Премини към съдържание

Скърцане от нещо..


Препоръчано мнение

Здравейте фенове, напоследък съм станал перфекционалист към колата, дразни ме и най-малкото.. Този път проблема е следния, при леки неравности отпред лявото колело скърца, сякаш от пружината. Това скърцане го има и при спряла кола, когато я разлюлея отвън се чува този звук-скърцане. незнам от какво може да е, пружина, тампон ...?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове, напоследък съм станал перфекционалист към колата, дразни ме и най-малкото.. Този път проблема е следния, при леки неравности отпред лявото колело скърца, сякаш от пружината. Това скърцане го има и при спряла кола, когато я разлюлея отвън се чува този звук-скърцане. незнам от какво може да е, пружина, тампон ...?!?

И при мен отскоро се появи същия проблем, като се усеща само при неравности и ниска скорост, но е доста дразнещо и почна да ме притеснява..Ще се радвам да чуя съвети от вещите колеги :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен отскоро се появи същия проблем, като се усеща само при неравности и ниска скорост, но е доста дразнещо и почна да ме притеснява..Ще се радвам да чуя съвети от вещите колеги :)

Имах подобен проблем...ако може да се нарече така :yes3: Всичко по колата и ходовата й част си беше перфектно...но нещо скъцаше. Според мен е от някаква гума/уплътнение/тампон или нещо подобно. След като времето се оправи и изсъхна - изведнъж спря :icon_blush: Оглеждал съм навсякъде - около гумите, около калниците, гумените уплътнения...всичко :mad: не мога да си го обясня, но мисля, че не е сериозно :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем...ако може да се нарече така :yes3: Всичко по колата и ходовата й част си беше перфектно...но нещо скъцаше. Според мен е от някаква гума/уплътнение/тампон или нещо подобно. След като времето се оправи и изсъхна - изведнъж спря :icon_blush: Оглеждал съм навсякъде - около гумите, около калниците, гумените уплътнения...всичко :mad: не мога да си го обясня, но мисля, че не е сериозно :mitsu-smiley:

 

И при мен е така, скърцат гумените уплътнения на тампоните, ужасно неприятно е, когато се затопли се получава при мен, но не си струва да тръгнеш да дириш от кой точно се чува. Не е проблем, а досада.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така, скърцат гумените уплътнения на тампоните, ужасно неприятно е, когато се затопли се получава при мен, но не си струва да тръгнеш да дириш от кой точно се чува. Не е проблем, а досада.

:good: увеличаваш леко музиката и :drive::drive:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове, напоследък съм станал перфекционалист към колата, дразни ме и най-малкото.. Този път проблема е следния, при леки неравности отпред лявото колело скърца, сякаш от пружината. Това скърцане го има и при спряла кола, когато я разлюлея отвън се чува този звук-скърцане. незнам от какво може да е, пружина, тампон ...?!?

 

Провери да не би предния ти капак да е бил свалян и при повторното му монтиранре да не е напаснат както трябва и да се опира леко в калника на колата. При движение на колата, минавайки през малки дупки, от тресенето се чува скърцане от ламарина в ламарина :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Погледнете си гумените тампони на стабилизиращата щанга. Обикновенно от там скърца на гума.

Редактирано от Монката
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я си прегледайте шарнирите.При Галанта,такова скърцане се получава,като се скапе шарнира на правия носач,може и при Спейса да е така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...