Премини към съдържание

ламбда сонда


Препоръчано мнение

Здравей те колеги.Карам галант 2.5 160кс.2002г.Имам проблем с една от ламбда сондите.Онзи ден бях в ратола (софия) и там ми обявиха цена за нова 470лв.До тук добре но в момента няма тази финансова възможност такаче търся някакъв по евтин вариянт,може и втора употреба само да е читава.

 

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо - Здрас ти.

Второ - щом си от Ямбол се свържи с alex2511 от форума. Предполагам че ако има ще ти я монтират там на място.

И трето - дори да имаше финансовата възможност..., не, не ми казвай, че щеше да дадеш 470 лева за "ламбда"... Доколкото знам при тези коли са 5 "ламбди". Може би има значение коя точно не работи при теб. От това нямам понятие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питай ги за заместител - универсална, и за моята оригинална обявиха бая цифра, но универсалната, която ми предложиха и която днес ми монтира майсторът (бачка си идеално) струваше 108лв - NTK Made in Japan пак от Ratola. :rulez:

Не знам да са 5 сондите, ако не се лъжа и при Галанта са две - една преди катализатора на колекторните тръби и една след. Но може и да греша. :icon_hmm:

 

=====================

 

Благодаря за корекцията, при твоя двигател явно са 4. :)

Редактирано от Peter P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питай ги за заместител - универсална, и за моята оригинална обявиха бая цифра, но универсалната, която ми предложиха и която днес ми монтира майсторът (бачка си идеално) струваше 108лв - NTK Made in Japan пак от Ratola. :rulez:

Не знам да са 5 сондите, ако не се лъжа и при Галанта са две - една преди катализатора на колекторните тръби и една след. Но може и да греша. :icon_hmm:

 

Две са сондите при 163к.с., но на 160к.с. са 4 сонди - по две на катализатор. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да се знае че става и със заместител, дано не се отразява на работата на мотора, особено на разхода. Иначе поради високата температура при която работят, така спичат, че е малко вероятно да се свали старата цяла или без да се намачка, така че втората употреба малко съмнително дали е възможно.. :icon_hmm:

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да се знае че става и със заместител, дано не се отразява на работата на мотора, особено на разхода. Иначе поради високата температура при която работят, така спичат, че е малко вероятно да се свали старата цяла или без да се намачка, така че втората употреба малко съмнително дали е възможно.. :icon_hmm:

 

Моята излезе без проблем, не е нарушена цялостта никъде. Една сонда от моргата е 50-60лв. Нова, при това качествена е 100-120лв. Струва ли си за 50лв да рискуваш, още повече, не знаеш колко ще изкара тази втора ръка и на колко живот е.

Аз сложих заместител, универсална. Ако имам проблеми ще пиша своевременно, понеже Милен спомена, че е имал неприятности с универсалните сонди на NTK. Надявам се да каже какви, поне да се ориентирам, ако нещо подобно се случи и при мен. Заместителят при мен работи нормално (като съм длъжен да отбележа, че е само от ден и изминати 20км), и е диагностициран на компютър за евентуални отклонения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами наистина, засечи пак разход, виж динамиката дали се е променила, то няма на какво друго да повлияе сондата... освен на НГК (за които и аз съм чувал някой да се оплаква навремето, но не е ясно колко са били НГК ) , Бош също имат универсални сонди на подобни цени, като такава съм слагал и си работеше, не на Галанта де. Интересно защо оригиналната е на такава цена, може би защото изкарва по 250к км или има и още нещо, да не са широколентови оригиналните ? Някой знае ли ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те колеги.Карам галант 2.5 160кс.2002г.Имам проблем с една от ламбда сондите.Онзи ден бях в ратола (софия) и там ми обявиха цена за нова 470лв.До тук добре но в момента няма тази финансова възможност такаче търся някакъв по евтин вариянт,може и втора употреба само да е читава.

 

Благодаря предварително.

Сондите са ти 4 на брой и се бъркат коя е 1,2, и т.н. защото при Е54А и серията Е5хА мотора е обърнат наобратно.........аз така преди време се обърках с един като твоя Галант ,защото седмица преди това пък правих един Е5х Галант и по инерция смених работещата сонда и чак вечерта се светнах че е така...........

Но, първо какво не и работи?Подгряването ли или самата сонда?Ако като грешка дава подгряването на сондата, аз ги правя така ,че да не свети чека( т.е. лъжа ЕКУ-то че всичко си работи),а досега пък на колкото и да съм правил по този начин, никой не се е оплаквал от завишен разход ,тъй като в началото имах съмнения че може би ще харчат повече..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами наистина, засечи пак разход, виж динамиката дали се е променила, то няма на какво друго да повлияе сондата... освен на НГК (за които и аз съм чувал някой да се оплаква навремето, но не е ясно колко са били НГК ) , Бош също имат универсални сонди на подобни цени, като такава съм слагал и си работеше, не на Галанта де. Интересно защо оригиналната е на такава цена, може би защото изкарва по 250к км или има и още нещо, да не са широколентови оригиналните ? Някой знае ли ?

Оригиналните сонди са по "чуствителни " а и за по новите коли Галант след 2000 год. работят на по ниски напрежения ,но това не е причина за чак толкова високата им цена............За Галанти до 99 година, където са по непритенциозни, може и да се вземе универсални, но по хубави, тъй като калпавите( на цена от 70-100лв.) изгарят бързо..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мирослав, а за Галант ЕА_ за всички разновидности ли има вариант със заместител ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те отново колеги благодаря на всички за мненията.Разбирам че има и някви универсални(ламда сонда) Ако някои ползва такава и ако няма никакъв проблем и са по 100-тина лв. нека сподели от каде мога даси взема такава в момента съм в софия.Между другото грешката която ми показа на диагностиката е (РО135)

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами човека който може да ти помогне е писал точно над теб (Мирослав). Пиши му ЛС и се разберете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те отново колеги благодаря на всички за мненията.Разбирам че има и някви универсални(ламда сонда) Ако някои ползва такава и ако няма никакъв проблем и са по 100-тина лв. нека сподели от каде мога даси взема такава в момента съм в софия.Между другото грешката която ми показа на диагностиката е (РО135)

Благодаря предварително.

Cylinder 1, 4 oxygen sensor (front) heater system.....................т.е. погряването на работи на тази сонда ,което не е фатално,само дето ще те дразни чека..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...