Премини към съдържание

Пункт за преглед на СБА Варна


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, спешно трябва да мина преглед, но тук в Добрич ми искат да съм платил данъка на колата за да мина.

Може би ще си кажете "ми плати го" да но как да го платя като са ми начислили 140 лв за Каризма 1.6 90 коня, нямал съм катализатор и затова.

Та в тая връзка ми казаха, че по-добре да се мине във Варна там не изисквали платен данък, затова моля спешно за адрес или телефон за пункт за прегледи във Варна, желателно е да е на СБА защото имам застраховка в ДЗИ и ползвам отстъпка.

Благодаря ви колеги предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да не изискват във Варна, защото така е по закон. Естествено все ще намериш някъде някое гаражче, но вероятността тук е същатата каквато е и в Добрич, така, че просто потърси пак там. А колкото по-СБА е, толкова по-малък ти е шанса да не поискат. Апропо за другата Каризма е горе-долу двоен данъка, ако ще ти олекне малко, така, че просто отиди и си го плати. Не можеш вечно така да караш...

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти каза че искат платен данък??? Искат платена гражданска отговорност и по-скоро полицата към нея. Това е всичко, ти данъка си го дължиш и може да го платиш когато ти кефне, когато имаш пари или когато те натисне държавата за някоя бележка че не дължиш нищо. Така че бягай и минавай преглед смело :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искат платенданък!!! СБА пункт във Варна има над 3-то райнно (ул. Януш Хунияди). Гарантирам ти 99%, че там ще ти искат платен данък. Иначе колата ти излиза от завода с катализатор, така че нещо са ти объркани докумените. Аз съм със същия мотор и плащам 43 лв. данък. Преди да вляза в трета възрастова група (над 14 години) беше 60 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти каза че искат платен данък???

 

Като за начало - един закон и една наредба...

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да мине преглед и без платен данък!Същият може да се плати и месец Декември /естествено с начислените лихви/,така,че бягай в СБА.Колкото до данъка на колата - има някаква грешка.Тази сума е за Каризма с GDI-двигател и 125 к.с.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не колега няма грешка. Не може без данък и за Каризма GDI е към 230 лв. Зависи от общината де. И въобще, щом очевидно са го върнали, защо го пращате пак? Може да мине, ако решат да го пуснат така, а не защото не трябва да искат данък.

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам коя е тази разпоредба но никога не са ми искали данък а ГО, и в Котел и в Сливен. А колегата не казва че са го върнали а само че в Добрич искали. Еми да отиде да пробва - ако поискат ще отиде другаде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казвам му на човека от опит. Преди време, с мой познат ходихме да прекара колата и ремаркето си точно в СБА на преглед. За колата му искаха платен данък, представи го и мина. Заядоха се само за огромния луфт във волана (колата е лада). После му искаха данък за ремаркето, но не беше платен и го върнаха!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще искат, ако си гледат работата. А това, че не са искали, не значи, че не трябва. Явно 25-те лева са им били по-важни.

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миленски, ние сме друга губерния.

От тази година са започнали да го искат. Държавата е натиснала пунктовете и няма как. А и камери ще поставят и там, че наистина АМАН от таралясници. И по принцип си се изисква - и в закона, и в наредбата, трявба да е платен.

Пък колега - това, че не го плащаш (като мен :icon_blush: ) далеч не значи, че ще се оттървеш, забрави. И ще си ги платим данъците като попове, че и с лихвите барабар........ Ама аз се ослушвам, че съм в третата възраст и не е болка за умиране :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен колегата да насочи усилия ако може да си оправи документите, щото ако ще плаща на 90 коня такъв данък, по добре да я продава тая кола. Аз за двата колта 90 к.с. и 75 к.с. плащам 90 лв. общо и то във Варна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ема хем искаш да спестиш данъка, хем да спестиш от цената на прегледа е няма как да стане...

 

Отиваш в някое по-закътано гаражче за ГТП и там директно ще ти дадат лепенката. Срещу съответната цена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги платих данъка по банков път, отидох до пункта,чаках и ми викат, хубу че си платил в банката, ама виж имало 67 000 коли не регистрирани в данъчното, затова иди от данъчното да ти ударят печат, за да докажеш че твоята е регистрирана в данъчното!!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И миналата и тая година на мен ми търсиха данъка при годишен преглед,затова си знам да си пазя касовите бележки.Във Варна мисля че почти няма да се намери такова място където да минеш без платен данък.За 90к.с. на ТД-то платих под 70лв.

Поздрави.

Редактирано от Kurt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги платих данъка по банков път, отидох до пункта,чаках и ми викат, хубу че си платил в банката, ама виж имало 67 000 коли не регистрирани в данъчното, затова иди от данъчното да ти ударят печат, за да докажеш че твоята е регистрирана в данъчното!!!!!!

 

Такова нещо вече няма, а и защо просто не отиде да си платиш в МДТ? Отивай с бележката, такива глупости не могат да ти искат.... Но пък друг е въпросът, че реално наистина няма как да знаят за какво си платил, и дали си платил целият данък. Това могат да искат, но дали била зачислена...много важни....

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...