Премини към съдържание

Даите съвет за една лампа и непалене


Препоръчано мнение

От преди седмица светна ето тази жълта лампичка, и колата пали за 3-4 секунди всеедно работи на 2-3 цилиндъра и гасне,днес доидоха диагностици гледаха струваха и казват че това била лампата за някои от 2 та бензинови филтара,но не ми се видяха много сигорни...

Снимка

Редактирано от Capadonna
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро е третият или четвъртият бензинов филтър :D

 

Не я знам тази лампа, но това, което знам, е, че еклипсът има само 1 филтър малко преди рейката, както и, че няма такива датчици :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ха ха ха тези големи диагностици са да знаеш, долей си антифриз или вода там с каквото караш :icon_thumbup:

Пълно е до горе...Колегата като каза за водата се сетих че преди време беше намаляла много водата и пак не искаше да пали но след като сложих вода веднага се оправи,дали е възможно да сее бъгнал нещо датчика или компа ... ?

Редактирано от Capadonna
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

тогава си провери датчика, защото съм 99% сигурен че тази лампа е за това! отвори капачката на радиатора и налей направо там

Редактирано от gagliandar
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

тогава си провери датчика, защото съм 99% сигурен че тази лампа е за това! отвори капачката на радиатора и налей направо там

Отворих капачката на радиатора и нямаше какво да наливам защото си беше пълно , явно повредата е някъде другаде и тази лампа няма нищо общо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отворих капачката на радиатора и нямаше какво да наливам защото си беше пълно , явно повредата е някъде другаде и тази лампа няма нищо общо.

 

А в разшерителния съд? ако искаш търси повредата във "втория филтър" може и там да излезе нещо ;) но тази лампа е за нивото на антифриза 100%

Пиши все пак за крайния резултат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, налей вода в разширителния съд, не в капачката за наливане!

Тази лампа свети точно поради тази причина!

Ако пак не изгасне виж отдолу на този съд е датчика, който явно не ти работи. Дай на късо двата края и ще видиш че лампата ще изгасне.

 

П.С. И стига си давахте парите по "майстури", които нищо не разбират....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, налей вода в разширителния съд, не в капачката за наливане!

Тази лампа свети точно поради тази причина!

Ако пак не изгасне виж отдолу на този съд е датчика, който явно не ти работи. Дай на късо двата края и ще видиш че лампата ще изгасне.

 

П.С. И стига си давахте парите по "майстури", които нищо не разбират....

:good:

датчика в казанчето (поплавака) остава в долно положение, почиствне може да помогне :good:

Редактирано от gagliandar
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

и нашия еклипс прави така като му изкараме буксата на филтъра там за датчика

Редактирано от Dobrihno
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На кое викаш "бордови комп"? Защото нашите коли нямат тази екстра.

Освен ако това не е компютъра ти (ЕКУ-то), което се намира на борда, зад радиото :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На кое викаш "бордови комп"? Защото нашите коли нямат тази екстра.

Освен ако това не е компютъра ти (ЕКУ-то), което се намира на борда, зад радиото :icon_thumbup:

Да де ЕКУ то все тая всички ме разбраха :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Налей вода или каквото там слагаш в резервоара за чистачките и си готов. И тези майстори не ги викай повече... ;)

 

P.S: Не прочетох, че гасне, а само видях снимката с лампата - извинявам се! Би трябвало да е антифриза наистина.

Редактирано от ilian51378
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...