Премини към съдържание

Service Engine Soon свети постоянно на таблото от както купих колата !


Препоръчано мнение

Service Engine Soon свети постоянно на таблото от както купих колата, във Англия от предишния(първия) собственик, като той ми обясни, че в Mitsubihi Motors UK не си спомням точно кой клон там, са му казали че просто няма софтуеър да му Reset-нат компютъра за да не излиза това нещо, което според мен е пълна глупост ! В evolutionm.net изчетох доста за този проблем, и установих че това се получава от изгорял 02 sensor или този, който е в генерацията(една от 4-те изпускателни тръби, преди първия катализатор) или е втория датчик който е точно преди втория катализатор - намиращ се точно след Front Pipe !

 

Ето и снимчици :

02 Sensor 1 :

http://img263.imageshack.us/img263/1877/6291145.gif

 

и 02 Sensor 2 :

http://img443.imageshack.us/img443/5254/lancercreationschematic.gif

 

Та защо я пиша тая тема ?! Знае ли някой къде могат да ми направят диагностика на 02 Сензорите, за да знам дали само един от тези два сензора ли е изгорял или и двата са изгоряли за да знам да си поръчам 1 или 2 нови, че един от тях в amazon.com:

Denso 234-4209 Universal Oxygen Sensor (Air and Fuel Ratio Sensor) струва $58(със 30-те процента за доставчика, който ми доставя стоките от американския amazon.com) ! Питам защотото къде са 2 x $58 = $116 и къде е само 1 Датчик за $58, все пак криза е ! :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ти е ламбда сондата. Аз имам същият проблем, само, че при мен е заминала предната до колекторните тръби. Диагностика можеш да направиш в Ратола София, струва 36лв или в Балкан Стар, там ще е по-скъпо обаче. За други места ще те посъветват колегите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ти е ламбда сондата. Аз имам същият проблем, само, че при мен е заминала предната до колекторните тръби. Диагностика можеш да направиш в Ратола София, струва 36лв или в Балкан Стар, там ще е по-скъпо обаче. За други места ще те посъветват колегите.

 

Да де то Ламбда Сонда и Oxygen Sensor май е едно и също :) ! Благодаря ти за инфото, щото не знаех къде наистина могат да го диагностицират !

Ами да ти кажа честно по принцип по - логично е да замине тоя 02 Sensor до колекторните тръби, защото е по - горещо там, все пак количката си е на 100785 мили (щото е USА версия и затова в мили) !

 

Знаеш ли какво, така и така паричките са ми кът, така че направо ще си купя само един за $58, за какво да давам 35 лева за диагностика и директно ще го сложа на мястото на стария (при колекторните тръби), пък ако спре да свети Service Engine Soon, ИДЕАЛНО :first: , ще спестя някой лев, ако ли пък не ще поръчам и втори, важното е че :rulez: и затова искам всичко да е точно по него, защото преди да имам Mitsubishi съм карал други японски коли ама Mitsubishi си е най - яката, която съм карал и имам честта да карам !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега след като парите са кът.....най-добре дай 35лв за диагностика и смени само разваленото нещо. Че тази лампа не свети само от тези сензори, а и от 100 други неща. Да не вземе да ти излезне много скъпо това занимание (да сменяш неща на посоки).....Пък и след като смениш дефектния датчик кои ще ти изтрие грешките, за да изгасне лампата.....и пак ще ти се наложи да дадеш пари за диагностика. То си е твоя работа де, ама аз само да ти помогна да не се набуташ яко, и то без резултат.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега след като парите са кът.....най-добре дай 35лв за диагностика и смени само разваленото нещо. Че тази лампа не свети само от тези сензори, а и от 100 други неща. Да не вземе да ти излезне много скъпо това занимание (да сменяш неща на посоки).....Пък и след като смениш дефектния датчик кои ще ти изтрие грешките, за да изгасне лампата.....и пак ще ти се наложи да дадеш пари за диагностика. То си е твоя работа де, ама аз само да ти помогна да не се набуташ яко, и то без резултат.

 

Прав си ! Вярно, че после някой трябва да ги изтрие, тея грешки, че да спре да свети ! Благодаря за съвета !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си ! Вярно, че после някой трябва да ги изтрие, тея грешки, че да спре да свети ! Благодаря за съвета !

 

Някой може ли да ми каже, кой от всичките тези Port-ове е комуникационния Port т.е. OBD 2 Port-а ! :

http://img28.imageshack.us/img28/6165/05062010083.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не мога да повярвам че все още питаш за неща,които не са по твоите сили само и само да спестиш 30-40 лв от диагтностика ,а наред с това потенциално ще си прецакаш колата..................Милен ти го каза вече ,но то си е твой проблема ..................

Това на снимката не са тези неща,които ти трябват ,куплунга на диагностичния интерфейс е черен на цвят,трапецовиден на форма и се намира под волана,малко по в централната част на таблото................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пък дори и да намериш буксата за комуникация ще ти трябва CAN интерфеис и програма каквато на практика няма. Има само специализирани уреди за диагностика за тези автомобили...... Free програми в нета нема. Универсалните уреди за диагностика не дават достъп дори и до 1/4 от възможностите......Още в предишния пост ти намекнах, че без сервиз няма да минеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пък дори и да намериш буксата за комуникация ще ти трябва CAN интерфеис и програма каквато на практика няма. Има само специализирани уреди за диагностика за тези автомобили...... Free програми в нета нема. Универсалните уреди за диагностика не дават достъп дори и до 1/4 от възможностите......Още в предишния пост ти намекнах, че без сервиз няма да минеш.

 

Абе не бе хора, просто ще си поръчвам FS3 Fuel Saver Chip Volo Performance и затова ми трябва да си знам кой от всички е OBD2 Порт-a t.e. аз вече много добре си знам и ето за да спрете да ломотите толкова много да ви дам диаграмата, а това че ще ходя на диагностика за 02 Sensora си е едно на ръка и не съм за 30-40 лева, защото ще налея $100 за чип за тая кола, а като не знаете за какво точно питам не говорете глупости, какво ми е по силите или не ! Ето :

 

http://voloperformance.com

 

и

 

http://img710.imageshack.us/img710/1825/myvolofs3.png

 

А на DJ Tymbi мога само да го попитам че си разглобих всичко под волана и никакъв порт не намерих и единственото нещо, което намерих в нета, което хората си казват къде се намира OBD2 Порт-а е точно това:

 

http://wiki.answers.com/Q/FAQ/951-14

 

Затова на DJ Tymbi евала му за думите за OBD2 Port-a само, че нещо си се объркал! Прочети горния линк и ще разбереш ! Щото е онзи куплунг със 8 пина отгоре и 8 мислени пина от долу(има щипка затова не са 8) дето много добре се вижда на снимката, която по-горе съм дал ! Нещо аз не можах да го намеря черния OBD2 Port защото на Lancer-a e много по - различен и не е черен !

Айде дайте да не се ядеме така защото много се дразня и ми се иска като си направя колата, така както на мен си ми е кеф да дойда на събиране на Форума и тогава да си поговориме какво що как и т.н. защото обичам да чета неща и да ги разбирам, малко съм твърдоглав и си патя от това нещо ама в повечето слуаи ми се получават нещата перфектно :)

Извинявам се за малко раздразнения тон, но тук сме да се уважаваме и да си помагаме ! Благодаря ви за думите, винаги най - накрая си взимам поука !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това няма да стане за твоя автомобил...... Той няма OBD-II. Вярно буксата е същата, но това не означава че комуникацията е съвместима с OBD-II. Устроиството няма да се разбере с компютъра.....т.е. те даже няма да проведът никакъв диалог.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....Извинявам се за малко раздразнения тон, но тук сме да се уважаваме и да си помагаме ! Благодаря ви за думите, винаги най - накрая си взимам поука !

 

Е, щом не чуваш какво ти говорят Милен и Пламен - чупи си главата.

Вече по няколко пъти ти обясняват какво може и какво - не!

...............

Иначе - вярно ми се струва, че си нещо раздразнен.:icon_blush:

Но форума не ти е виновен. Не изливай лошото си настроение тук...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се на всички, които засегнах и с това извинение, си пожелавам днес, защото имам рожден ден да спра да се заяждам с хората толкова много и да стана по - добър човек :icon_blush: ! А на Милен благодаря, че ми даде такава информация и ме спаси от набиване на $100 ей така на вятъра и ако може Милене да те помоля да ми препоръчаш такъв Fuel Saver chip на друг производител пък дори да е $150 да си купя, щото много съм се зарибил, обаче ти направо ми уби мечтите ся кат ми каза, че няма да стане за моя автомобил :icon_crying: щото тея в сайта http://voloperformance.com някакви супер убедени, че става и дори в листа им със посочените коли го има и моя Lancer и аз затова толкова много се бях запалил и проверих къде се намира OBD2 Port-а и тъкмо се накефих, че съм открил топлата вода и помислих, че това наистина ми е OBD2 Port-a и ся наистина ми се скапа настроението кат ми казваш че нямам такъв порт !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове ще ви почерпя ! :icon_dance: Имам OBD2 Port ! Ето четете, само дето аз не четох, когато трябва и затова спорих да се е.а в тъпата глава и какво гледах - не знам по таблото... Явно не съм гледал достатъчно :

 

http://forums.evolut...dont-laugh.html

 

Бърз превод на втория цитат:

Потребител: Alchemist

"В дясната част на кормилната колона, всъщност по-близо до централната конзола под таблото. Има две връзки и ще ти трябва тази, която се намира от ляво-на дясно. Просто си заври главата там и ще видиш за какво говоря."

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих го !!! :

 

http://img708.imageshack.us/img708/4931/07062010095.jpg

 

Ще си сложа Volo Fuel Saver !

А ето какво имам до сега:

Новият картер дето пристигна днеска и голямо благодарско на Марин mitsu13 :icon_dance:

 

И вътрешните накрайници (отдавна си ги имам :P ):

 

A ето тези неща, ги поръчах и още ги чакам - не са дошли(нещо се бавят amazon.com dealer-ите):

 

Satisfied Breaks B778 PRO Performance Bonded Break Shoes $14.66(+30% = $19.58)

GMB Timing Belt Tensioner $18.92(+30% = $24.60)

 

И най - якото че преди половин час ми дадоха 200 лева за рождения ден и ми казаха каквото искам да правя с тях и ся ще си поръчам:

Bando 4PK775 OEM Quality Serpentine Belt $10.52(+30% за amazon dealer-a = $13,68)

Bando 5PK1305 OEM Quality Serpentine Belt $14.14(+30% = $18.382)

Gates T201RB Blue Racing Timing Belt $45.09(+30% = $58.617)

Това общо прави приблизително 145 лева (може малко повече), а това е идеално, защото ми остават пари и за диагностика,

след което, като ми кажат хората от Ratola какво трябва да си купя (вероятността за 02 Sensor е доста голяма), ще си поръчам най - вероятно:

Denso 234-4209 Universal Oxygen Sensor

(Air and Fuel Ratio Sensor) $44.13(+30% = $57.37)

И чак след това започвам с глезотиите :rulez: , от рода на:

Mitsubishi Lancer 02-06 2.0L ES LS OZ L4 Exhaust Header $91.00

http://img687.imageshack.us/i/reghdmla0203.jpg

N1 CATBACK EXHAUST 02 03 04 05 06 LANCER OZ ES LS JDM $178.99

Volo 03 Mitsubishi Lancer OBD Fuel/Gas Saver ECU Chip $102.8

Brembo 25364 Front Disc Brake Rotor $37.22 x 2 = $74.44

Bosch 09489(OEM PartN MD334043)Spark Plug Wire Set $23.77

Spectre Performance 888208 hpR Replacement Air Filter Element $27.99

Mitsubishi Lancer 02-06 ES LS Front Rear Up Strut Bar $46.80

Satisfied Brakes CL904/PR904/PR904-C(Ceramic) $14.36/$20.64/$27.99

 

Не ми се смята за накладките и за другите неща 30% ДДС, че трябва да влизам да се къпя, че в 20:00 имам запазена маса за рождения ден !

Пичове, много ми е кеф, че на рождения ден точно ми се случват толкова яки неща и затова съм толкова на кеф

и затова ви споделям набързо какво ще правя по колата :drinks:

Разбира се трябва първо да ми направят диагностиката, да се сменят, които трябва датчици и всичко да ми е точно, че да може тоя Volo Fuel Saver , като го закача да си изчисли най-точно подаването на горивна смес, щото иначе ако имам скапани 02 Sensors, направо няма никакъв смисъл да си купувам този чип :gore:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И има ли опция после да го върнеш, че тук сме малко скептично настроени, да не стане да изгориш със $100.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе тоя човек верно не чете какво му се пише.....Аз му казвам че няма OBDII, а че само буксата (физически) си прилича. И той пак ще поръчва разни Вуду или Воло магии бяха...... Ма така е и мен ако ми дадът 200лв за рожденния ден ще си поръчам някоя глупост.... :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се на всички, които засегнах и с това извинение, си пожелавам днес, защото имам рожден ден да спра да се заяждам с хората толкова много и да стана по - добър човек :icon_blush: ! А на Милен благодаря, че ми даде такава информация и ме спаси от набиване на $100 ей така на вятъра и ако може Милене да те помоля да ми препоръчаш такъв Fuel Saver chip на друг производител пък дори да е $150 да си купя, щото много съм се зарибил, обаче ти направо ми уби мечтите ся кат ми каза, че няма да стане за моя автомобил :icon_crying: щото тея в сайта http://voloperformance.com някакви супер убедени, че става и дори в листа им със посочените коли го има и моя Lancer и аз затова толкова много се бях запалил и проверих къде се намира OBD2 Port-а и тъкмо се накефих, че съм открил топлата вода и помислих, че това наистина ми е OBD2 Port-a и ся наистина ми се скапа настроението кат ми казваш че нямам такъв порт !

Колега, сега аз ще бъда малко по остър........................

10 пъти ти казахме еди какво си и еди какво си ,обаче ти реши да се направиш на великия и да ме наречеш " малко пообъркан съм бил"......................ако аз съм объркан, считай че на ден всеки ден ще има по 4-5 коли "пообъркани" .....................

Малко по горе съм ти написал какво да търсиш, как изглежда и т.н.............и както Милен ти каза, физически и геометрично буксата е по OBD ,1,2, CAN 1,2,3, ............и т.н. но нито хардуерно пиновете са му по тях, нито софтуерно сигналите са по тях................нито пък протокола е еднакъв...................

И още като видях какво се опитваш да направиш знаех че нищо няма да направиш........................

Хайде със здраве и не си троши колата .....................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

cpurage, прочети внимателно всичко отново и се вслушай в съветите от колегите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

cpurage, прочети внимателно всичко отново и се вслушай в съветите от колегите!

 

Ок бе хора, мерси че сте толкова загрижени за мен :) ! Няма да си купувам този чип, ще се вслушам в съвета на Милен и на DJ Tymbi :), но все пак ще си купя останалите неща,

които съм изброил, все пак Ангренажния ремък и и двата пистови ремъка са ми за смяня, Въздушния Филтър също, картера (Lower Oil Pan) дето го лумнах някъде

и го изкривих супер яко и ме е страх да не вземе да протече, днес, както по горе споменах ми пристигна от Варна по Еконт от Марин mitsu13 си я поръчах оригинална частта,

както и Satisfied Breaks B778 PRO Performance Bonded Break Shoes Челюстите за барабаните и обтегателната ролка за ангренажа GMB Timing Belt Tensioner и

Denso 234-4209 Universal Oxygen Sensor, и Brembo 25364 Front Disc Brake Rotor със Satisfied Brakes PR904-C(Ceramic), щото предполагам че за

керамични накладки ще ми трябват хубави дискове, а някой беше пуснал тема че със EBC Break Pads оргиналните дискове не били издържали и се били кривили

или напуквали май, пиша го това, защото заводските ми дискове са криви и ми бият гумите като спирам плавно, не е от гумите сигурен съм, защото накладките са ми чисто нови ?!

Не знам, вие повече разбирте от мен, посъветвайте ме !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам тия дискове дали ще са качествени, колкото заводските при мен сметката излиза, че са 2 пъти по-евтини от OEM. На онзи чип какво пише? Че комуникира по OBD протокол, или че се закача за OBD? Има вариант наистина да работи, въпроса е ако се прецака дали няма да замине заедно с ECU-то.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам тия дискове дали ще са качествени, колкото заводските при мен сметката излиза, че са 2 пъти по-евтини от OEM. На онзи чип какво пише? Че комуникира по OBD протокол, или че се закача за OBD? Има вариант наистина да работи, въпроса е ако се прецака дали няма да замине заедно с ECU-то.

 

Не, просто влез в http://voloperformance.com и изгледай видеото как го монтират на едно Grand Cherokee 1998 или по - старо, после цъкни от дясно на Instalation и виж как сам можеш според това на теб на OBD II порт-а

как са ти наредени пиновете, то ти изкарва диаграма точно към кои пинове трябва да си закачиш чипа!

Друго - точно това е обяснено в сайта им, че чипа се закача директно за кабелите(и на видеото се вижда) след OBD II Порт-а и най - важното, че ако си сложиш такъв чип,

не влиае това нещо по никакъв начин на гаранцията на колата ти, просто прочети в сайта абсолютно всичко и ще разбереш, защото дори в сайта им има вече направен Nissan 300zx със Performance чип обаче, а не със Fuel Saver такъв дето аз искам да взимам и дори те са спонсори на тази кола, която се състезава във Дрифт Events и други !

Не може току така амрекански производител на Chip-ове, да си сложи в листа със поддържани коли, всички видове коли, които до сега са излезнали на пазара(след 1996,

когато вкарват OBD II Port-а масово на всики модели), без значение дали са със Natural Asspirated двигатели, или са със Турбота или Super Chager-и , та дори и Немски коли и какви ли не други, включително и дизелови двигатели (със и без турбо) !

Разгледайте сайта, прочетете малко повече неща от това, което google.bg казва за voloperformance.com и чак тогава ще си говориме ;) !

На практика чипа поема управлението на Оригиналното ECU и въобще не го Flash-ва, ако даде фира Чипа просто, си се връщат стойностите на оригиналния OEM ECU на Mitsubishi, в моя случай на Denso! Пък когато знам че всички датчици са ми в добро състояние, и не ми дава никакви ядове колата, чак тогава ще го поръчам и ще го закача, защото много важно е да ти е в перфектно състояние всеки сензор на колата, за да може, програмата в чипа, като получи стойностите, които ти дават сензорите и оригиналното ECU, да ти пресметне най - доброто (оптимално) подаване на гориво-въздух, за да ти даде най - добър разход ! От всичкото това нещо което изчетох за този чип, установих, че той е нещо като Stand Alone Fuel Management System, която си контактува със OEM ECU-то и Sensor-ите и въобще ако изгори няма да ти засегне OEM ECU-то !

Това е дано съм ти бил полезен

А и да добавя, той е на типа Baypass, само контактува без да влияе на ECU, както вече казах ако изгори VOLO чипа просто, колата продължава да си се управлява със OEM ECU-то на Denso ! ;)

Все пак завършвам ХТМУ Автоматизация и Информационни Технологии и вече пиша дипломната, а имам и това:

 

http://img441.imageshack.us/img441/8099/08062010112new.jpg

 

Така, че няма да седна да спамя във форума ако не ми разбираше главата за какво говоря !

Че тоя чип го има и за тирове и за хиляди други автомобили, та дори и за трактори и т.н., за всичко що е със двигатели със вътрешно горене !

А това за Stand Alone Fuel Management System, смисъл като Софтуерно имам предвид !

Редактирано от valboss
Не че нещо разбрах - но поне събрах три поста в един и поизчистих правописните грешки...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като видях "дипломата" на пича, темата май се изчерпа. Защо не го оставите да си бие главата, парите са си негови.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако имах такава диплома щях сам да си сглобя ECU-то, ама още нямам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като видях "дипломата" на пича, темата май се изчерпа. Защо не го оставите да си бие главата, парите са си негови.

И аз имам такива дипломи, пък и май сме колеги , само дето аз завърших преди близо 14 години,но какво от това??

Като гледам, колегата не знае по какъв протокол работи, камо ли да си направи ново ЕКУ...............но пък си прав, парите са си негови , нека си троши колата като не слуша ................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ Tymbi разбира се, че чипа работи под OBD протокол ! Вземи прочети в сайта им на Volo как работи чипа и се образовай малко,

а това че съм намерил евтин чип за $100 не значи, че не е качествен и ще помоля Valboss да изтрие темата, че аман от дървени философи !

Като си направя диагностиката и си оправя колата, след това ще си го поръчам и ще си го сложа чипа, пък тогава ще говорим !

Ще направя цяла тема със видео та дори после ще отида в prospeed.bg или някъде другаде на Динамометър да и мернат кончетата и ще си засека разхода ! Така, че това е от мен ! :rulez:

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...