.

Ходовата част не е по-здрава от на голф 2 и 3 и от по-старите опели. Всъщност те са цимент... Вършат същата работа, така че ако парАта и при теб е кът, по-добре недей. Другият вариант е да се уговориш с писалия човек над мен да дойде с теб на оглед, да купиш един Галант 2.0 136 hp, да го пазиш от траповете и да го караш с кеф. Като го заключваш да се обръщаш да го видиш още веднъж.

Просто разгледай темите с проблеми и правените ремонти. Личат си характерните проблеми.

Виж сега, моя го купих докато бяха по 11-13 хил. лева. Отидох на майната си да си купя такава кола и намерих 2-3 гробища и една, която ми хвана окото - 2.5 V6, седан, с ръчни скорости и след фейса - екстра! На аватара е. От две години го търкалям и 20 000 км. Сменил съм задните накладки, масло в двигателя (идва трети път), масло в скоростите (два пъти, така се случи, дълга история) и 4-5 крушки смених. Други филтри и там течности - еми, не съм още. Проблемите, с които я взех, си седят и пуста криза ( :icon_censored: ) не мога да смогна да заделя достатъчно пари да я закарам при майстора (също отгоре :icon_dance: ) да му смени каишите и 2-3 ролки + задните амортисьори и пружини. Мислех да го продавам, ама не мога да си харесам кола. Хубавите са с чудовищна поддръжка, а повечето евтини ми приличат на варели...

Забравих за двата водача на преден десен спирачен апарат и двата десни кормилни накрайника. Водачите се раздрънкаха при мен. Това са 2 болта всъщност. Те с накрайниците плюс смяната ми стъпиха на около 80 лева. По принцип струват повече :-)

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И тая тема ще се обърне за това колко струва подръжката на галлант и началното обслужване.. полгедни последния месец има поне 3 такива теми да не говоря за преди това колко се е изписало.

Моето мнение е ако си правиш сметка да вземеш Галант за 4000лв и да седнеш и да караш е да се откажеш още докато не си не набутал. Типични проблеми на Галанта са скоростите, спирачките, ръжда по веждите... особено на първите две ремонта им хич не е малко пари. Началното обслужване на галанта ремъци-ролки-масло-филтри и евентуално свещи ще ти е над 600лв. По-евтин вариянт ще ти е ако вземеш Галант без климатик .. ама то така ако се тръгне да отстъпваш от екстри няма смисъл да дъраш за тази кола.

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много искам голям седан, комфортен и евтин, щото съм ученик и.. ще падат големи спестявания :) Варянт за стегнат галант с гас до 4000 лв независимо от двигателя?

 

Могат ли тея галанти да се сравняват с BMW Е39 по подръжка и ако не с кои могат?

То такъв галант за 4000 лв, че и стегнат пък и с газ- няма от къде да го намериш..Но дори и да намериш, ще ти трябват още толкова пари, за да го направиш наистина стегнат..:D

Тази кола не е за ученици..:) Най добрият избор в твоя случай е Тойота Карина, защото и от Нисана ще ти побелеят бързо косите..:D

Но ако все пак се колебаеш точно между Галанта и Нисана, по добрия избор е Галанта..Така поне парите ще ги наливаш в красива кола, която поне ще ти доставя удоволствие при шофиране..:drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То такъв галант за 4000 лв, че и стегнат пък и с газ- няма от къде да го намериш..Но дори и да намериш, ще ти трябват още толкова пари, за да го направиш наистина стегнат..:D

 

Е как бе бате има такъва Галант...., ама една доста по далечна година ... най-вероятно негов набор :))))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти само по вървенето ли гледаш колата??

Я се качи и покарай малко неговата и после седни на твоята и тогава пак изкажи мнение................ :D :D

 

Карал съм я и пак казвам, че галанта е по серт. Външния вид не мисля, че има какво да му коментираме.. а останалото си е до човека. Много хора ще хвалят Галанта - много и Примерата.. и на кой какво му било по-удобно. Аз не обичам да коментирам личния избор на хората.

И все пак не бих сменил Галанта за Примера :icon_hmm: май изобщо не бих го сменил :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И все пак не бих сменил Галанта за Примера :icon_hmm: май изобщо не бих го сменил :D

Точно за това и аз говоря...............

Мога да си взема друга кола, но Галанта няма да го давам.............всъщност вече имам друга кола - Грандис ,но Галанта си го търкалям повече.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това и аз говоря...............

Мога да си взема друга кола, но Галанта няма да го давам.............всъщност вече имам друга кола - Грандис ,но Галанта си го търкалям повече.............

 

Дойдохме на едно мнение. Аз съм доволен от това което ми предлага колицата и определено си заслужава да я подържам.

Ако колегата се реши на Галант ще се радвам да го видя на някоя сбирка :)

Аз не съм експерт и затова избягвам да правя големи сравнения, все пак няма нужда да изглеждам глупаво или да излъжа човека ;)

Но ако изпробва галант и примера - това ще е първото нещо което ще му направи най-голямо впечатление.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дойдохме на едно мнение. Аз съм доволен от това което ми предлага колицата и определено си заслужава да я подържам.

Ако колегата се реши на Галант ще се радвам да го видя на някоя сбирка :)

Аз не съм експерт и затова избягвам да правя големи сравнения, все пак няма нужда да изглеждам глупаво или да излъжа човека ;)

Но ако изпробва галант и примера - това ще е първото нещо което ще му направи най-голямо впечатление.

Изборът между галант и примера е между сляп и глух, в общи линии...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изборът между галант и примера е между сляп и глух, в общи линии...

Май сляп е по кофти :)

Честно казано, трудно може да се угоди на всички. Да кара кой каквото му душа иска, пък ако се е спрял на нашата страст - :mitsu-smiley:

е нека да посети някой събор да пием по бира :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май сляп е по кофти :)

Честно казано, трудно може да се угоди на всички. Да кара кой каквото му душа иска, пък ако се е спрял на нашата страст - :mitsu-smiley:

е нека да посети някой събор да пием по бира :drinks:

С удоволствие бих посетил ваше мероприятие.

 

М/у другото ми се въртят в главата Carisma, Mazda 626 и Rover 75, нещо ей такова.. Седан.. Знаете ли нещо за тях?

 

http://www.mobile.bg/11259407112867592

Редактирано от Galanten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С удоволствие бих посетил ваше мероприятие.

 

М/у другото ми се въртят в главата Carisma, Mazda 626 и Rover 75, нещо ей такова.. Седан.. Знаете ли нещо за тях?

 

http://www.mobile.bg/11259407112867592

Ама преди да дойдеш на сбирката иди и купи това дето е на обявата-Галанта не е лош :rulez: или се огледай за Каризма,другите дето си ги написал........не стават,преди тая сьм имал Мазда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама преди да дойдеш на сбирката иди и купи това дето е на обявата-Галанта не е лош

А кое по точно да купи ? Зеления Галант, или сивата VR4- ка до него ?..:D :D :D

http://www.mobile.bg/photos/1/big/11259407112867592_1.pic

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да сбъвркаш и със Мазда 626 1.8 '97, до скоро имах такава, много здрава кола, икономична, може да се намери на доста прилична цена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изборът между галант и примера е между сляп и глух, в общи линии...

 

 

Оу, колеги написал съм голяма глупост, моля за извинение... Имах предвид, че изборът между галант и примера е между глух и сляп.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да се чуди, за сивия Galant vr4-ka може да мечтае за сега,но за синия Galant цената е добра за това което са написали за него,... почти като моята мрасница :plane::mitsu-smiley::icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да се чуди, за сивия Galant vr4-ka може да мечтае за сега,но за синия Galant цената е добра за това което са написали за него,... почти като моята мрасница :plane::mitsu-smiley::icon_dance:

 

Да цената е доста прилична.. аз моята печка я взех за 3650 с малко болежки по окачването :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да цената е доста прилична.. аз моята печка я взех за 3650 с малко болежки по окачването :)

 

Болежките по окачването се появиха и при мен, но не за друго, а защото колата вози доста добре по неравности и аз си мислех, че мога да профучавам без проблеми............. и сега само сменявам, а чукането не спира и не спира :icon_rock: , нооо Galanta не го сменям за нищо :icon_dance:

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...