Премини към съдържание

1.8 GDI


Препоръчано мнение

Искам да си сложа спортен филтър. Бихте ли ме посъветвали дали си струва и ако "ДА" - какъв, колко пари и т.н. Благодаря ви предварително.

Редактирано от valboss
Правописни грешки.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами вероятно очаква, ако е от тези които могат да се перат да спести малко пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако си мислиш, че колата ще тръгне повече се лъжеш. Освен да и се смени звука, нищо дръго няма да се промени. Или както е казал колегата vladimirov по-горе ще спестиш малко парички за филтри :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако си мислиш, че колата ще тръгне повече се лъжеш. Освен да и се смени звука, нищо дръго няма да се промени. Или както е казал колегата vladimirov по-горе ще спестиш малко парички за филтри :)

Остави ги паричките които ще спестя. Конкретно "ДА" - интересува ме звука и ако може да ме посъветвате какъв да бъде филтъра и съответно, от къде да си го закупя?

Редактирано от valboss
Правописни грешки
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Панелен K&N от e-bay примерно, ако не искаш цигания, но може и конус. Мен ме интересува повече, дали се пере и до колко издържа. Покрай тоя вулкан моя филтър взе да заминава на 3000км и се замислям. После сподели дали се чува в купето при нормални обороти.

 

Например:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/K-N-Air-Filter-95-96-MITSUBISHI-Carisma-33-2782-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem5ad96bb171QQitemZ390194770289QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Трябва да си сигурен, че ще стане преди да се поръча.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Панелен K&N от e-bay примерно, ако не искаш цигания, но може и конус. Мен ме интересува повече, дали се пере и до колко издържа. Покрай тоя вулкан моя филтър взе да заминава на 3000км и се замислям. После сподели дали се чува в купето при нормални обороти.

 

Например:

http://cgi.ebay.com/...sQ5fAccessories

Трябва да си сигурен, че ще стане преди да се поръча.

Добре де, не можеш ли да ме ориентираш към някои магазин?

Че не съм запознат как става пазаруването по нета.

Редактирано от valboss
Правописни грешки
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не. По магазините най-много да има за Гоуф, а на тебе не ти върши работа, другото което, кой-знае къде из Турция (например) ще е правен тоя филтър. Ако ще се купува от тук ти трябва сериозен тунинг магазин и да могат да ти доставят такъв филтър, разбира се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://bgcarshop.com/product_info.php?cPath=21_54&products_id=50277

 

Можеш да се обърнеш и към Импас 56. А парички от филтри много няма да спестиш, печелиш само променен звук и все пак малко по-добра пропускливост. Според мен най-големият ти плюс ще е задържането на повече и по-фини частици.

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз си сложих К&N филтър(от тези, които се слагат на мястото на стандартния). Нарътях вече към 10К. Разликата в звука в купето е незабележима, отвън може и да бръмчи малко по-културно, но едва ли е голяма разликата.

 

Филтрите не се перат, а се рециклират. Т.е. на 100К го пускаш под водата, чакаш да изсъхне и след това пръскаш със "специално" масло дето струва 10ина евро.

 

Цените в ebay са около 40 евра за вечен филтър + 10 евро масълце за след 100К или 10-12 евра за филтър, който да сменяш 2 пъти в годината...

 

Не знам дали се пестят пари, ама ако е вярно това за 100К ми звучи, като една джаджа по-малко дето да се занимавам да сменям. Т.е. в крайна сметка пестиш нерви, а не пари. Друга практическа разлика няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И от къде може да се купи по-евтино в България?

Утре отивам да си взема нов хартиен. Стария, вулкана Ейяфятлайокутл му видя сметката за два месеца и сериозно се замислям следващия филтър да е high flow и да може да се почиства.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...