Премини към съдържание

Преден капак


RogerDoger

Препоръчано мнение

Много е хубаво де не вдигате капака на колата освен за доливане на водица на чистачките :) обаче при мен ситуацията е следната:

Дърпам ръчката и жилцето седи свободно => или е скъсано или е откачено и то не в частта от към купето...

Някой има ли опит с този казус? И ако има да даде бърз съвет да не откривам топлата вода сам. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен жилото ти се е скъсало точно в механизма от пред под капака, защото там част от него не е в кожуха и е подложена на корозия. През предната решетка няма ли чалъм да се бръкне с тясна и дълга отверка и да се въздейства на механизма?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема беше наобратно - не искаше да се върне палеца и колкото и да си затваряш капака - той отскача. Разглобих всичко което можах, смазах го с щеката на маслото ;) и сега е ок.

Обаче забелязах, че е много трудно през решетката да се отваря капака с отверка :( огледай таблото около ръчката, друг вариант не се сещам :( вероятно ще трябва да се легне отдолу и да видиш някакво решение.

Принципно има и друго решение ;) Намери някой апаш и го питай как да си отвориш предния капак - няма как да не знае ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh:

Ако се запозная с някой апаш ще го запозная с един авер стражар.. :)

 

Разгледах как изглежда механизма онзи ден и знам къде минава жилото и мисля, че има начин да се достигне. На канал обаче ще трябва да стане процедурата. И въпреки това местенцето където се къса според Емо е доста труднодостъпно. :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh:

Ако се запозная с някой апаш ще го запозная с един авер стражар.. :)

 

Разгледах как изглежда механизма онзи ден и знам къде минава жилото и мисля, че има начин да се достигне. На канал обаче ще трябва да стане процедурата. И въпреки това местенцето където се къса според Емо е доста труднодостъпно. :(

 

 

Взимай един кози крак и НАПИНЯЙ, няма начин да не се отвори. :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си на 100% че жилото е скъсано? При мен имаше подобна случка, като капака не можеше да се отвори и трябваше някой да държи ръчката под кормилото в отворено положение а втори човек да отвори капака в това време. След отварянето просто смазах механизма отпред и от тогава никакви грижи ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си на 100% че жилото е скъсано? При мен имаше подобна случка, като капака не можеше да се отвори и трябваше някой да държи ръчката под кормилото в отворено положение а втори човек да отвори капака в това време. След отварянето просто смазах механизма отпред и от тогава никакви грижи ..

 

Не съм сигурен, но пък успях да откача жилото от пластмасовия палец и дръпнах - не излиза повече. Което ме води на мисълта че или е откачено от механизма и спира в планката която го държи или все още е вързан към механизма. Та утре ще пробвам с клещи да хвана и да дръпна по-силничко. :)

Ще пробвам и с помощ от приятел. ;) Мерси за съвета!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взимай един кози крак и НАПИНЯЙ, няма начин да не се отвори. :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

Не бре, нали му показахме как - с брадвата на Ценов ................... :D

Трудничко е отварянето на тоз капак, трябва отдолу с дълга отверка или по скоро мет. прът да бъркаш и да движиш настрани ,т.е. надясно( ако си срещу решетката) да буташ лостчето , което в този случай бая силно трябва да буташ...............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стана работата :)

през решетката с закривена тел подобно на кука придърпахме жилцето-крилцето тралалала... и така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стана работата :)

през решетката с закривена тел подобно на кука придърпахме жилцето-крилцето тралалала... и така.

 

Еееее,разгеле.Сега може спокойно да му долееш някой и друг литър масълце!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...