Премини към съдържание

Още една Каризма във форума


Препоръчано мнение

Здравейте! След известно време търсене, гледане и чудене, миналата седмица си купих Carisma 1.6 GLX 1998г. Утре тепърва ще я водя на обслужване и разни ремонтчета при Милен.

 

Първоначалните ми впечатления са много добри, след обслужването утре се надявам да се подобрят още повече :)

 

Едно нещо искам да ви питам. Когато отворя предните врати на колата, лампата в центъра на тавана не светва. Светва само когато отварям задните врати. Не ми се вярва да е нормално това... Някой имал ли е такъв проблем?

 

Не ми свети и запалката и копчето за отопление на задното стъкло (само когато го натисна светва червената му лампичка, но самия бутон не свети). С отделни лампи ли са те?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо да ти честитя предобивката и много безаварийни. Може да пуснеш и някоя снимка.

Бутона за отоплението на задното стъкло свети само когато е пуснато. Иначе има тема за лампите из таблото виж там и ще ти се изяснят доста неща. Щом ти свети само при отворени задни врати най-вероятно е от бутоните, кажи утре на Милен да ги види.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде честито на новия щастливец! И много безаварийни километри заедно ... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... Когато отворя предните врати на колата, лампата в центъра на тавана не светва. Светва само когато отварям задните врати. Не ми се вярва да е нормално това... Някой имал ли е такъв проблем? ...

цък :)

 

...иначе честито :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

за статистиката и аз да споделя - carisma 1.9TD 99

 

Същия проблем датчиците за предните врати не работеха - съответно няма лампа на таблото за отворена врата, не алармира за забравени фарове и не светва плафона ...

Разглобих ги датчиците, в долния десен ъгъл на вратите се падат, почистване с дребна шкурка и проблема е решен, цялата дейност отнема 5-10 минути .. :mitsu-smiley:

Редактирано от 1001101
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

за статистиката и аз да споделя - carisma 1.9TD 99

 

Същия проблем датчиците за предните врати не работеха - съответно няма лампа на таблото за отворена врата, не алармира за забравени фарове и не светва плафона ...

Разглобих ги датчиците, в долния десен ъгъл на вратите се падат, почистване с дребна шкурка и проблема е решен, цялата дейност отнема 5-10 минути .. :mitsu-smiley:

 

Тези дни ще я направя и аз процедурата. Най-вероятно ще се оправи с почистване, защото понякога работи, понякога не...

 

Иначе, да се похваля че след престоя в сервиза вече са поправени нещата (разбити тампони, биалетка, свещи) и съм още по-доволен :)

 

И един вероятно малко смешен въпрос, за да си сменя радиото трябва ли да разглобявам пластмасите на таблото? Или има начин да освободя само радиото с издърпване?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...... за да си сменя радиото трябва ли да разглобявам пластмасите на таблото? Или има начин да освободя само радиото с издърпване?

 

Това е начина. Има си специални "щипки" за издърпване на радиото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги, преди време бях прочел във форума за начин да разбера дали кразимата ми е 90 или 99 коня, обаче сега не мога да го намеря. Може ли някой да ми каже каква беше цаката? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш джапката и поглеждаш в дясно зад нея.....Там вертикално е монтиран компютъра. Ако е в метална кутия е 90, ако е в черна пластмасова е 99Hp.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш джапката и поглеждаш в дясно зад нея.....Там вертикално е монтиран компютъра. Ако е в метална кутия е 90, ако е в черна пластмасова е 99Hp.

 

По VIN-а излиза това - Сборка: Европа Марка: CARISMA(7AQ) Модель: 1600(DA1A) Классификация: GLX(SEDAN),5FM/T GERMANY(SNJJL6) Опция: U87 Внешн цв.: Внутр цв.: 43A Дата: 06/1998.3

 

Не ми стана ясно колко конски сили е :)

 

Погледнах и зад джапката и нищо метално не видях. Не знам кое точно е компютъра, но в дясно има черна пластмасова кутия върху която има надписи. От надписите успях да видя, че на първия ред има големи цифри завършващи на "47", а под тях на втория ред има с по-малки букви написано нещо което завършва на "DENSO" :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте, имам едно питане, но реших да не пускам нова тема, та ще си пиша в старата :)

 

Стрелката за температурата на двигателя ми не стига до центъра на деленията, а стои малко по-наляво. Нормално ли е да стои там, все едно не вдига нормалната температура, а стои малко по-студен?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам едно питане, но реших да не пускам нова тема, та ще си пиша в старата :)

 

Стрелката за температурата на двигателя ми не стига до центъра на деленията, а стои малко по-наляво. Нормално ли е да стои там, все едно не вдига нормалната температура, а стои малко по-студен?

 

Сигурно има някаква причина, важното е да не отива надясно. Тогава вече е страшно. А като караш извънградско къде стои стрелката?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам едно питане, но реших да не пускам нова тема, та ще си пиша в старата :)

 

Стрелката за температурата на двигателя ми не стига до центъра на деленията, а стои малко по-наляво. Нормално ли е да стои там, все едно не вдига нормалната температура, а стои малко по-студен?

 

Там и е мястото на стрелката...:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там и е мястото на стрелката...:)

 

Дано :) Защото съм свикнал да виждам стрелките на други коли точно в центъра на прибора.

 

Иначе няма значение градско или извънградско, винаги стои на това място, малко преди средата, и не мърда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...