Премини към съдържание

Виене от двигателя.


makcc

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

От известно време чувам виене от към двигателя на любимата кола. Виенето според мен идва от помпата на хидравликата или от компресора на климатика. Също така имам чувството че волана се върти една идея по трудно (може да е само мое чувство).

Та въпроса ми е ако е от помпата може ли да се ремонтира или трябва нова. Същото и за компресора на климатика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

От известно време чувам виене от към двигателя на любимата кола. Виенето според мен идва от помпата на хидравликата или от компресора на климатика. Също така имам чувството че волана се върти една идея по трудно (може да е само мое чувство).

Та въпроса ми е ако е от помпата може ли да се ремонтира или трябва нова. Същото и за компресора на климатика.

Ами надали е компресорът, защото той не работи, когато не е включен, това, че се върти шайбата му не значи, че работи, защото той се зацепва посредством магнитен съединител. Ако воланът е станал тежък, отвори капака и виж помпата на хидравликата - нейната шайба не трябва да бие, ако е така - възможно е оста й да е разбита и от там да са проблемите. Могат да се рециклират тези помпи, стига да не е късно... Независимо, че не бие шайба, помпата може да е свършила - чува се един жужащ звук от нея. Можеш да вземеш назаем слушалки от някой фелдшер и да я преслушаш. Ако не ти се занимава - на майстор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи виенето не е от двигателя. Там ако вие или стърже ... е зле. Шайбата на компресора на климатика има лагерче и се върти постоянно.

Чувал съм че ако се намокри с вода подозираната шайба, тя спира да вие за известно време и така може да се разбере от къде идва виенето. Не казвам да мокриш там обаче.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

От известно време чувам виене от към двигателя на любимата кола. Виенето според мен идва от помпата на хидравликата или от компресора на климатика. Също така имам чувството че волана се върти една идея по трудно (може да е само мое чувство).

Та въпроса ми е ако е от помпата може ли да се ремонтира или трябва нова. Същото и за компресора на климатика.

Най вероятно ти вие обтяжната ролка на пистовия ремък ,който върти сервото и климатика( големия - 5РК1060 ), това е и причината с "една идея" по трудно да ти се върти волана....................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

От известно време чувам виене от към двигателя на любимата кола. Виенето според мен идва от помпата на хидравликата или от компресора на климатика. Също така имам чувството че волана се върти една идея по трудно (може да е само мое чувство).

Та въпроса ми е ако е от помпата може ли да се ремонтира или трябва нова. Същото и за компресора на климатика.

При мен имаше такова виене, оказа се лагера за свободния ход на компресора. Ремонта в Импас 56 ми струва малко под 300 лв, като това включва и пълнене на системата. Дано да е нещо малко и не опасно. Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно ти вие обтяжната ролка на пистовия ремък ,който върти сервото и климатика( големия - 5РК1060 ), това е и причината с "една идея" по трудно да ти се върти волана....................

Това значи ли че ако не реагирам веднага има опасност да се скъса ремъка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако лагерът блокира има такава вероятност...Не е толкова страшно обаче, все пак това е пистов ремък. Най - много да останеш без хидравлика/генератор/климатик в зависимост от двигателя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...